İnstagram Yeni Güncelleme [2021]

 İnstagram Yeni Güncelleme [2021]
Okunuyor İnstagram Yeni Güncelleme [2021]

İnstagram Yeni Güncelleme ile 2021 yılında gelen tüm sürümlerde hangi yeni özelliklerin geldiğini güncel bir şekilde buradan öğrenebileceksiniz. Uygulamanın en eski sürümünden, gelecek olan en yeni sürümüne kadar detayları içeriyor. Dünyanın en popüler ve en aktif kullanılan sosyal medya platformlarının başında gelen İnstagram her ay güncelleme alan bir uygulamadır. Kendisini sürekli olarak geliştirerek kullanıcılarına yeni özellikler sunuyor ve mevcut özelliklerinde görülen sorunları bu güncellemelerle kaldırıyor. Eskiden Android ve İOS işletim sistemli cihazlar İnsatgram gibi bir uygulamaya güncelleme geldiğinde güncellemeyi yapmadan uygulamaya giremezlerdi. Fakat artık çok büyük bir güncelleme değilse yeni güncellemeyi yapmayanlar eski sürümü kullanmaya devam edebiliyorlar. Tabi ki eski sürüm kullanıyorsanız, yeni güncellemeyle gelen özellikleri eski sürümünüzde kullanamazsınız. Her ne sebeple olursa olsun 2021 yılında İnstagram Yeni Güncelleme araştırması yaptığınızda bu içerik aradığınız her şeyi sizlere sunmaya yetecek.

İnstagram Yeni Güncelleme Nedir?

İnstagram Yeni Güncelleme ile birlikte gelen tüm özellikleri görebileceğiniz bir içeriktir. Aynı zamanda uygulamada görülen sorun, hata veya problemlerin ortadan kalkması da yine bu güncellemelerle meydana gelir. 2021 Yılı boyunca uygulamaya gelecek olan tüm yeni güncellemeler hakkında sizlere bilgiler sunmaya devam edeceğiz.

İnstagram Yeni Mesaj Güncellemesi Nedir ve Ne İşe Yarar?

İnstagram Yeni Mesaj Güncellemesi Nedir? İnstagram Yeni Mesaj Güncellemesi Nedir ve Ne İşe Yarar? İnstagram Yeni Mesaj Güncellemesi Yapmazsak Ne Olur? İnstagram gibi dünyanın en büyük sosyal medya platformlarından birisine güncelleme gelince insan bir merak etmiyor değil. Durum aslında çok basit isterseniz alt başlıklarımızda konuyu detaylı şekilde açıklayalım. Şimdiden keyifli okumalar.

İnstagram yeni mesaj güncellemesi aslında Facebook Messenger uygulaması mantığını barındırıyor. Facebook kullanan herkes telefonuna Facebook Messenger uygulamasını kurmuştur. Facebook içerisinde yazışmaktansa Facebook içerisinde mesaj kısmına basınca Messenger uygulaması açılırdı. Messenger ne alaka diye sorarsanız. Facebook, İnstagram’ı yıllar önce çok yüksek bir paraya satın alarak bünyesine kattı.

Durum böyle olunca İnstagram ve Facebook hesapları yıllardır birbirine bağlanabiliyor. İnstagram’ın mesajlaşma kısmı biraz daha basit bir tasarıma sahipti. Facebook burada Messenger içerisindeki tüm mesajlaşma özellikleri ve efektleri İnstagram DM bölümüne yükledi.

İnstagram Yeni Mesaj Güncellemesi Nedir ve Ne İşe Yarar?
İnstagram Yeni Mesaj Güncellemesi Nedir ve Ne İşe Yarar?

İnstagram Yeni Mesaj Güncellemesi Yapmazsak Ne Olur?

Güncellemeyi anlık olarak yapmazsanız bir sıkıntı yaşamazsınız ama ileride daha büyük ve zorunlu bir güncelleme geldiği zaman İnstagram otomatik mesajlaşma kısmını da günceller. Durum böyle olunca insan açıkçası pek diretmek istemiyor. Ek olarak güncellememeniz için hiçbir sebep bulunmuyor.

