İnstagram Yeni Mesaj Güncellemesi Nedir?

 İnstagram Yeni Mesaj Güncellemesi Nedir?
Okunuyor İnstagram Yeni Mesaj Güncellemesi Nedir?

İnstagram Yeni Mesaj Güncellemesi Nedir? İnstagram Yeni Mesaj Güncellemesi Nedir ve Ne İşe Yarar? İnstagram Yeni Mesaj Güncellemesi Yapmazsak Ne Olur? İnstagram gibi dünyanın en büyük sosyal medya platformlarından birisine güncelleme gelince insan bir merak etmiyor değil. Durum aslında çok basit isterseniz alt başlıklarımızda konuyu detaylı şekilde açıklayalım. Şimdiden keyifli okumalar.

İnstagram Yeni Mesaj Güncellemesi Nedir ve Ne İşe Yarar?

İnstagram yeni mesaj güncellemesi aslında Facebook Messenger uygulaması mantığını barındırıyor. Facebook kullanan herkes telefonuna Facebook Messenger uygulamasını kurmuştur. Facebook içerisinde yazışmaktansa Facebook içerisinde mesaj kısmına basınca Messenger uygulaması açılırdı. Messenger ne alaka diye sorarsanız. Facebook, İnstagram’ı yıllar önce çok yüksek bir paraya satın alarak bünyesine kattı.

Durum böyle olunca İnstagram ve Facebook hesapları yıllardır birbirine bağlanabiliyor. İnstagram’ın mesajlaşma kısmı biraz daha basit bir tasarıma sahipti. Facebook burada Messenger içerisindeki tüm mesajlaşma özellikleri ve efektleri İnstagram DM bölümüne yükledi.

İnstagram Yeni Mesaj Güncellemesi Nedir ve Ne İşe Yarar?
İnstagram Yeni Mesaj Güncellemesi Nedir ve Ne İşe Yarar?

İnstagram Yeni Mesaj Güncellemesi Yapmazsak Ne Olur?

Güncellemeyi anlık olarak yapmazsanız bir sıkıntı yaşamazsınız ama ileride daha büyük ve zorunlu bir güncelleme geldiği zaman İnstagram otomatik mesajlaşma kısmını da günceller. Durum böyle olunca insan açıkçası pek diretmek istemiyor. Ek olarak güncellememeniz için hiçbir sebep bulunmuyor.

Yeni Özellikler

Mesajlaşma bölümüne gelen yeni özellikler arsında en büyük olanı artık sadece belli bir mesaja kalp göndermekten daha fazlasını yapabilirsiniz. Ek olarak bir mesaja yüzlerce emoji arasından sizin o anlık duygunuzu belli edeni seçip gönderebilirsiniz.


Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın