İOS 13 Ses Sorunu

 İOS 13 Ses Sorunu
Okunuyor İOS 13 Ses Sorunu

İOS 13 Ses Sorunu kullanıcıların canını çok fazla sıkmaya başladı. Güncelleme ile birlikte İOS 13 Ses Sorunu İnstagram hikayeleri, siri, alarm, aramalar gibi pek çok farklı konuda sıkıntılar tespit edildi.

Apple yaptığı İOS 13 güncellemesi ile birlikte neredeyse her telefonda farklı bir ses sorunu ile karşılaşılmaya başlandı. Böyle büyük güncellemeler beraberinde küçük sıkıntılar getirmesi normal fakat bu tür sorunların hemen hemen herkesin yaşaması bu durumu oldukça sıkıntılı bir hale soktu.

iPhone telefonların her serisinde farklı ses sorunları gelecek güncellemeler ile birlikte düzelecek. Fakat bu süre zarfında ne gibi önlemler alacaklar henüz bilemiyoruz.

İOS 13 Ses Sorunu yaşayan bazı telefon modelleri ve yaşadıkları sorunları aşağıya not olarak alıyoruz.

Cihaz ModeliSorunu
iPhone XR Siri Ses Sorunu
iPhone 7 PlusBildirim, Arama ve Alarm Saat Ses Sorunu
iPhone 8Mail Ses Sorunu
iPhone 8 Plusİnstagram Ses Sorunu

Yukarıdaki İOS 13 Ses Sorunu yalnızca yoğun şikayetler üzerine gelen bildiklerimizi not ettik. Bilmediğimiz daha bir çok sorunun olabileceğinin farkındayız.

İOS 13 Güncellemesi ile birlikte ses sorunu gibi yaşadığınız her türlü aksaklığı, hatayı ve sorunu telefonunuzun modeli ile birlikte yorum olarak yazabilirsiniz.

İOS 13 Ses Sorunu Çözümü

İOS 13 Ses Sorunu Çözümü olarak yapabileceğiniz bir kaç farklı sorun tipine çözümler ürettik. Eğer çözümü burada yer almayan ses sorunlarınız varsa yorum olarak telefon modelinizi ve yaşadığınız ses sorununu yazabilirsiniz.

İOS 13 Ses Sorunu Çözümü
İOS 13 Ses Sorunu Çözümü

iPhone cihazlarınızda, İOS 13 güncellemesinden sonra Siri veya Aramalarda ses sorunu yaşıyorsanız mikrofon ve hoparlörü kapatan aksesuarları çıkartıp tekrar kontrol edin.

İOS 13 Güncellemesinden sonra İnstagram uygulamasında ses sorunu yaşıyorsanız telefonunuzu yeniden başlatın veya uygulamayı kaldırıp tekrar yükleyin.

İOS 13 Ses Sorunu için şuanda yapabileceğimiz çözüm önerileri bu kadarla sınırlı. Resmi bir açıklama ve güncelleme gelmeden bu tür sorunların tamamen ortadan kalkması imkansız gibi görünüyor.


Yapılan Yorumlar
 • Avatar for Egecan Egecan dedi ki:

  Birkaç gündür 6s Plus telefonumda da hem medya hemde zil sesleri açık olmasına rağmen hiçbir ses gelmiyor medya sesini full yaptığımda kulağımı haporlöre dayadığımda ufaktan ses geliyor bu donanımsal mı yazılımsal mı sinir bozucu olmaya başladı

  • Avatar for ORHUN ANGUNER ORHUN ANGUNER dedi ki:

   Cihazınızı fabrika ayarlarına döndürebilirseniz eğer sorun çözülecektir. Hala devam ediyorsa telefonunuzda bir sıkıntı olabilir.

 • Avatar for Yusuf Yusuf dedi ki:

  İphone 7 plus instagram da ses sorunu

  • Avatar for Yusuf Yusuf dedi ki:

   Aç kapa instayı sil yükle yaptım geçti sorun. Ama genel olarak ses kalitesi düşüklüğü var hala

 • Avatar for Yakup Yakup dedi ki:

  İphone 7plus alarm sesi kisilmiyor

 • Avatar for Mustafa Mustafa dedi ki:

  İphone7plus alarm seslerini eskiden apple musicden yüklediğimiz sesleri seçebiliyorduk şimdi sadece telefonunun kendi atadığı melodiyi seçebiliyoruz

 • Avatar for Yakup Yakup dedi ki:

  Güncelleme yaptıktan sonra zil sesi çıkmıyor sadece titiriyor telefon ne yapmam gerekiyor iPhone 7 pulas

 • Avatar for ilker ilker dedi ki:

  iphone 6s cihazım telefonuma mail geliyor kilit ekranında mail gözüküyor fakat bildirim sesi çıkmıyor.sadece mail konusunda yaşadığım bir sorun whatsapp vs diğer uygulamalarda böyle bir sorun bulunmuyor.sıfırlama,maili kaldırma uygulama silme hepsini uyguladım fakat çözülmedi sorun.Mail geliyor fakat mail sesi çıkmıyor bildirim ayarlarınıda kontrol ettim

 • Avatar for Mecnun Mecnun dedi ki:

  Merhaba iPhone 7 kullanıyorum.video çektiğimde ya da ekran videosu çektiğimde kayıt edilen videoyu açıyorum.sorun şu : açtığım her video da ses kapalı işareti çıkıyor.üzerine dokununca ses açılıyor.videoları paylaşınca sessiz olarak paylaşım oluyor.

 • Avatar for Seda Seda dedi ki:

  I phone x kullanıyorum 2 gündür wats up sesi çıkmıyor….

  • Avatar for Ahmet Ahmet dedi ki:

   I Phone 7 plus kullanıyorum güncelleme sonrası mikrofon hoparlör arama gibi özellikleri gitti genel olarak aramada yapmıyor

 • Avatar for Aaaa Aaaa dedi ki:

  İos 13 sonrası mikrofonda hoparlörde çalışmıyor. Birdaha asla iphone almıyacağım. Güncellemeyi geri alamıyorum. 3 saat apple müşteri hizmetleri ile görüştüm. Tamamen Yazılımsal bir sorun donanımsal değil diyorlar. servise verin diyor telefonu. Tamamen duygusal yani. Allah belanı versin apple

 • Avatar for Faruk altuntaş Faruk altuntaş dedi ki:

  8 plus. Tuş tıklama sesi, kilit sesi, mesaj bildirim sesi bunlarda bazen çok aşırı yüksek bazen de aşırı kısık bazende normal geliyo. Telefon resmen kafayı yedi. Sonf güncellemeden önce böyle bişey yoktu. Güncellemeyi yaptıktan sonra bu sorunlar olmaya başladı. Acil güncelleme getirilip düzeltilmesi gerek.!!

 • Avatar for Fatih Fatih dedi ki:

  İphone 7 cihazımda video yu kısık sesle dinliyorum fakat video sesini kısınca whatsapp bildirim seside kısılıyor

 • Avatar for Ertan Ertan dedi ki:

  Tüm cihazlarda genel olarak kronik sorunlar yaşanabilmekte. iPhone 7 ve 7 Plus ses sorunlarının genel olarak sim kart yuvasının yakınında bulunan entegreden dolayı olmaktadır. Genellikle darbe esnasında cihazda esneme olabildiğinden sim kart yuvası esnemediğinde bu sefer entegrenin altından yol kopuyor yada bozulabiliyor. Genel olarak şebeke sorunuda bu yüzden olmaktadır.

Bir Yorum Yapın


VOZOL