iPhone İOS Sürüm Düşürme 2020 (İmzasız, Bilgisayarsız)

iPhone İOS Sürüm Düşürme 2020 (İmzasız, Bilgisayarsız)

iPhone İOS Sürüm Düşürme 2020 (İmzasız, Bilgisayarsız). İPhone İOS Sürüm Düşürme Nedir? Neden Yapılır? İPhone İOS Sürüm Düşürme İmzasız. İPhone İOS Sürüm Düşürme Bilgisayarsız.

Yaptığınız her İOS güncellemesi sizin hoşunuza gidecek diye bir durum söz konusu elbette değil. Peki İOS işletim sistemi’nin sürümünü küçültme ya da diğer adıyla eski sürüme geçmek mümkün mü? Bugün sizin bu sorularınıza cevap vereceğiz.

iPhone İOS Sürüm Düşürme Nedir? Neden Yapılır?

iPhone İOS Sürüm Düşürme Nedir? Neden Yapılır?
iPhone İOS Sürüm Düşürme Nedir? Neden Yapılır?

Kullanıcılar Apple şirketi tarafından İPhone telefonlar için geliştirilen he İOS işletim sistemi güncellemesinden hoşlanacak diye bir olay söz konusu değildir. Böyle durumlar insanların kafasındaki soru acaba eski sürümüme geri dönebilir miyim? Olur. İşin özeti evet, dönebilirsiniz ama hem hızlı davranmayı gerektirir hem de uzun yorucu ve gerekli bazı programları indirmeniz gerekir.

iPhone İOS Sürüm Düşürme İmzasız

Ne yazık ki Apple tarafınca imzasız sürüm düşürme desteklenmemektedir. İmzasız sürüm düşürmeler 3. Parti yazılımlar ve dosya kaldırıp ekleme uğraşları ile olur ve garantinizden tutundan telefonunuzun açılmamasına yol açabilir. Benim kişisel tavsiyem İOS gibi kapalı kutu olarak adlandırılan bir işletim sisteminde böyle bir denemeden uzak durunuz.

iPhone İOS Sürüm Düşürme Bilgisayarsız

Ne yazık ki bilgisayar sürüm düşürmede zorunlu olarak kullanmanız gereken bir araçtır çünkü İtunes uygulamasını indirmeniz gerekir. Daha sonrasında USB kablosu ile telefonunuzu bilgisayarınıza bağlayıp İtunes ile bilgisayarınızı yetkilendirerek telefonunuz ile eşleştirmeniz gerekir.

iPhone İOS Sürüm Düşürme Nasıl Yapılır?

Öncelikle sisteminizdeki İOS sürümünü düşürmek istediğiniz sürümün imza olayı’nın kalkmamış olması lazım. Size vereceğim bu adresten cihazınızı seçip hangi İOS sürümlerinin aktif yani yeşil olduğuna bakınız eğer sizin geri telefonunuza yüklemek istediğiniz sürüm yeşil ise tıklayıp indiriniz. Zaten kırmızı ise imza süresi geçmiştir ve asla o sürüme dönemezsiniz.

iPhone İOS Sürüm Düşürme Nasıl Yapılır?
iPhone İOS Sürüm Düşürme Nasıl Yapılır?

Sonrasında İtune uygulamasında İPhone’um kısmına girip “ shift + sol tık “ yaparak güncellemeleri denetleye tıklayınız. Çıkan bölümde indirdiğiniz sürüme tıklayıp işlemi başlatıyorsunuz. Bundan sonra yapacak bir şey kalmadı eğer imza süresi geçmiş kırmızı bir sürüm indirdiyseniz. Bu güncelleme, İPhone’unuz ile uyumlu değil: İmzalar kapandığı için güncellemeyi yapamazsınız. Hatasını alırsınız. Bunun dışında işlemleriniz tamamlanmıştır. 

37
A+
A-
Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 1 Yorum
  1. Lisa dedi ki:

    Çok sağolun