Dünyada kaç kişi PUBG Mobile oynuyor?

 Dünyada kaç kişi PUBG Mobile oynuyor?
Okunuyor Dünyada kaç kişi PUBG Mobile oynuyor?

PUBG Mobile Kaç Kişi Oynuyor? sorusunun cevabını merak ediyorsanız hem Türkiye’de hemde Dünyada anlık oyuncu sayısını sizlere verilerle açıklıyoruz.

PUBG Mobile, 100 kişinin son hayatta kalma mücadelesi verdiği kategorisinde en büyük oyunların başında geliyor. Bu oyunun büyüklüğünü oynandığı platformlardan’da anlayabiliyoruz. PlayStation 4, Xbox One, Microsoft Windows ve Mobil gibi platformlarda oynanıyor.

Oyun PC cihazlarını için çıktığı zamanlarda kısa süre içerisinde 10 milyon barajını aşmıştı. Yaklaşık 1 yılın sonunda’da 30 milyon oyuncuyla çok büyük bir rekor elde etti. Geçtiğimiz yıl anlık olarak toplam platformlardaki çevrim içi oyuncu sayısı 1 milyona dayanmıştı. Fakat rakip oyunların’da atağı ile bir süre sonra oyuncu kaybetmeye başladı.

PUBG Mobile Kaç Kişi Oynuyor?

PUBG Mobile, dünya üzerinden resmi ve resmi olmayan şekilde 150 milyondan fazla kullanıcı tarafından indirildi. Oyunu günde ortalama 3 milyon oyuncu tarafından oynanmaktadır.

PUBG Mobile Kaç Kişi Oynuyor?
PUBG Mobile Kaç Kişi Oynuyor?

Tabi’ki bu veriler resmi değildir. Platformlar’dan ve indirme sayılarından yola çıkarak yaklaşık bir rakam verilmiştir. Oyunun gerçek oyuncu sayısını PUBG Mobile yetkililerinden duymak en doğru bilgi olacaktır. Fakat bu veriler gizli tutulduğu için tam sayıyı bilemiyoruz.

Yaptığımız araştırmalara göre dünya genelinde toplamda PUBG Mobile oynayan kişi sayısı günlük 3 milyon civarındadır. Bu veriler indirme sayısıyla hesaplanarak elde edilmiş verilerdir. Resmi bir sayı değildir.

İlginizi Çekebilir: PUBG Mobile İsim Değiştirme Kartı Nasıl Alınır?

PUBG Mobile Kaç Kişi Oynuyor? sorusunun cevabını araştırdık ve bulabildiğimiz en güncel, doğru bilgiyi sizlere sunmaya çalıştık. Sormak istediğiniz soruları, fikir ve düşüncelerinizi yorum olarak yazabilirsiniz.


Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın