iPhone Ayna Efekti Kapatma Nasıl Yapılır? (2023)

 iPhone Ayna Efekti Kapatma Nasıl Yapılır? (2023)
Okunuyor iPhone Ayna Efekti Kapatma Nasıl Yapılır? (2023)

iPhone Ayna Efekti Kapatma. Geri bildirimi aslında sadece İPhone cihazlarda alınan bir bildirim değildir. Cihazınızın işlemcisi ve grafik işlemcisine bağlı bu hatayı alabilirsiniz. Bu hatanın ne soruna sebep olabileceğinden tutunda neden olduğuna kadar geniş bir araştırma yaptık. Siz değerli okuyucularımız için makale halinde iPhone Ayna Efekti Kapatma, konusu ile ilgili düzenlediğimiz yazıyı umarım işe yarar bulursunuz.

iPhone’da ayna efekti, ön kamerayı kullanırken görüntüyü yansıtarak fotoğrafları ters çevirir. Normalde, bir aynanın yansıtması gibi, sol taraftaki nesneler sağ tarafta, sağ taraftaki nesneler ise sol tarafta görünür. Bu, özellikle selfie çekerken kullanıcıların daha doğal bir görüntü elde etmesini sağlamak için yapılmış bir ayar olarak tasarlanmıştır. Ancak, bazı kullanıcılar, ayna etkisinin tersine çevrilmesini tercih ederler. Örneğin, bir metindeki yazıları daha okunaklı hale getirmek için veya bir sanatçının portresini çizmek için kullanıcılar ayna efektini kapatmayı tercih edebilirler. Bu durumda, ayna efektini kapatmak için yukarıdaki “iPhone ayna efekti nasıl kapatılır?” sorusundaki adımları takip edebilirsiniz.

İPhone Arka Kamera Çalışmıyor Soğuması Gerekiyor Nedir?

İPhone Arka Kamera Çalışmıyor Soğuması Gerekiyor Nedir?
İPhone Arka Kamera Çalışmıyor Soğuması Gerekiyor Nedir?

iPhone’da ayna efekti, ön kamerayı kullanırken görüntüyü yansıtarak fotoğrafları ters çevirir. Bazı kullanıcılar, bu efektin kapatılmasını tercih ederler. Ayna efektini kapatmak için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz:

  1. Ayarlar uygulamasını açın.
  2. Kamera seçeneğine dokunun.
  3. Yeni fotoğraf çektiğinizde varsayılan olarak açılan ön kamera seçeneğine dokunun.
  4. “Ayna” seçeneğini kapatın.

Bu işlemi yaptıktan sonra, ön kamera kullanılarak çekilen fotoğraflar düzgün bir şekilde görüntülenecektir. Bu ayar, yalnızca ön kamera için geçerlidir ve arka kamera için ayna efekti seçeneği bulunmaz.

Bu telefonunuz tarafından size gönderilen bir geri bildirimdir. Sadece kamera uygulamasında değil herhangi bir uygulama çalışırken cihazınız çok yüksek ısılara ulaşırsa uygulamayı kapatır ve size bu geri bildirimi verir. Bu bildirim ekrana gelince telefonunuzun 60-70 derece ısılara ulaştığını anlayabilirsiniz. iPhone Ayna Efekti Kapatma, geri bildirimi bu yüzden gerçekleşir.

İPhone Arka Kamera Çalışmıyor Soğuması Gerekiyor Neden Olur?

iPhone Ayna Efekti Kapatma, geri bildirimi yüksek çözünürlükte video çekmekten olur. Burada 1080p veya 1440p video çekmekten bahsetmiyorum. Telefonunuz 2-3 yıllık ise 4k çözünürlükte olabilir bu sıkıntı ama yeni bir model ise ve 8k video çekim özelliği var ise kesinlikle bu yüzdendir. 4k veya 8k gibi çözünürlükte videoları telefon ile kaydedince işlemcinize ve grafik işlemcinize ek olarak sistem belleklerine aşırı yük biner. Bu yük daha performans gerektirir.

İPhone Arka Kamera Çalışmıyor Soğuması Gerekiyor Neden Olur?
İPhone Arka Kamera Çalışmıyor Soğuması Gerekiyor Neden Olur?

Telefonunuzda bulunan donanımsal bileşenler en başta işlemci ve ekran kartı daha fazla elektrik çeker ve elektrik kullanıldıktan sonra enerjiye dönüşmesi gerektiğinden ve telefon kasalarında soğutma için büyük alanlar olmadığından ısı enerjisi olarak ortaya çıkar. Oluşan bu enerjiyi durdurmak ve kendisine soğumak için zaman ayırmasını gereken işlemci ise bütün aktif işlemleri durdurur ve soğumayı bekler.

İPhone Arka Kamera Çalışmıyor Soğuması Gerekiyor Nasıl Çözülür?

İPhone Arka Kamera Çalışmıyor Soğuması Gerekiyor Nasıl Çözülür?
İPhone Arka Kamera Çalışmıyor Soğuması Gerekiyor Nasıl Çözülür?

iPhone Ayna Efekti Kapatma, sorununu çözmek için cihazınızın soğuması gerekir. Cihazı soğutmak için ütopik yöntemler denemenizi şiddetle tavsiye etmem. Açık kalan uygulama var ise hepsini kapatıp sonrasında telefonu uçak modu ayarına alarak beklemenizi tavsiye ederim. Üstüne ekran parlaklığını da kısarsanız eğer telefonunuzun harcadığı güç en aza düşer. Bu sayede cihazınız soğumaya başlayabilir. 


Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın


VOZOL