İSO Dosyasını USB’ye Yazma

İSO Dosyasını USB’ye Yazma

İSO Dosyasını USB’ye Yazma. İSO Dosyasını USB’ye Yazma Nasıl Yapılır? İSO dosyası dediğimiz dosya biçiminin kullanım amaçlarından biriside USB diske yazıp UEFI ile işletim sistemi kurmaktır. UEFI ile işletim sistemi kurup temiz kurulum yapmanın bazı avantajları vardır. Bu avantajlara değinmeden önce sizlere İSO Dosyasını USB’ye Nasıl Yazarız? Bunu anlatacağım.

İSO Dosyasını USB’ye Yazma (Format) Nasıl Yapılır?

İSO dosyasını USB belleğinize yazmak için öncelikle Rufus adlı programa ihtiyacınız var. Google da Rufus indir diye aratarak üreticinin sitesinden ücretsiz bir şekilde indirebilirsiniz.

İSO Dosyasını USB'ye Yazma (Format) Nasıl Yapılır?
İSO Dosyasını USB’ye Yazma (Format) Nasıl Yapılır?

Sonrasında Google Windows 10 İSO dosyası indir diye aratıp Microsoft’un orijinal sitesine girip oradan Aracı Şimdi İndirin butonuna tıklayarak indirebilirsiniz. Devamında Windows 10 işletim sistemini hangi kombinasyonda kuracağınızı seçiniz. Sonrasında ISO dosyası olarak seçtiğiniz USB belleğe yazınız. Bu biraz sürebilir.

İSO Dosyasını USB’ye Yazma Programsız Nasıl Yapılır?

İSO dosyasını programsız olarak USB belleğe yazamazsınız. Aslında yapmanızı sağlayacak eski bir yolu var ama eski işletim sistemlerinde yapılıyordu. Windows 10 için geçerli olmaz çünkü bütün işletim sistemi mimarisi farklı ama sorarsanız o yöntem nedir? Diye. Komut yöneticisini açıp satırlarca gerekli kodları yazmanız gerekiyordu. Rufus yazılımını kurmanız işinize gelecektir. Bazı şeyler için programlar üretilir. Sadece Windows 10 içerisinde gelen yazılımları kullanmanıza gerek yoktur.

Günümüz döneminde Windows 10 en çok kullanılan işletim sistemi ve milyonlarca geliştirici Windows 10 için program geliştiriyor ve birçoğu da ücretsiz olarak üreticilerin internet sitelerinde indirilmeye sunuluyor. Tabi ki bu demek değil ki her şey’i indirin. Öncelikle işinize yarayacak bir program bulduğunuzda internette aratıp yorumlarına bakın ve hep o uygulamayı üreten geliştirici grubun orijinal internet sitesinden yükleyiniz.

12
A+
A-
Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.