İnternette Sorun mu var? Son Dakika 2020

İnternette sorun mu var? Durumu 21. Yüzyıl da yaşanması üzücü bir durumdur. Türkiye internette altyapısı pek iyi olmadığı bilinse bile 2020 yılında internete bağlanmada sorun oluşması üzücü bir olaydır. Bu olay birçok sebeple kaynaklanabilir. İnternette sorun oluşması Covid-19 sürecinde herkes evde bulunurken hele üstüne insanlar eğitimlerini ve işlerini evlerinde hallederken. Makalemizde İnternette sorun ile ilgili neler yapabileceğinizi ve bu durumun neden oluştuğunu anlatmak istedim.

İnternette Sorun mu var? 2020

İnternette Sorun mu var? 2020
İnternette Sorun mu var? 2020

İnternette sorun olması durumu aynı anda ülke çapında her kişi için geçerli olmaz eğer savaş durumu yoksa en büyük çapta oluşabilecek bir internet sıkıntısı tek bir internet sağlayıcı firmanın altyapısının çökmesi ile oluşabilir ama böyle bir olayın geçekleşmesi bile oldukça zor bir durum. Bazen internet altyapısı belli mahallelerde bakıma uğrayabilir. Bunun ile ilgili bilgi almak için internet sağlayıcınızın web sitenize mobil veri ile bağlantı kurarak bakabilirsiniz. 

İnternette Ne Sorunu Olabilir?

İnternette Ne Sorunu Olabilir?
İnternette Ne Sorunu Olabilir?

Ek olarak İnternette sorun oluşturabilecek sıkıntılara sebep olan şey evinize ulaşan kabloda sıkıntı olması sebep olabilir. Bunun dışında modeminiz eskimiş olabilir veya bağlanmaya çalıştığınız cihazın kablosuz bağlantı sağlayan donanımı bozulmuş olabilir. Hepsinin dışında özellikle bağlanmaya çalıştığınız adresler çökmüş veya yasaklanmış olabilirler.

Reklam Alanı

İnternette Olan Sorunların Çözümü

İnternette Olan Sorunların Çözümü
İnternette Olan Sorunların Çözümü

Öncelikle internetinize başka cihazlar ile bağlanmaya çalışınız eğer bu işe yaramaz ise elinizdeki cihazlar ile başka bir internete bağlanmaya deneyiniz. Bu sayede sorunun sizin internetinizde olup olmadığını anlayabilirsiniz. Sonuca ulaştıktan sonra eğer sorun donanımda ise üreticinizin teknik servisinden yardım alınız eğer sorun internetinizde ise ilk olarak modeminizin fişini çekiniz ve tam 1 dakika sonra tekrar takınız.

Bu işlem modemdeki önbelleği temizleyecektir çünkü aynı telefon ve bilgisayarlar gibi aslında modemlerin içinde de işlemci bulunur. Bu yüzden kullanıldıkça önbellek biriktirir. Önbellek temizlemenin yardımcı olma ihtimali yüksektir. Bu çözüm işe yaramaz ise sizden ricam internet sağlayıcınızın müşteri hizmetleri numarasını arayınız eper internette sorunlarınızı çözebildiysek bize ne mutlu.

Reklam Alanı
2
A+
A-
Reklam Alanı
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.