İOS 15 Fotoğraftan Yazı Kopyalama

 İOS 15 Fotoğraftan Yazı Kopyalama
Okunuyor İOS 15 Fotoğraftan Yazı Kopyalama

İOS 15 Fotoğraftan yazı kopyalama işlemlerinin nasıl gerçekleştiğini bilmiyorsanız buradaki yöntemleri uygulayabilirsiniz. Neler yaparak İOS 15 de fotoğraftan yazı kopyalayabileceğinizi öğreneceksiniz. Konuyla ilgili sormak istediğiniz sorularınız varsa yorum olarak yazabilirsiniz. İOS 15 Fotoğraftan Yazı Kopyalama ile ilgili kullanıcıların en merak ettiği “Nasıl Yapılır?” sorusuna detaylı bir cevap hazırladık. Bu sayede yeni gelen işletim sistemi sürümü sayesinde yeni gelen özelliği nasıl kullanabileceğinizi öğreneceksiniz. iPad ve iPhone modellerinde kullanılan Apple markasının kendisine ait işletim sistemi İOS, geçtiğimiz günlerde büyük bir güncelleme aldı. Yeni gelen bu güncelleme sayesinde kullanıcıların işlerine yarayacak bir çok yeni özellikte artık kullanıma sunulmuş vaziyette. Bu yeni eklenen özelliklerin arasında en çok dikkat çeken “Kamera yazı okuma” isimli yeni bir özellik. Kullandığınız telefonunuzun İOS 15 güncellemesi alıp almadığını bilmiyorsanız daha önce sizlere hazırladığımız İOS 15 Hangi Cihazlarla Uyumlu? (Telefon ve Tablet) içeriğinden kullandığınız cihazın olup olmadığını anlayabilirsiniz. Aynı zamanda İOS 15 cihazlarında kamera yazı okuma özelliğini bilmeyenler için bu özelliğin ne işe yaradığını açıklıyoruz.

İOS 15 işletim sistemine sahip telefonlarınızda yazı okuma özelliğini kullanırken öncesinde bazı yapmanız gereken adımlar ve unsurlar yer almaktadır. Anlattığımız adımları eksiksiz uyguladığınız taktirde yeni özelliğin de nasıl yapılabileceğini anlamış ve öğrenmiş olursunuz. Fakat eksik yaptığınız adımlar olursa yazı okuma özelliği yanlış ve eksik çalışabilir. İOS 15 Fotoğraftan Yazı Kopyalama sırasında karşılaştığınız hatalar ve sorunları da bize bildirebilirsiniz. Bu özelliği kullanırken yaşayacağınız bir sorun veya hata olursa muhakkak bize bildiriniz. Bu sayede karşılaşılan tüm hataları gidererek özelliği sorunsuz kullanmanızı sağlayabiliriz. İOS 15 Fotoğraftan Yazı Kopyalama özelliğini araştıran bir çok kullanıcının İOS 15 Yüklenirken Bir Hata Oluştu sorunuyla da karşılaştıklarını gördük. Eğer siz veya çevrenizde birisi böyle bir sorunla karşılaşırlarsa yukarıdaki içeriğimize göz atabilirler. İOS 15 Fotoğraftan Yazı Kopyalama Nasıl Yapılır?;

  • Ayarlara girin
  • Genel bölümüne gelin,
  • Dil ve bölge yazısına tıklayın,
  • Canlı metin butonunu aktif hale getirin.

Yukarıdaki işlemlerin ardından kamera okuma özelliği aktif hale gelecektir

İOS 15 Kamera Yazı Okuma Nasıl Yapılır?
İOS 15 Kamera Yazı Okuma Nasıl Yapılır?

Nasıl Kullanılır?

İOS 15 Kameradan yazı okuma özelliğini aktif ettikten sonra bunu nasıl kullanabileeğinizi bilmiyorsanız en basit ve en açıklayıcı haliyle bunu da sizlere anlattık.

  • Kameranızı açın
  • Okumak istediğiniz metni kamerada yakınlaştırın
  • Kameranın sağ alt köşesinde çıkan butona basın.


Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın