Iphone Zil Sesi Nasıl Yapılır? 2020

 Iphone Zil Sesi Nasıl Yapılır? 2020
Okunuyor Iphone Zil Sesi Nasıl Yapılır? 2020

Iphone zil sesi nasıl yapılır? Sorusu, özgün olmak isteyen Iphone kullanıcıları tarafından aranmakta. Kendinize özel zil sesleri yapmanın çeşitli yöntemleri vardır; programlardan destek alarak Iphone zil sesi yapmak ve programsız Iphone zil sesi yapmak.

Normal şartlarda i-Tunes üzerinden zil sesi almak mümkün. Fakat bu zil sesleri, birçok kişi tarafından kullanıldığı için size özgünlük katmayabilir. Ayrıca iTunnes üzerinden satılan zil seslerinin ücretli olması da zil sesi almanıza engel olabilir. Bu nedenle de başka arayışlara girilebilir.

Dilerseniz, ilk etapta bilgisayar üzerinden zil sesi nasıl yapılır? Sorusunun cevabını verelim.

Iphone Programsız Zil Sesi Nasıl Yapılır?

  • İ-tunes gayet kullanışlı bir yazılım fakat tek eksiği; zil sesi yapma konusunda kullanıcılara kolaylık sağlayamaması olarak görülüyor. Telefonun içeriğinde de ‘zil sesi yap’ gibi bir seçenek olmadığı için mecburen çeşitli yöntemler aranıyor. Öncelikle, Iphone zil sesi yapma işlemi diğer telefon markalarında olduğu gibi kolay bir şey değildir.
  • İlk olarak yapmanız gereken şey; zil sesi yapmak istediğiniz müziği veya melodiyi bulmak olacaktır. Eğer böyle seçenekleriniz yoksa, çeşitli programlar aracılığı ile kendi melodilerinizi oluşturup, zil sesi yapabilirsiniz.
  • Size uygun zil sesini ayarladıktan sonra bilgisayarınıza iTunes indirmeniz gerekiyor. Çünkü, bilgisayar üzerindeki müziği, iTunes üzerinden Iphone markalı telefonunuza gönderebileceksiniz. Belirlemiş olduğunuz melodi veya müziği iTunes’in parçalar bölümüne atmanız gerekiyor. Fakat bunu yapmadan önce Iphone ile bilgisayar arasında Usb kablo ile bağ kurmanız gerekiyor.
  • Müziği, parçalar kısmına attıktan sonra mouse imlecini, müziğin üzerine getirip sağ tık yapmanız gerekiyor. Sağ tık yapınca karşınıza ‘bilgi ver’ adında bir seçenek çıkacaktır. Bu seçeneğe tıklayın, tıkladıktan sonra karşınıza bir ara yüz çıkacaktır. Bu ara yüz üzerinden şarkınızın zaman aralığını ayarlayın. Örneğin 0:20 – 0:40 gibi. Ardından tamam seçeneğine tıklayın.
  • Tüm bu adımları atlattıysanız, parçalar kısmına tekrar gelin ve şarkıya sağ tık yapın. Çıkan ekranda AAC sürümü oluştur seçeneğine tıklayı. Bu seçeneğe tıkladıktan sonra şarkınızın 20 saniyelik kısmı ekrana gelecektir. Gelen bu kısa müziği, masaüstüne aktarın. Eğer müzik dosyanızın ismini değiştirmek istiyorsanız, denetim masasından düzenleyebilirsiniz.
  • Zil sesi yapmak istediğiniz müziği telefondan ayarlamak için son adımlar kaldı. İ-Tunes’i tekrardan açın. Açılan ekranın sağ üstünde üç noktaya tıklayın. Daha sonra ses tonları bölümüne tıklayın. Ardından şarkıyı buraya sürükleyin. Sürükledikten sonra İphone cihaz amblemine tıklayın ve ses tonlarını seçin. Ses tonlarını seçtikten sonra ‘eş zamanla’ seçeneğine tıklayın. Tüm bu işlemlerden sonra zil sesiniz artık Iphone markalı telefonunuzda olacaktır.
  • Son olarak da Iphone cihazınızdaki zil sesi ayarlarına girin ve oluşturmuş olduğunuz zil sesini seçin.


Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın