e
sv

İstanbul Gece Deprem Olacak mı? İletişim Yolları

846 Okunma — 26 Eylül 2019 21:24
İstanbul Gece Deprem Olacak mı? İletişim Yolları
avatar

ORHUN ANGUNER

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

İstanbul Gece Deprem Olacak mı? sorusu bugün ve yarın tüm şehir halkının aklına takılan en büyük soru. İstanbul gece deprem olacak mı, sorusu iletişim yolları neler olur gibi bir çok farklı soruyu’da beraberinde getiriyor.

İstanbul’da bugün öğlenden sonra gerçekleşen 5.8 büyüklüğündeki depremden sonra geride bıraktığı etkiler hala devam ediyor. Sosyal medya hesaplarından paylaşılan bu gece deprem olabilir haberleri halk arasında en çok konuşulan gündem konusu oldu.

İstanbul gece deprem olacak mı? gibi sorular sormak yerine deprem olmadan önce ne gibi önlemler almamız gerekiyor ve deprem sırasında neler yapmamız gerektiğini öğrenmemiz daha doğru olacaktır. Bu gece İstanbul halkına pek uyku yolu görünmüyor gibi, çoğu büyük bahçe ve parklarda sabahlamak için çıkan ailelerin haberlerini alıyoruz. İstanbul gece deprem olacak mı? sorusunu cevaplayacak uzmanların açıklamalarına aşağıda yer verdik.

Artçı depremlerden yola çıkarak tehlikenin fark edilmesiyle birlikte televizyonlarda İstanbul deprem uyarısı yapılacaktır. Büyük bir depremden sonra telefon, elektrik ve İnternet ağlarında uzun sürecek kopukluklar meydana gelebilir. Radyo ve anonslardan yapılacak uyarıları dinlememiz gerekecek.

Yazı Başlıkları:

İstanbul Gece Deprem Olacak mı?

İstanbul Gece Deprem Olacak mı? sorusuna kesin ve net bir yanıtı uzmanlar dahil olmak üzere hiç kimse bilemez. Fakat bugün gerçekleşen 5.8 şiddetindeki depremin enerjisi yıkıcı sonuçlar doğurabilecek tarzdaydı. Şehrimiz için 7,5 ve daha büyük bir deprem tehlikesi uzun yıllardır olması yüksek doğal tehditler arasında.

İstanbul Gece Deprem Olacak mı?
İstanbul Gece Deprem Olacak mı?

Bu kadar büyük ve yıkıcı bir depremin eninde sonunda gerçekleşeceğini bilen halk bugünkü olayla birlikte korku içerisinde beklemekte. İstanbul Gece Deprem Olacak mı? sorusuna verilen uzman yorumları hiç kimsenin içini rahatlatamıyor.

İstanbul artçı depremler bir kaç gün daha devam edecek. 4 veya 5 şiddetlerinde olması beklenen diğer depremlerin gerçekleşmesi halinde halkın sakinliğini koruması çok önemli. Bugünkü depremde yaralananların çoğu panik ve acele yüzünden gerçekleştiği biliniyor.

İstanbul Gece Deprem Olacak mı ? sorusuna hiç bir profesör uzman net bir cevap verememektedir. Dünyadaki en gelişmiş teknoloji ile depremler yaşanmadan 13 saniye öncesinde uyarı veriyor.

İstanbul Gece Deprem, Sosyal Medya Yalanı

İstanbul Gece Deprem adı altında sosyal medya hesaplarında yapılan yalan haberler halkı korkutmak ve bu olaylardan rant sağlamak adına yapılmaktadır. İstanbul deprem uyarısı resmi gazeteler, haber kanalları ve kurumların açıklamalarıyla dikkate alınması gerekiyor. Bugün yaşanan 5.8 depreminden sonra Birinci köprünün altında hasar olduğu gibi yalan haberler bir anda ortalığa yayıldı.

İstanbul Gece Deprem, başlıklarıyla sosyal medya sayfalarında yapılan paylaşımlara kulak asmayın. Deprem korkusuyla yakınlarını ve çevresini aramak isteyen halkın yoğunluğu tüm operatörleri zor durumda bıraktı.

İstanbul gece deprem olacak mı? sorusuna cevaben halkı rahatlatmak adına paylaşımı yapmaktayız.


okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

İstanbul Gece Deprem Olacak mı? İletişim Yolları