İOS 16 Pil Sorunu Çözümü (2022)

 İOS 16 Pil Sorunu Çözümü (2022)
Okunuyor İOS 16 Pil Sorunu Çözümü (2022)

İOS 16 Pil Sorunu yaşayan kullanıcılar için güncel çözüm yöntemini anlatıyoruz. Bu sayede şarj hızlı bitmeyecek ve erken kapanma gibi sorunları ortadan kaldıracaksınız. Yeni işletim sistemi güncellemesinin getirdiği önemli sorunlar arasında yer almaktadır. Çoğu kullanıcı İOS 16 ile birlikte cihazlarında pil sorunları yaşamaya başladıklarını söylüyorlar. Aslında sürekli görülen bu sorunların bazı çözüm yöntemleri bulunmaktadır. Bizde Aşağıda bu pil sorununu ortadan kaldırmanızı sağlayacak yöntemleri detaylarıyla anlattık.

İOS 16 Pil Sorunu aslında tam anlamıyla İOS 16 ile alakalı değildir. Yeni İOS 16 Sürümü ile insanlar Pil Sorunu yaşadığını anlatmaya başladı. Bilinmesi gereken şey evet İOS 16 cihazları betada biraz daha fazla ısındırıyordu. Gerçi şimdi o da yok. İsterseniz bu olay nereden çıkmış bakalım.

İOS 16 Pil Sorunu Nedir?

İOS 14 Pil Sorunu
İOS 16 Pil Sorunu

İOS 16 Pil Sorunu aslında sadece Pil Sorunudur. Sebebi ise İPhone bataryaların ömrü 1.6 veya 2 senede ömrünü tüketir. Bu yüzden değişmeleri gerekir. İPhone cihazlarda bu durum gerçekleşince batarya hızlı tükenmesin diye telefon işlemci frekanslarını düşürür. Bu da performans düşüşüne sebep olur. Bataryada gittikçe kötüye gider eğer daha önce pil değiştirmediyseniz ayarlar ile pil sağlığınızı görebilirsiniz.

İOS 16 Pil Sorunu Çözümü Var mı?

Yapmanız gereken tek ve tek şey eski bataryayı yeni batarya ile değiştirmektir. Batarya değişimi bu tarz durumlarda çok yardımcı olur. Buna düşük parlaklık kullanmak gibi şeyler de dahildir veya kullanmadığınızda internetinizi kapatmak gibi. Örnekler arttırılabilir. Konum ayarlarını kapatın. Aşırı internet yer. Telefonu ısıtır ve bataryayı öldürür.

İOS 16 henüz yeni bir sürüm olduğundan dolayı yaşanan pil sorunlarıyla ilgili yeni bir açıklama yapılmadı. Fakat 2022 yılı boyunca sizlerin yaşadığı sorunlara ait güncel çözüm yöntemlerini sunmaya devam edeceğiz. Eğer pil sorunu yaşamaya hala devam ediyorsanız muhakkak bize bildiriniz.

İOS 16 Pil Sorunu Çözümü Nasıl Yapılır?

İOS 16 Pil Sorunu için batarya değişimi yapılırken şarj giriş yerindeki 2 vida sökülür ve üstten ekran açılır. Sonrasında eski batarya yenisi ile değiştirilir. Bu sayede sorununuz büyük oranda çözülür. Özellik anlık olarak beta İOS kullanmıyorsanız. Bunu engellemek için ise beta profilini silerek yeni güncellemeyi bekleyip bu işi çözebilirsiniz. 


Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın


VOZOL