İstanbul Ankara 80 DK Hızlı Tren “Durakları” ve Nereden Kalkıyor? 2023

 İstanbul Ankara 80 DK Hızlı Tren “Durakları” ve Nereden Kalkıyor? 2023
Okunuyor İstanbul Ankara 80 DK Hızlı Tren “Durakları” ve Nereden Kalkıyor? 2023

İstanbul Ankara arasındaki mesafeyi 80 dakika gibi kısa bir süreye indiren hızlı trend yolculuğu boyunca hangi duraklarda durduğu ve trenin başlangıç noktası olarak nereden kalktığını cevaplıyoruz. 2023 yılında ortalama 80 dakikaya inen yolculuk süresinde hızlı trene kalktığı yerden binemeyenler veya daha yakın bir güzergahınızdaki durağından binmek istemeyi düşünenlerin araştırdıkları hangi duraklarda duruyor? ve hangi duraklardan geçiyor? sorularınızı da cevapladık.

İstanbul Ankara 80 DK Hızlı Tren "Durakları" ve Nereden Kalkıyor? 2023
İstanbul Ankara 80 DK Hızlı Tren “Durakları” ve Nereden Kalkıyor? 2023

Ankara’dan İstanbul’a veya İstanbul’dan Ankara’ya gitmek isteyenler uçak veya araba ile seyehat ettiklerinde hızlı trenden çok daha uzun sürelerde ulaşımı gerçekleştirebiliyorlar. Artık hızlı tren sayesinde hem araduraklar’da hemde doğrudan varış rotasına 80 dakika gibi kısa bir sürede seyahat edilebilmektedir. Yolculuğu gerçekleştirmek isteyenlerin merak ettikleri hızlı tren nereden kalkıyor? sorusun cevabını burada bulacaksınız. Aynı zamanda varış süresini 80 dakikaya kadar düşürmeyi başaran hızlı trenin hangi duraklara uğradığının da güncel bilgileri verilmiştir.

İstanbul – Ankara 80 Dakika Hızlı Tren Hangi Duraklara Uğruyor ve Nereden Kalkıyor? 2023

İstanbul Ankara arası hizmet veren hızlı tren, yolculuğunu başlangıç noktası olarak Ankara’dan gerçekleştirmektedir. Ankara’dan hareket eden hızlı tren, İstanbul’a doğru ilerlerken arada uğradığı duraklar ile yolcuların varış noktalarına daha yakın bir noktadan seyahat etmelerine imkan sağlamaktadır.

İstanbul - Ankara 80 Dakika Hızlı Tren Hangi Duraklara Uğruyor ve Nereden Kalkıyor? 2023
İstanbul – Ankara 80 Dakika Hızlı Tren Hangi Duraklara Uğruyor ve Nereden Kalkıyor? 2023

Hızlı trenin İstanbul’a doğru ilerlerken uğradığı duraklar sırasıyla Polatlı, Eskişehir, Bozüyük, Bilecik, Pamukova ve Gebze’dir. Gebze’deki son duraktan sonra ise hızlı tren, Marmaray hattı üzerinden İstanbul’un Avrupa yakasındaki Sirkeci Garı’na ulaşmaktadır.

Hızlı trenin Ankara’ya doğru ilerlerken de yine aynı duraklarda yolcuları alarak geri dönüş yolculuğunu gerçekleştirmektedir. İstanbul Ankara arası hizmet veren hızlı tren, başlangıç noktası olarak Ankara’yı kullanmaktadır ve yolculuğu boyunca Polatlı, Eskişehir, Bozüyük, Bilecik, Pamukova ve Gebze gibi duraklarda yolcu alıp bırakmaktadır.

Seferleri Hakkında Bilgiler;

Seferleri Hakkında Bilgiler;
Seferleri Hakkında Bilgiler;

Hızlı trenin sefer saatleri güzergah ve tarihine göre farklılık göstermektedir. Ancak genel olarak, hızlı trenin İstanbul-Ankara güzergahı için haftanın her günü düzenli seferleri bulunmaktadır.

İstanbul’dan Ankara’ya doğru seferler sabah saatlerinde başlamakta ve akşam saatlerine kadar devam etmektedir. Ankara’dan İstanbul’a doğru seferler ise yine sabah saatlerinde başlamakta ve akşam saatlerine kadar devam etmektedir. Hızlı trenin sefer saatleri ve bilet fiyatları gibi detaylı bilgilere TCDD Taşımacılık A.Ş. resmi web sitesinden veya mobil uygulamalarından ulaşabilirsiniz. Ayrıca, seyahat planınıza uygun bir sefer bulmak için sefer saatlerini önceden kontrol etmeniz ve biletinizi erken rezervasyon yaparak satın almanız önerilir.


Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın


VOZOL