e
sv

Kalem Kutusunda Bulunması Gereken 10 Eşya

1473 Okunma — 29 Temmuz 2019 10:07
Kalem Kutusunda Olması Gereken 10 Eşya
avatar

ORHUN ANGUNER

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Çok fazla sayıda model ve renk seçeneğinde kalem kutusu bulunmaktadır. Öğrenciler, yanlarından ayırmadıkları kalem kutularının içine okulda ihtiyaç duydukları pek çok şeyi sığdırılabilir.

Kalem kutularının içinde mutlaka olması gereken 10 eşya arasında okulda her gün düzenli kullanılan ve ihtiyaç duyulan eşyalar yer alıyor.

1.Kalem

Kalem kutusunun içinde olması gerekenlerden ilk sırada yer alan eşya kalemdir. Uçlu kalem veya kurşun kalem gibi çeşitleriyle gün içinde en çok kullanılan eşya kalemdir. Birden fazla yedek kalemler bulundurulması avantajlı olacaktır.

2.Silgi

Kalemden sonra akla ilk gelen eşya silgi olmaktadır. Kalem kutusunun içinde mutlaka bulunması gereken eşyalardandır. Çeşitli boyutlarda, farklı renklerde veya kokulu seçenekleriyle yanlış yazılan yazının silinmesi için silgiye ihtiyaç duyulacaktır. Bu sebeple içinde olması gerekenlerdendir.

3.Kalem Ucu

Uçlu kalem kullanmayı tercih edenler için kalem kutularında mutlaka bulunması gerekir. Kullanılan uçlu kalemin boyutlarına uygun kalem ucu unutulmaması gerekenlerdendir.

4.Kalemtraş

Kalem kutusunda olması gereken en önemli eşyalardan biride kalemtıraştır. Ucu kırılan veya azalan kalemlerin ucunu açmak için gereklidir.

5.Uhu

Farklı yapı ve boylarda bulunan uhu, yapıştırmak istediğiniz şeyler için kalem kutusunda bulunması gerekenlerdendir.

6.Makas

Herhangi bir şeyi kesmek için ihtiyaç duyulan şeylerden biride makastır. Çok fazla ihtiyaç duyulmasa da bulunması gereken eşyalardandır.

7.Renkli Boya Kalemleri

Resim çizmek veya renkli çalışmalar yapmak için boya kalemlerini kalem kutusunda taşınması gerekenlerdendir. Kutusu fazla yer kaplayacağından kalem kutunun içinde taşınması daha rahat olur.

7.Ataç

Defter ve kitaplarının düzenli durmasına önem verenler için ataçlar kalem kutusunda bulunması gereken eşyalardandır. Farklı renk, model ve boyutlarda ataç bulunması mümkündür. Ayrıca defter – kitap düzenleri için oldukça önemlidir.

9.Pilot Kalem

En çok kullanılanlardan kırmızı, mavi ve siyah olan pilot kalemlerin çok sayıda farklı renkleri bulunmaktadır. Kalem kutusunda olmazsa olmaz bulunması gereken eşyalardandır. Birçok kişinin başlık atmak için tercih ettiği kalemdir pilot kalemler.

10.Selpak

Cep boyu selpak, her zaman ihtiyaç duyulmasa da kalem kutularda bulunması gereken eşyalardan biridir.


okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Kalem Kutusunda Bulunması Gereken 10 Eşya