İstenmeyecek Uygulama Bulundu Hatası (2023)

İstenmeyecek Uygulama Bulundu Hatası (2023)

İstenmeyecek Uygulama Bulundu Hatası (2023) için yerli kaynaklarda çok fazla sonuç olmasına rağmen işinize en çok yarayacak gerçek bilgileri bulmak olabildiğince zor olabiliyor. Bu açığı gördüğümüz için 2023 yılında konuyla ilgili en doğru ve işinize yarayacak bilgileri sizlere sunmaya çalıştık. Yıl boyunca bu içerik hakkındaki içerik güncellenmeye devam edilerek sizlere en kaliteli bilgiler paylaşılmaya devam edilecektir.

İstenmeyecek Uygulama Bulundu Hatası ile karşılaşan kullanıcılar bu uyarının ne anlama geldiğini ve nasıl çözüleceğini buradan öğrenecekler. Ülkemizde Windows işletim sistemli cihaz kullanıcılarının sayısı milyonlarca olmasıyla birlikte bu tür çok karşılaşılmayan hata türleriyle ilgili de çok güncel kaynak bulunmamaktadır. Öncelikle çoğu kullanıcı bunun bir hata mı yoksa uyarı mı olduğunu anlayamıyorlar. Bizde “İstenmeyecek Uygulama Bulundu Hatası” ile ilgili bir içerik oluşturarak sizlere hem güncel bilgiler sunmak hem de nasıl çözüme kavuşturabileceğinizi anlatmak istedik. Konuyla ilgili merak ettiğiniz veya sormak istediklerinizi aşağıdan yorum olarak yazabilirsiniz. İçeriğimizi yıl boyunca güncellemeye devam ederek sizlere İstenmeyecek Uygulama Bulundu konusunda en güncel bilgileri sunmaya devam edeceğiz.

İstenmeyecek Uygulama Bulundu Hatası Çözümü

Öncelikle İstenmeyecek Uygulama Bulundu Hatası anladığımız gibi bir hata değildir. Cihazınızda bulunan Virüs programlarının cihazınızda yüklü olan bazı dosyaları otomatik taradığı zaman öncesinde zararlı olarak bildirilen dosyalarla karşılaştıklarında otomatik olarak İstenmeyecek Uygulama Bulundu şeklinde sizlere uyarı çıkartabiliyor. İnsanlar da hata yapar, bu tür uygulamalara da çok güvenmemek lazım diyerek öncelikle Virüs programlarınızı kontrol etmenizi rica ediyoruz. Bilgisayarınızı tarayarak varsa virüslü yani zararlı dosyaları kaldırabilirsiniz. İstenmeyecek Uygulama Bulundu Hatası durduk yere bir hiçten çıkacak bir yapıya sahip değildir. Bu yüzden gerçekten riskte olup olmadığınızı anlamak adına cihazınızı tarayın ve zararlı dosyaları kaldırın.

İstenmeyecek Uygulama Bulundu Hatası
İstenmeyecek Uygulama Bulundu Hatası

Potansiyel olarak istenmeyen uygulama engellemeyi yapılandırmak için Başlat’a  gidin > Ayarlar  > Güncelleme ve Güvenlik > Windows Güvenliği > Uygulama ve tarayıcı kontrolü > İtibara dayalı koruma ayarları . 

Orada, potansiyel olarak istenmeyen uygulama engellemeyi kapatmanıza izin veren bir kontrol bulacaksınız ve uygulamaları, indirmeleri veya her ikisini birden engellemek isteyip istemediğinizi seçebilirsiniz. 

Bilmeyenler İçin; İstenmeyen Uygulamalar Nedir?

Potansiyel olarak istenmeyen uygulamalar (PUA), makinenizin yavaş çalışmasına, beklenmeyen reklamlar göstermesine veya en kötü ihtimalle daha zararlı veya can sıkıcı olabilecek başka yazılımlar yüklemesine neden olabilen bir yazılım kategorisidir.

Windows Güvenliği, bilgisayarınızın potansiyel olarak istenmeyen uygulamalardan korunmasına yardımcı olabilecek itibar tabanlı korumaya sahiptir. İstenmeyen türden olabilecek uygulama engelleme ilk olarak Windows 10 Mayıs 2020 güncelleştirmesinde sunuldu ve kurumsal müşteriler için varsayılan olarak açık, ancak tüketiciler için varsayılan olarak kapalı.

8
A+
A-
Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.