John Wick 4 – Killa Hakan “Hakar” Sahnesi (Gerçek mi?)

John Wick 4 filminde yer alan “Killa Hakar” isimli karakter “Killa Hakan” olarak düşünüldüğü için sahnesini izlemek isteyenler oldukça fazla. Aynı zamanda ünlü üstat Rap sanatçısı tarafından yapılan açıklamalarda filme teşekkür etmesinden dolayı insanlar filmde yer alan Killa Hakar isimli karakterin Killa Hakandan esinlenildiğini düşünüyorlar. Lakin karakterin tipi, davranışları veya karakterin getirdiği hikayesi ile gerçek Killa Hakan ile aralarında bir bağlantı kurulamadığı için bu sadece bir iddiadan ibaret. Dizinin yapımcılarından da durumla ilgili bir açıklama gelmedi ve açıkçası geleceğini de düşünmüyoruz.

John Wick 4 – Killa Hakar (Hakan) Kimdir? Sahnesi Benziyor mu?

Marki Vincent de Gramont adına Killa, John Wick’in amcası Ruska Roma’nın başkanı Pyotr’un öldürülmesinden sorumluydu . John, Ruska Romanlarına yeniden dahil edilmek için amcasının ölümüne misilleme olarak Killa’yı öldürmeyi kabul etti.

Planın bir parçası olarak John, görünüşte bir barış teklifi olarak dövülmesine ve Killa’ya getirilmesine izin verdi. Ancak aynı zamanda hem Caine hem de Bay Hiçkimse John’un başına ödül almak istediğini gösterdi. Böylece Killa, John’u kimin öldüreceğine karar vermek için bir poker oyunu oynamalarını önerdi. Ancak oyun sırasında Killa, adamlarına üç suikastçıyı da öldürme emrini vermeden önce beş ikili oynayarak hile yaptı. Caine ve Tracker diğer serserileriyle savaşırken John, Killa’yı gece kulübünde kovalamadan önce bir oyun kartıyla boynunu kesti. 

Reklam Alanı
John Wick 4 - Killa Hakan "Hakar" Sahnesi (Gerçek mi?)
John Wick 4 – Killa Hakan “Hakar” Sahnesi (Gerçek mi?)

John, Killa’nın göğüs göğüse dövüşte onunla kavga etmeye çalışmadan önce uyuşturucu kokladığı dans pistinin ortasında Killa ile yüzleşti. Killa başlangıçta John’u zorlarken, John sonunda üstünlüğü ele geçirmeyi başardı ve Killa’yı kaçmaya çalıştı. John sonunda Killa’yı bir çıkıntının üzerinden ve bazı merdivenlere vurarak öldürmeyi başardı, burada Killa yere çarptığında boynunu kırdı. John daha sonra Killa’lardan birini yırttı.

Karakter, Kazablanka’da Sidney Greenstreet tarafından canlandırılan, ahlaki açıdan belirsiz gece kulübü sahibi Signor Ferrari’den esinlenmiştir.

Adkins ayrıca The Bourne Ultimatum, Zero Dark Thirty ve Doctor Strange’de de ortaya çıktı. Filmlerden uzaktayken, hemen hemen her dövüş sanatında deneyim sahibi oldu, bu da onun aksiyon kimlik bilgilerinin rakipsiz olduğu anlamına geliyor.

Reklam Alanı

Ancak Adkins de tamamen kaslıdır, yani sayfadaki Killa’ya hiç benzemez. Ancak 4. Bölüm yönetmeni Chad Stahelski onu karakter olarak seçmeye hevesliydi, bu yüzden Adkins rolü oynamak için büyük beden bir vücut kıyafeti giyiyor.

16
A+
A-
Reklam Alanı
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.