iPhone Arama Başarısız Oldu Hatası Çözümü

 iPhone Arama Başarısız Oldu Hatası Çözümü
Okunuyor iPhone Arama Başarısız Oldu Hatası Çözümü

iPhone Arama Başarısız Oldu Hatası ile karşılaşanlar için 2020 yılındaki güncel çözüm yöntemini aktaracağız. Eğer bu sorunu çözmek istiyorsanız haberi okuyun. Aynı zamanda hatayla ilgili bazı önemli bilgileri’de sizlere sunuyoruz. Daha önce hiç bir şekilde sorun yaşamadan görüşmeler gerçekleştirirken birden bu hata ile karşılaşabilirsiniz. iPhone Arama Başarısız Oldu Hatası alanlar genellikle cihazları ile kimseyi arayamıyorlar. Bu sorunu çözmek için cihazınızı kapatıp açmak işinize yaramayacak.

Ülkemizde iPhone akıllı cihaz kullanıcıları oldukça fazla. Yaşanılan bu hatanın sebebi ve çözümünü sizler için araştırdık. Telefonunuzla birisini aradığınız’da ve karşı taraf çağrıya yanıt vermediği zaman Arama Başarısız Oldu mesajını görürsünüz. Fakat bu hatayı alanlar arama gerçekleşmeden bu mesajı alıyorlar.

İnternet sayesinde hemen hemen her bilgiyi arama motorlarında bulabiliyoruz artık. Ülkemizde pek önem verilmeyen fakat kullanıcıların canını sıkan hataların çözümlerini sizler için araştırıyoruz. iPhone Arama Başarısız Oldu Sorunu hakkında sormak istediğiniz soruları yorum olarak yazabilirsiniz.

iPhone Arama Başarısız Oldu Hatası

iPhone Arama Başarısız Oldu Hatası alan kullanıcılar için önce bir kaç farklı çözüm yöntemi anlatacağız. Bu sorunun karşılaşma sebepleri arasında bazı basit nedenler’de olabiliyor. Eğer hatayı bunlardan dolayı alıyorsanız hızlıca çözün diye ilk bunları anlatacağız.

iPhone Arama Başarısız Oldu Hatası
iPhone Arama Başarısız Oldu Hatası

iPhone Arama Başarısız Oldu Hatası Alanların Kontrol Etmeleri Gerekenler:

1- Cihazınızda Ayarlar kısmına gelin ve Rahatsız Etme özelliğinin kapalı olduğunundan emin olun. Bu özellik açık’sa karşı taraftan sizi arayamazlar ve doğal olarak sizde karşı tarafı arayamazsınız.

2- Aramak istediğiniz numaranın engelli olup olmadığını kontrol edin. Bunu kontrol etmek için, Ayarlar > Telefon ve sonrasında Arama Engelleme kısmına gelin. Aramak istediğiniz numaranın orada olup olmadığını kontrol edin. Eğer aramak istediğiniz numara engelli listenizde varsa Arama Başarısız Oldu hatasını almaya devam edersiniz.

Yukarıda verdiğimiz 2 işlemde Arama Başarısız Oldu Hatası alan kullanıcıların kontrol etmelerini istediğimiz durumlardı. Genellikle bu 2 sebepten dolayı iPhone kullanıcıları arama başarısız sorunuyla karşılaşılıyor.

iPhone Arama Başarısız Oldu Hatası Sebepleri

iPhone Arama Başarısız Oldu Hatası alanlar için bunun neden kaynaklandığını ve nelerin sebep olabileceğinden bahsedeceğiz. Her sorunun bir sebebi olduğu için kullanıcılar bunu merak ediyor. Bir hatayı çözmek için’de önce sebebini bulmanız gerekmektedir. Bizde arama başarısız oldu sorunuyla karşılaşanların hangi sebeplerini araştırdık. iPhone Arama Başarısız Oldu Hatası Sebepleri:

  1. Cihazınızın Rahatsız Etme özelliği açık olabilir,
  2. Aramak istediğiniz cihaz engellenmiş olabilir,
  3. Aradığınız cihaza ulaşılamıyor olabilir,
  4. Cihazınız çekmiyor olabilir,

Yukarıdaki 4 farklı sebep yüzünden bu sorunla karşılaşma ihtimalini bulunmaktadır. Aşağıda verdiğimiz çözüm yöntemlerini deneyerek sorunu çözebilirsiniz.

iPhone Arama Başarısız Oldu Çözümü

iPhone Arama Başarısız Oldu hatasıyla karşılaşanlara özel olarak verdiğimiz bazı sebepler ve çözüm yöntemleri yukarıda. Eğer onlar işinize yaramadıysa şimdi vereceğimiz çözüm yöntemini deneyebilirsiniz. Bu sayede iPhone cihazlarda arama başarısız oldu sorununuzu ortadan kaldırabilirsiniz.

iPhone Arama Başarısız Oldu hatasıyla karşılaşıyorsanız çözümü için; cihazınızda’ki sim kartını çıkartın ve tekrar takın. Sonrasında cihazınızı yeniden başlatın. Tekrar arama yapmayı deneyin.

Yukarıdaki yöntemi deneyerek sorununuzu çözebilirsiniz. Eğer hala sorununuz devam ediyorsa yorum olarak bizlere bildirin. Sizin için işinize yarayacak yeni yöntemler ve bilgileri aktarmaya devam edeceğiz.

iPhone Neden Arama Yapmaz?

iPhone Arama Başarısız Oldu hatası ile karşılaşanların en çok sordukları sorulardan bir tanesi’de neden arama yapmaz? sorusu oluyor. Resmi İnternet sitelerinde bu konuyla ilgili paylaştıkları bazı ipuçlarını sizlere anlatacağız.

Yukarıda bazı öneriler ve çözüm yöntemlerini sizlere sunduk. Bunların haricinde kontrol edebileceğiniz bazı detayları’da burada anlatacağız. Aşağıdaki maddeleri kontrol edin.

  • Operatör ayarları için güncelleme olup olmadığını kontrol edin.
  • iOS yazılımı için güncelleme olup olmadığını kontrol edin. Bazı güncellemeler için Wi-Fi bağlantısı gerekebilir.

Günümüzde telefonlarda çok fazla özellik bulunuyor, fakat telefon dediğimiz cihazların asıl özellikleri karşı tarafla sesli iletişimi sağlamak. Yani sizin aldığınız Arama Başarısız Oldu hatanız ciddi bir problem olarak görülmektedir.

iPhone Arama Başarısız Oldu

iPhone Arama Başarısız Oldu Hatası ile ilgili sormak istediğiniz tüm sorularınızı yorum olarak yazabilirsiniz. Aynı zamanda konuyla ilgili güncel bilgileri aktarmaya devam edeceğiz.


Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın