İOS 14 Pil Sorunu Çözümü

İOS 14 Pil Sorunu Çözümü

İOS 14 Pil Sorunu aslında tam anlamıyla İOS 14 ile alakalı değildir. Yeni İOS 14 Sürümü ile insanlar Pil Sorunu yaşadığını anlatmaya başladı. Bilinmesi gereken şey evet İOS 14 cihazları betada biraz daha fazla ısındırıyordu. Gerçi şimdi o da yok. İsterseniz bu olay nereden çıkmış bakalım.

İOS 14 Pil Sorunu Nedir?

İOS 14 Pil Sorunu
İOS 14 Pil Sorunu

İOS 14 Pil Sorunu aslında sadece Pil Sorunudur. Sebebi ise İPhone bataryaların ömrü 1.5 veya 2 senede ömrünü tüketir. Bu yüzden değişmeleri gerekir. İPhone cihazlarda bu durum gerçekleşince batarya hızlı tükenmesin diye telefon işlemci frekanslarını düşürür. Bu da performans düşüşüne sebep olur. Bataryada gittikçe kötüye gider eğer daha önce pil değiştirmediyseniz ayarlar ile pil sağlığınızı görebilirsiniz.

İOS 14 Pil Sorunu Çözümü Var mı?

Yapmanız gereken tek ve tek şey eski bataryayı yeni batarya ile değiştirmektir. Batarya değişimi bu tarz durumlarda çok yardımcı olur. Buna düşük parlaklık kullanmak gibi şeyler de dahildir veya kullanmadığınızda internetinizi kapatmak gibi. Örnekler arttırılabilir. Konum ayarlarını kapatın. Aşırı internet yer. Telefonu ısıtır ve bataryayı öldürür.

İOS 14 Pil Sorunu Çözümü Nasıl Yapılır?

İOS 14 Pil Sorunu Çözümü Nasıl Yapılır?
İOS 14 Pil Sorunu Çözümü Nasıl Yapılır?

İOS 14 Pil Sorunu için batarya değişimi yapılırken şarj giriş yerindeki 2 vida sökülür ve üstten ekran açılır. Sonrasında eski batarya yenisi ile değiştirilir. Bu sayede sorununuz büyük oranda çözülür. Özellik anlık olarak beta İOS kullanmıyorsanız. Bunu engellemek için ise beta profilini silerek yeni güncellemeyi bekleyip bu işi çözebilirsiniz. 

4
A+
A-
Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.