Yeni Özellikler

Mesajlaşma bölümüne gelen yeni özellikler arsında en büyük olanı artık sadece belli bir mesaja kalp göndermekten daha fazlasını yapabilirsiniz. Ek olarak bir mesaja yüzlerce emoji arasından sizin o anlık duygunuzu belli edeni seçip gönderebilirsiniz.

İnstagram Yeni Güncellemeyle Gelen 2021 Özellikleri

İnstagram Yeni Özellikleri
İnstagram Yeni Özellikleri

İnstagram kullanıcıları 2021 yılında gelen bu yeni özellik ile artık takipçilerinin kendi gönderileri ve hesabın bütünü ile olan etkileşimlerini bir istatistik ile görebilecek ve değerlendirmeler yapabilecekler.

İnstagram yeni özellik merak edenler için 2021yılında yapılacak olan tüm özellikleri burada görecek ve haberini öğreneceksiniz. Kısa ve öz bilgilere yer vermeye çalıştık.

Takipçilerin Etkileşim İstatistik Özelliği

İnstagram uygulamasını kullananlar artık takipçilerinin kendileri ile olan etkileşimlerini bir istatistik tablosu ile görebilecekleri yeni özellik geldi. Yani hangi hesaplarla daha çok konuşuyor, fotoğraflarını beğeniyor veya yorum yapıyorsanız bunları görebileceksiniz.

Aynı zamanda sizi takip edenlerin hangileri sizinle konuşuyor, fotoğraflarınızı beğeniyor ve yorum yapıyorsa bunları görebilirsiniz. Sizinle hiç etkileşimi olmayanları takipten çıkartarak gereksiz hesaplardan kurtulma şansınız olacak.

İnstagram Yeni Özellik 2020: Takipçilerin Etkileşim İstatistikleri
İnstagram Yeni Özellik 2021: Takipçilerin Etkileşim İstatistikleri

Bu istatistikler son 90 günü göstermektedir.

İnstagram Ağır Çekim Güncellemesini Böyle Duyurmuştu;

İnstagram Kullanıcılarına yeni bir hikaye çekme stili getiriyor, Slow-Motion (Ağır Çekim) özelliği ve İstediğiniz kullanıcıları sessize alabileceğiniz bir özelliklerini kullanıcılarına sunacak.

Videolarınızı ağır çekimlerde çekmenize imkan sağlayacak olan Slow Motion özelliği yeni güncelleme sonrasında aşağıdaki görselde’ki gibi hikaye kısmında yer alacak. Bazı telefonların kameralarında bu özellik bulunuyor fakat bulunmayan cihazlar ise ağır çekim videolar çekmek için farklı uygulamalar indirmek zorunda kalıyorlardı. Instagram yapacağı bu güncelleme ile Slow-Mo özelliği getirecek ve her kullanıcısına bu deneyimi yaşama fırsatı sağlayacak.

İnstagram Slow Motion (Ağır Çekim) Hikaye Özelliği
İnstagram Slow Motion (Ağır Çekim) Hikaye Özelliği

Kullanıcıların sevineceği tarzda olacak bir diğer özellik ise takip ettiğiniz ve artık bildirimlerinden gına gelen arkadaşlarınızı sessize alabileceksiniz. Twitter kullanıcılarına sunulan “Sessize al” sistemine çok benzeyen bu özellik yeni güncelleme ile sunulacak.

2021 Yılında Gelen En İyi İnstagram Güncellemesi: Müzik Özelliği

İnstagram yeni güncellemesiyle birlikte gelen Müzik Özelliği, kullanıcıların sevdiği ve hoşlarına giden şarkıları hikaye özelliğiyle paylaşmalarını sağlar. Aynı zamanda hikayede paylaştığınız görseller, fotoğraflar ve yazıların yanına’da müzik özelliğini kullanarak sevdiğiniz şarkıları koyabilirsiniz.

İnstagram Müzik Özelliği
İnstagram Müzik Özelliği

Bu özelliğe dahil 40 milyondan fazla müzik bulunuyor. Aradığınız bir şarkı çok nadir değilse hikayenizde paylaşmanız için bulabilirsiniz. Aynı zamanda İnstagram Müzik Özelliği paylaşırken şarkı sözlerini’de paylaşabiliyorsunuz. Bu özellik hikaye özelliğinin içerisinde geliştirilmiştir. Ve özelliği geliştirmeye devam ediyorlar.


Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın