e
sv

İOS DNS Ayarları Değiştirme (2020)

1624 Okunma — 28 Ocak 2020 21:20
İOS DNS Ayarları Değiştirme (2020)
avatar

ORHUN ANGUNER

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

İOS DNS Ayarları Değiştirme işlemini yapmak isteyenler için bu işletim sistemine sahip İphone telefonları ve diğer tüm cihazlarda nasıl değiştireceğinizi anlatıyoruz. İOS DNS Ayarlarları Değiştirme için gereken her ayrıntıyı bulacağınız gibi aklınıza takılabilecek her türlü soruya’da cevap bulacaksınız.

İOS İşletim sistemi kullanıcıları genellikle bu işletim sistemine özel olarak tasarlanan iPhone veya MAC gibi cihazları kullanıyorlar. Bu yazımızda İOS DNS Değiştirme işlemi için telefon kullanıcılarının nasıl bu işlemi yapabileceklerini anlatacağız.

Kullanıcıların çoğu bu işlemin biraz karışık olmasından dolayı kolaylıkla yapamıyorlar, daha önce yapanlarda üzerinden biraz süre geçtikten sonra unutabiliyorlar. Bizden istediğiniz rehber içeriğini sizler için özenle hazırladık. İOS DNS Ayarları Değiştirme işleminin 2020 yılında nasıl yapabileceğinizi en kısa ve öz haliyle anlattık. Her versiyona ve sürüme uygundur.

IOS DNS Ayarı Değiştirme

İOS DNS Ayarı Değiştirme nasıl yapacağınızı sizlere aşağıda maddeler halinde anlatıyoruz. Her ne kadar basit bir işlem gibi görünse’de İOS DNS Ayarları Değiştirme çok kolay kurcalayarak bulabileceğiniz bir şey olmadığı için işletim sistemine sahip telefonları kullanan kullanıcılar bu rehberi özellikle arıyorlar.

iPhone kullanıcılarının nasıl yapılacağını anlattık fakat İOS işletim sistemine sahip her cihazda bu yöntem üzerinden yola çıkarak DNS ayarları değiştirme işlemini uygulayabilirsiniz. Yöntem 2020 yılında her cihaza uygun olduğu tespit edilip sizlere sunulmuştur.

İOS DNS Ayarları Değiştirme:

1 İOS cihazınızın ana ekranında bulunan Ayarlar düğmesine tıklayın,

2 Wi-Fİ / Kablosuz ismiyle gözüken ağa tıkayın,

3 Kullandığınız kablosuz ağınızın yanında bulunan İOS DNS Ayarları Değiştirme Adımları işaretine tıklayın,

İOS DNS Ayarları Değiştirme 3. Adım
İOS DNS Ayarları Değiştirme 3. Adım

4 Sonrasında karşınıza çıkacak ekrandan DNS satırına tıklayın,

İOS DNS Ayarları Değiştirme 4. Adım
İOS DNS Ayarları Değiştirme 4. Adım

5 Yazılı olan DNS Ayarlarını silip hangisini kullanmak istiyorsanız onu yazın, ayrıca iki farklı girmek istiyorsanız , ile ayırabilirsiniz.

Ayarları kapattıktan sonra otomatik olarak kaydedilecek. İOS DNS Ayarları Değiştirme bu kadar basit adımlardan oluşmaktadır. Yazımız işinize yaradıysa beğenebilir ve yorum yazabilirsiniz. Aynı zamanda yapamadığınız veya karşılaştığınız sorunlar için aşağıdan yorum yaparak yardım isteyebilirsiniz.


okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

İOS DNS Ayarları Değiştirme (2020)