İOS 16 Destekleyen Cihazlar Nelerdir? (2022)

 İOS 16 Destekleyen Cihazlar Nelerdir? (2022)
Okunuyor İOS 16 Destekleyen Cihazlar Nelerdir? (2022)

İOS 16 Destekleyen Cihazlar sorusunu size buradan güncel olarak lafı fazla uzatmadan açıklayacağız. Aynı zamanda gelecek olan güncelleme hakkında bazı önemli bilgileri de sizinle paylaşacağız.

İOS 16 Destekleyen Cihazlar sorusunu bizlere çok sık sorduğunuz için bu yeni güncellemeyi alacak Apple akıllı cihazları ve telefonları hakkında bir araştırma yaptık. Bununla ilgili resmi bir açıklama henüz yapılmamış olsa da güncellemeden yararlanacağını kesin gözüyle gördüğümüz telefon modelleriyle bir liste oluşturduk.

Eğer aşağıdaki listede kullandığınız veya almayı düşündüğünüz iPhone modelini göremediyseniz bize yorum olarak yazmanızı rica ediyoruz. Tekrar bir araştırma yaparak listeyi güncelleyebiliriz. Aynı zamanda yapılacak olan açıklamalarla İOS 16 Destekleyen Cihazlar sorusunun cevabını sürekli güncel tutacağız.

İOS 16 Destekleyen Cihazlar

Apple iPhone akıllı telefon modellerinde kullandığı İOS işletim sistemine getireceği yeni güncellemeyle İOS 16 Destekleyen Cihazlar da olacağını araştırdık. Bu araştırmamıza göre İOS 16 Güncellemesi Gelecek Telefon Modelleri:

 • iPhone 7
 • iPhone 7 Plus
 • iPhone 8
 • iPhone 8 Plus
 • iPhone X
 • iPhone XR
 • iPhone XS
 • iPhone XS Max
 • iPhone 11
 • iPhone 11 Pro
 • iPhone 11 Pro Max
 • iPhone 12

İOS 16 Ne Zaman Çıkacak?

İOS 14 Ne Zaman Çıkacak? işte Cevabı
İOS 16 Ne Zaman Çıkacak? işte Cevabı

İOS 16 Ne Zaman Çıkacak? sorusunun cevabı için yukarıdaki bağlantıya tıklayarak güncel çıkış tarihini öğrenebilirsiniz. 2022 yılında gelecek olan bu büyük güncellemeyle birlikte eklenecek yeni özelliklerden çok yakında yararlanabileceksiniz.

Bilgi ve teknoloji çağı insanlarının, elektronik cihazlarının kolay taşınabilir olmasını ve pek çok farklı işi tek cihazdan yapabilmeyi talep etmeleri, teknoloji ve bilişim sektöründeki şirketlere akıllı cihazların kapladığı alanı azaltarak işlevlerini artırma hedefini vermiştir. Teknoloji ve mobil cihaz dünyasında popülariteye sahip markalardan biri olan Apple şirketi, ürünlerinde kendi markasına ait işletim sistemi ve yazılımı kullanarak bu amaca en iyi şekilde ulaşan şirketlerden biridir. Kapalı işletim sistemlerinden olan iOS (iPhone Operating System), Apple markasının iPhone, iPod Touch ve iPad modeli teknolojik ürünlerinde kullanılmaktadır. Adından da anlaşılacağı üzere iOS, iPhone modeli mobil cihazlar için geliştirilmiştir; fakat ilerleyen zamanlarda iPod ve iPad’lerde de kullanılmıştır. Diğer Apple ürünleriyle de entegre olabilmektedir.  Geliştirilen işletim sistemlerinin hız, güncelleme, uygulamalara erişim, uygulama çeşitliliği, güvenlik tehditleri gibi konularda sistemli ilerleyememeleri ve çağa ayak uyduramamaları, iOS’u rakiplerinden ayıran en belirgin özelliklerdir. iOS işletim sistemi, kullanıcılarına güvenlik sorunu yaşatmadan hızlı ve kullanımı kolay bir yazılım sunmaktadır. iOS yazılımı kapalı sistem olarak geliştirilmiştir ve akıllı telefon pazarının en hızlı ve en güvenli işletim sistemi olarak bilinmektedir. iOS’a sahip cihazlar kullanırsanız elinizdeki tüm cihazları tek bir hesaptan kontrol edebilir, birbiriyle etkileştirerek kolayca veri aktarımı yapabilirsiniz. Herhangi bir indirme, yükleme ya da güncelleme durumunda kişisel verilerinizin kullanımı ve zararlı yazılımlar konusunda ön tarama yapan bu işletim sistemi, diğer işletim sistemlerine göre daha güvenli olduğunu ispat etmiştir. iOS’un Dezavantajları Nelerdir? iOS kullanılan cihazlara diğer işletim sistemine sahip cihazlara göre daha geç güncelleme gelmektedir fakat güncelleme senkronizasyonu diğer cihazlara göre daha etkilidir. iOS’un dezavantajlarından birisi, şirketin yeni model ürün çıkardığında eski 2 versiyon üründen sonrakilerin güncellemeleri alamamasıdır. Bir diğer olumsuz taraf ise yazılımın kapalı sistem şeklinde tasarlanmasıdır. Bu durum, kullanılan teknolojik aletin başka işletim sistemlerine bağlanamaması ve doğrudan veri aktarımı yapamamasıdır.

İOS 16 Destekleyen Cihazlar gibi merak ettiğiniz her soruyu aşağıdan yorum olarak sorabilirsiniz. Aynı zamanda güncelleme gelecek telefon modelleri arasında kullandığınız cihazı göremediyseniz yorum olarak yazabilirsiniz.


Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın