İstanbulkart Hes Kodu Eşleştirme Hata Veriyor, Kart Kayıtlı Değil Hatası (2021)

 İstanbulkart Hes Kodu Eşleştirme Hata Veriyor, Kart Kayıtlı Değil Hatası (2021)
Okunuyor İstanbulkart Hes Kodu Eşleştirme Hata Veriyor, Kart Kayıtlı Değil Hatası (2021)

İstanbulkart Hes Kodu Eşleştirme Hata Veriyor sorunuyla karşılaşanlar ve Kart Kayıtlı Değil Hatası alanlar için çözüm aradık. 2021 yılına ait güncel içeriktir. Korona virüsü kapmasında İstanbul’da yaşayan ve toplu taşıma araçlarını kullananlar E-Devlet üzerinden aldıkları Hes Kodunu artık İstanbulkart eşleştirmesi yapmaları gerekiyor. Aksi halde kartınız bloke olacak ve tekrar çıkartmak zorunda kalacaksınız.

Korona testi pozitif olmasına rağmen toplu taşıma kullanmaya çalışanların tespit edilmesi üzerine geliştirildi. 2021 yılında kodlarını kartlarına tanımlamak isteyenler bazı hatalarla karşılaşıyorlar. İstanbulkart Hes Kodu Eşleştirme Hata Veriyor şeklindeki şikayetlerin artması üzerine Kart Kayıtlı Değil Hatası da eklendi. Tüm bu sorunların kaynağını ve çözümünü sizler için araştırdık.

İstanbulkart Hes Kodu Eşleştirme Hata Veriyor

İstanbulkart Hes Kodu Eşleştirme Hata Veriyor şikayetlerinin sebebi genel olarak uygulamadan kaynaklı olabiliyor. Bir çok kullanıcı hes kodunu tanımlarken telefonlarına onay mesajı gelmediğini söylerken bir kısımda onay mesajı aldıklarını söylüyor. Bu gibi nedenler de İstanbulkart Hes Kodu Eşleştirme Hata Veriyor gibi problemlerin sebebi olabilir.

İstanbulkart Hes Kodu Eşleştirme Hata Veriyor
İstanbulkart Hes Kodu Eşleştirme Hata Veriyor

Daha önce İstanbul Kart bilgilerinizi cep telefonunuz ile tanımladıysanız hes kodunu tanımlarken hata vermeyecektir. İstanbulkart Hes Kodu Eşleştirme sırasında tüm bilgilerinizi doğru ve eksiksiz girdiğinizden emin olun. Eğer hala hatayla karşılaşmaya devam ediyorsanız bize bildirin.

İstanbulkart Hes Kodu Kart Kayıtlı Değil Hatası

İstanbulkart Hes Kodu Kart Kayıtlı Değil Hatası veya Eşleştirme Hata Veriyor gibi şikayetlerinizde aşağıdaki önemli bilgilerden yararlanabilirsiniz. Probleminizin çözümü yüksek ihtimalle aşağıda maddeler arasında yer almalıdır. Eğer çözümü bulamadıysanız bize bildirin.

İstanbulkart Hes Kodu Kart Kayıtlı Değil Hatası
İstanbulkart Hes Kodu Kart Kayıtlı Değil Hatası
  • HES kodu eşleştirme işleminde telefon numarası kullanıcıya ait olmalıdır. Telefon numarası olmayan yakınlar için anne, baba, çocuk vb.) aynı telefon numarası ile işlem yapılmasına izin verilmektedir.
  • HES kodu riskli durumundayken İstanbulkart eşleştirmesi yapılabilir ancak toplu ulaşımda İstanbulkart’a “Geçersiz HES kodu” uyarısı verilir ve toplu ulaşımda kullanılamaz. 
  • Eşleştirme yapılabilir ancak HES kodunun süresi dolduğunda İstanbulkart’a “Geçersiz HES kodu” uyarısı verilir ve toplu ulaşım kullanılamaz. Güncel HES kodu ile birlikte eşleştirme işlemi tekrarlanmalıdır. 
  • Şu anda sadece Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Numarası  ve Yabancı Kimlik Numarası ile işlem gerçekleştirilmektedir. Pasaport Numarası ile eşleştirme yapılması için çalışmalar devam ediyor.
  • ALO 153 Beyaz Masa’yı arayarak işlem saatini ve kişisel bilgilerinizi ileterek tarafımızdan destek alabilirsiniz. 


Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın