iPhone 5 İOS 11 Yükleme Rehberi

 iPhone 5 İOS 11 Yükleme Rehberi
Okunuyor iPhone 5 İOS 11 Yükleme Rehberi

İPhone 5 İOS 11 Yükleme Rehberi insanların sık sık aradığı bir konu oldu çünkü App Store içerisindeki bazı uygulamalar eski İOS sürümlerine destek vermeyi kesti. Durum böyle olunca insanlar bu durumu düzeltme yolunu arıyorlar. Makalemizde bu konu hakkında neler yapabileceğinizi tek tek anlattık. Umarım yardımcı olabiliriz. iPhone 5 İOS 11 Yükleme Rehberi ile ilgili ayrıntılı içerik makalemizde bulunuyor.

iPhone 5 İOS 11 Yüklenir mi?

Öncelikle iPhone 5 İOS 11 Yükleme dediğimiz olay biraz sıkıntılı bir durumda. Bildiğiniz üzere iPhone 5S ve üzeri modeller bu güncellemeye sahiptir. Durum böyle olunca orijinal İOS 11 sürümünü iPhone 5 modeline kurmak imkansızdır. Tabi bu demek değil ki şu an bulunduğumuz konum çaresiz. İlk olarak yazılımı güncellemeden de kurulmayan uygulamaları kurmanın bir yöntemi vardır eğer eskiden YouTube ve İnstagram gibi uygulamaları kurduysanız. Apple kimliğinizde bu uygulamalar daha önce yüklenmiş gözüküyor.

iPhone 5 İOS 11 Yüklenir mi?
iPhone 5 İOS 11 Yüklenir mi?

Kullandığınız telefonda App Store içerisinde daha önce satın alınanlar bölümü bulunması lazım. O kısma girdikten sonra orada eğer kurmak istediğiniz ama şimdi kuramadığınız uygulamayı önceden kurduysanız yanında bir tane bulut işareti ile orada gözükür. O bulut işaretine tıkladığınızda karşınıza kurmak istediğiniz uygulama bu telefon ile uyumlu değil, uyumlu olan en son sürümü kuralım mı? Diye uyarı çıkar. Evet diyerek onayladıktan sonra o uygulamanın cihazınıza en son uyumlu olarak çıkmış sürümü kurulur eğer bu yöntem işe yaramaz ise alt paragrafta size başka bir çözüm sunacağız.

iPhone 5 İOS 11 Nasıl Yüklenir?

iPhone 5 İOS 11 Nasıl Yüklenir?
iPhone 5 İOS 11 Nasıl Yüklenir?

Teknik olarak İPhone 5 İOS 11 Yükleme ihtimaliniz yok ama Beta sürümlerin herhangi bir model kısıtlaması olmaz. İstediğiniz İOS sürümünün Beta versiyonunu internetten bulup profil olarak kuracaksınız. Ayarlar içerisinde genel ayarlar kısmında alt kısımdan bu profili kurduktan sonra yazılım güncelleme kısmında klasik İOS güncellemesi gibi indirme kurulum işlemlerini tamamlayacaksınız. Sonrasında yapmanız gereken başka bir şey bulunmuyor. Ek olarak İPhone 5 eski bir telefondur. Geçmiş 1.5 yıl içerisinde bataryasını değiştirmediyseniz batarya değişimi yapmak telefonunuzun hızlanmasına sebep olur.

İOS 11 Özellikleri

Her İOS sürümü kendi çapında özel bir tasarıma sahiptir. Tasarım her nesilde gittikçe farklılaşıyor. İPhone model telefonları özel yapan başka bir şey ise zaten bu durumdur. Ek olarak aşağıdaki maddelerde İOS 11 özelliklerini bulabilirsiniz.

– Yeni Tasarıma Sahip Kontrol Merkezi

– Yeni Tasarıma Sahip iMesege

– Rahatsız Etme Özelliği

– Daha Akıllı Siri

– Yeniden Tasarlanan App Store

– Canlı Fotoğraflar Üzerinde Düzenleme Yapılabilecek

– Apple Haritalara Kapalı Mekanlar Eklendi


Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın