Jahrein Neden Yayın Açmıyor?

 Jahrein Neden Yayın Açmıyor?
Okunuyor Jahrein Neden Yayın Açmıyor?

Jahrein neden yayın açmıyor? son zamanlarda hayranlarının ve görmeye alışık olanların en merak ettiği sorular arasında yer almaktadır. Eskiden hemen hemen her gün Twitch TV platformunda yayın açan Jahrein artık yayın açmamaya başladı. Onu göremeyen sevenleri ve onu izlemese de artık görmeye alışmış oyun severler merak içerisinde. Tam da Jahrein neden yayın açmıyor? soruları sorularken konuyla ilgili gündemi bomba gibi sarsacak bir açıklama yapıldı. Bu açıklamayla birlikte neden yayın açmadığını ve ne zaman yayın açmaya başlayacağını anlayacağız.

Jahrein Neden Twitch TV’de Yayın Açmıyor?

Jahrein uzun yıllardır Twitch TV platformunda yayın yapan en eski isimlerin başında gelmektedir. Günümüzde oyun sever olan herkesin tanıdığı ve görmeye alıştığı bu ünlü isim son zamanlarda yayın açmamaya başladı. Bu durumların nedenini ve ne zaman tekrar yayın açacağı çok merak edilmeye başlamıştı. Bugünlerde gelen bir açıklama ile Jahrein neden yayın açmıyor? soruları cevaplanmış oldu.

Jahrein yıllardır canlı yayınlarını yaptığı Twitch TV platformundan ayrılma kararı aldı. Bunun sebebi de günlerdir konuşulan hırsızlık olaylarına hala platformun sessiz kalması. Her ne kadar kural ihlali yapan yayıncılara çok hızlı bir şekilde ceza verilse de. Söz konusu para ile ilgili olunca platformun sessiz kalışı herkesi rahatsız etmeye başlıyor. Aynı zamanda bu durumlara platform resmi bir dille açıklamalar yapmaması ve bu konuda dert yakınanları dinlememesi bu durumun devam edebileceğini işaret ediyordu. Yayıncılara yapılan tehditler ve hakaretlerinde artmasıyla birlikte izleyicileri platforma çeken yayıncıların değersiz görülmesi artık bardağı taşıran son damla olmuş gibi gözüküyor.

Jahrein Kimdir?

Ahmet Sonuç ya da bilinen adıyla Jahrein (d. 29 Kasım 1988, İstanbul), Türk internet ünlüsüdür. İnternet kariyerine YouTube ile başladı ve daha sonra Twitch’te yayın yapmaya başladı. Genellikle sohbet ve oyun alanında içerik üretmekte, internet fenomenleri ve siyasi figürlerle röportaj yapmaktadır.

Ahmet Sonuç, 1988’de İstanbul’da doğmuştur. Babası jinekoloji doktoru, annesi ise hemşiredir. İlkokul eğitimini Karabük’te aldı ve ortaokul eğitimi sırasında Antalya’ya taşındı. Ortaöğrenimini Antalya Anadolu Lisesinde tamamladıktan sonra Leipzig Üniversitesi Moleküler Fizik ve Biyokimya Bölümünü okumak için Almanya’ya yerleşti.

Almanya’da eğitim gördüğü yıllarda eğitimden çok oyun oynamaya vaktini ayıran Sonuç, önce YouTube üzerinden videolar çekti ve daha sonra Twitch’te yayınlar yaparak internet kariyerine atıldı. Üniversiteyi son sınıfta bıraktı. Polonya’ya taşındı ve G2A’de çalışmaya başladı.

Türkiye’ye dönüşü
2018 yılında gerçekleştirilen Oyunun Yıldızları Ödüllerinde en iyi yayıncı ödülünü kazandı. Daha sonra Türkiye’ye dönerek Antalya’ya yerleşti. 5 Ekim 2019’da Selin Sonuç ile evlendi.

Rekkitz ekibi
Ekibin güncel logosu.
Rekkitz ekibinin logosu.
Rekkitz adı verilen bir yayıncı ekibi kurdu. Ekip, Jahrein ve diğer 5 arkadaşından oluşmaktadır. Rekkitz ekibi canlı yayın ve podcast üzerine içerik üretmektedir.

Siyaset girişimi
Sonuç, Nisan 2021 tarihli bir Twitch yayınında, bir sonraki Türkiye genel seçimlerinde bağımsız milletvekili adayı olacağını açıkladı. 22 Mayıs 2021 tarihli yayınında Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu konuk etti. Ropörtaj; gençleri, Türkiye’de interneti, eğitimi, bilimsel çalışmaları ve Sedat Peker videolarını konu aldı. Yayın, anlık olarak 300 bini aşkın kişi tarafından izlendi ve internet tarihinde bir siyasi parti liderinin katıldığı ilk internet yayını oldu. Sonuç, Kılıçdaroğlu ile gerçekleştirdiği röportajdan sonra ifadeye çağrıldığını duyurdu. 12 Haziran 2021 tarihli yayınında DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan’ı ağırladı.


Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın