Kıbrıs Zafere Doğru Oyuncuları (TAMAMI)

 Kıbrıs Zafere Doğru Oyuncuları (TAMAMI)
Okunuyor Kıbrıs Zafere Doğru Oyuncuları (TAMAMI)

Kıbrıs Zafere Doğru Oyuncuları araştırması yapanlar için dizide oynayan her oyuncunun hem dizideki karakterini hem de gerçekte kim olduğunu buradan öğreneceksiniz. Dizi oyuncularıyla ilgili kapsamlı bilgileri de içermektedir. Genellikle Kıbrıs Zafere Doğru Oyuncuları ile ilgili araştırmalar yapan dizi severler ilgilerini çeken veya merak ettikleri isimleri araştırıyorlar. Bu sebeple burada yalnızca oyuncunun adı gibi basit bilgileri vermek size tam istediğiniz sonucu vermeyecektir. Bu sebeple hem araştırdığınız ve merak ettiğiniz Kıbrıs Zafere Doğru Oyuncularını öğrenecek hem de onlar hakkında bilgi sahibi olabileceksiniz.

Kıbrıs: Zafere Doğru (eski adıyla Bir Zamanlar Kıbrıs), tarihi dönem draması türündeki Türk televizyon dizisidir. TMC Film yapımı olup ilk bölümü 1 Nisan 2021 tarihinde yayınlanmıştır. Kıbrıs adasındaki çatışmaları ve Kıbrıs Sorunu’nun gelişimini konu edinmektedir. Dizi, Enosis yanlısı Kıbrıs Rumlarının Kıbrıs Türklerine yönelik saldırgan faaliyetlerini de içermektedir.

Dizinin senaryosu Emre Özdür ve Başar Başaran tarafından yazıldı. Yapımcılığını Erol Avcı’nın üstlendiği yapımın yönetmen koltuğunda Hakan İnan oturmaktadır. Dizinin yapım şirketi ise TMC Film’dir. Dizinin Ankara’da yapılan galasına Türkiye Cumhurbaşkanı yardımcısı Fuat Oktay, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Ersin Tatar ile Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Başbakanı Ersan Saner’de katıldı. Dizinin birinci bölümünde 1974 Kıbrıs Barış Harekâtı öncesindeki Kıbrıslı Rumlar ve Kıbrıs Türkleri arasındaki çatışmalar ve Kanlı Noel ele aldı.

Kıbrıs Zafere Doğru Oyuncuları

Kıbrıs Zafere Doğru Oyuncuları olarak dizi oynayan ana karakterler ve yardımcı karakterleri sizlere tanıtıyoruz. Aynı zamanda diziye girecek olan ve diziden çıkan karakterlerle ilgili de bilgiler vereceğiz. Eğer aşağıda göremediğiniz Kıbrıs Zafere Doğru Oyuncuları varsa bize bildirebilirsiniz.

Kıbrıs Zafere Doğru Oyuncuları
Kıbrıs Zafere Doğru Oyuncuları

Kemal Dereli (Ahmet Kural) Kimdir?

Ahmet Kural (d. 10 Kasım 1982, Kütahya), Türk oyuncudur. 10 Kasım 1982 tarihinde emniyet müdürü babasının görev yeri olan Kütahya’da dünyaya geldi. Konservatuvarda okuyan ablasının etkisiyle oyuncu olmaya karar veren Kural’ın çocukluğu, Kütahya, Denizli, Silopi, Karaman ve Nevşehir’de geçti. Kural lise yıllarında tiyatro çalışmalarına katıldı, Selçuk Üniversitesi Radyo Televizyon Sinema Bölümünü bitirdi ve Bilkent Üniversitesinde master yaptı. Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nde oyunculuk eğitimi aldı.

Bereli/Ankaralı (Serkan Çayoğlu) Kimdir?

Serkan Çayoğlu, 31 Mayıs 1987 yılında dünyaya geldi. Eğitimini Almanya’da Erlangen Üniversitesi’nin Ekonomi Bölümünde tamamladı. Önceleri modellik yapmayı düşünen Serkan Çayoğlu, bir süre sonra oyunculuğa yöneldi ve Ümit Çırak ve Dolunay Soysert gibi isimlerden profesyonel oyunculuk eğitimi aldı. İlk olarak 2012 yılında Kuzey Güney dizisinin sezon finalinde Merve Boluğur’un İtalya’dan gelen arkadaşı Rafael’i canlandırdı ve sonrasında Zeytin Tepesi’nde rol aldı.

Hande Yener’in “Ya Ya Ya” klibinde de oynadı. 2014 yılında başrollerini Özge Gürel ile paylaştığı Kiraz Mevsimi dizisinde “Ayaz Dinçer” rolünü canlandırdı.[1] Dizi, 2015 yılında final yaptı. 2016 yılında sevgilisi Özge Gürel ile birlikte İtalya’da Verissimo, ardından tek başına İtalya’nın reytingi yüksek programlarından C’è posta per te’ye katıldı. Oyuncu, daha sonra Hayatımın Aşkı dizisinde “Demir Cerrahoğlu” karakteriyle kamera karşısına geçti. Börü dizisinde baş rol oyuncusu olarak Kaya rolünde yer aldı. 2019 yılında Halka dizisinde “Cihangir Tepeli” karakterini canlandırdı. 2020 yılında Yeni Hayat dizisinde baş rol oyuncusu olarak Adem rolünde oynadı.

İnci Dereli (Pelin Karahan) Kimdir?

Ankara’da doğup büyüyen Karahan, ayrıca anneanne tarafından Arnavut kökenlidir.[3] Anne tarafından Selanik göçmenidir.[4] Karahan, İlkokulu Arı Koleji’nde okudu. Ortaokulun bir bölümünü Ankara Gaziosmanpaşa İlköğretim Okulu’nda ve Ödemiş İlköğretim Okulu’nda tamamladı. Aynı yıl Polis Koleji’ni kazandı. Daha sonra Polis Kolejini bırakıp Ankara Sokullu Mehmet Paşa Lisesi’ne devam etti ve başarıyla mezun oldu. Anadolu Üniversitesi Turizm İşletme’den mezun oldu. Karahan, okul yıllarında çeşitli faaliyetlere büyük katılım gösterdi. İstanbul’a çalışmak için geldiğinde ek iş olarak çalışmak için Erberk Ajans’a kaydoldu. Bu ajans aracılığıyla Çağan Irmak ile Demirdöküm reklam filmini çekti. Daha sonra Kavak Yelleri dizisinin seçmelerine katıldı ve Aslı rolüne seçildi. Bu dizide Dağhan Külegeç ile olan uyumu göz doldurdu ve efsane iki aşık Aslı Efe’yi AsEf’i yaşattı. Reklamların devamı da geldi. Nestle Kit-Kat, Coca Cola Light, Ülker Royal Golf, Yedigün, Carrefour, Penti, Komili Şampuan, İpana reklam filmlerinde de oynadı. Muhteşem Yüzyıl adlı dizide Mihrimah Sultan’ı canlandırdı.

TRT Okul’da “Bir Evde” adlı hayvan bakımı programını sundu.

Show TV’de “Pelin Karahan ile Nefis Tarifler” adlı yemek programını sundu.

Doktor Ayşe İnan (Gülper Özdemir) Kimdir?

Gülper Özdemir (d. 18 Kasım 1990, Frankfurt), Türk oyuncudur.

Rauf Denktaş (Rauf Denktaş) Kimdir?

Devrim Saltoğlu (d. 30 Haziran 1973, Trabzon), Türk oyuncu.

Sırasıyla, Trabzon Anadolu Lisesi, Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi İtalyan Dili ve Edebiyatı bölümü, A.Ü Devlet Konservatuvarı tiyatro oyuncululuğu mezunudur.

Trabzon Belediyesi Deneme Sahnesi, Trabzon Devlet Tiyatrosu, Ankara Deneme Sahnesi, Ankara Özgür Tiyatro, İzmit Şehir Tiyatrosu, Kandemir Konduk Tiyatrosu ve Sadri Alışık Tiyatrosu’nda oyuncu olarak çalışmıştır. 2008-2009 sezonunda Salt Tiyatro’yu kurmuştur. ” Salt Tiyatro Stüdyosu adlı bir de oyunculuk okulu vardır. Aşkyuvarlar” isimli bir de Roman çalışması vardır.

Nikos Sampson (Tayanç Ayaydın) Kimdir?

Tayanç Ayaydın (d. 7 Ağustos 1979, İstanbul), Türk sinema ve dizi oyuncusu.

Birçok sinema filmi ve dizide rol alan oyuncu 1979 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Tayanç Ayaydın Özel Doğa koleji mezunudur. Liseyi Tercüman Lisesi ve İstek Vakfı Lisesinde tamamlamıştır. Mimar Sinan Üniversitesi Tiyatro Bölümü’nü tamamlamıştır. 2011 yılında oyuncu Bulut Köpük ile bir evlilik gerçekleştirmiş ancak aynı sene boşanmışlardır. Aliye dizisinde Doktor Kahraman karakterini canlandıran Tayanç Ayaydın bu dizi ile tanınmaya başlamıştır. 2009-2013 yılları arasında TRT 1’de yayımlanan Sakarya Fırat dizisinde Uzm.J.II Kad. Çvş. Osman Kanat rolünü canlandırmıştır. Tayanç Ayaydın 2016-2017 yılları arasında Kanal D’de yayımlanan Hayat Şarkısı adlı dizide Hüseyin Cevher karakterini canlandırdı. Günümüzde ise TRT 1’de yayımlanan ilk Bir Zamanlar Kıbrıs adı ile sonra Kıbrıs: Zafere Doğru isimli dizide Nikos Simpson karakterini canlandırmaktadır.

Derviş (Hasan Küçükçetin) Kimdir?

Hasan Küçükçetin (6 Haziran 1981, Burhaniye), Türk oyuncudur.

Hasan Küçükçetin Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi devlet konservatuvarı tiyatro bölümünde okumaktadır. Yaprak Dökümü’nde, Caner Kurtaran’ın ayrılması nedeniyle, Şevket rolünü oynamıştır. Popülaritesi 2013 ve 2015 yılları arasında Kaçak dizisinde oynadığı Dadaylı karakteriyle artmıştır.[kaynak belirtilmeli] TRT Belgesel’de yayınlanan Gizemli Gerçekler programını sunmaktadır. Ayrıca Muhteşem Yüzyıl’da rol almıştır. Dilden dile etkinliğinde jüri olmuştur.

Pembe Dereli(Miray Akay) Kimdir?

Miray Akay, (d. 17 Temmuz 2000; Ukrayna), Türk dizi ve sinema oyuncusudur.

2014 Frankfurt Türk Film Festivali’nde Halam Geldi ve Eve Dönüş: Sarıkamış 1915 filmlerindeki başarılı oyunuyla En İyi Kadın Oyuncu ödülünü Jale Arıkan ile paylaştı. Annesi Ukraynalı, babası Türk’tür.

Sıtkiye Dereli (Deniz Baytaş) Kimdir?

Salahi Dereli (Ahmet Mark Somers) Kimdir?

Bekir (Ömer Turan) Kimdir?

Yeoryos Grivas (Nebil Sayın) Kimdir?

Nebil Sayın (d. 21 Nisan 1971, İstanbul), Türk oyuncudur. Ankara Üniversitesi DTCF Tiyatro Bölümünden mezun oldu. İçerde dizisindeki “Coşkun” rolü ile bilinmektedir.

III. Makarios (Emre Törün) Kimdir?

Emre Törün (d. 11 Mart 1972), Türk oyuncu.

Dr. Fazıl Küçük (Hakan Güner) Kimdir?

Ahmet Çavuş (Yunus Destebaşı) Kimdir?

Mine Dereli (Bade Arazlı) Kimdir?

Sandy (Sümeyra Koç) Kimdir?

Sümeyra Koç, 27 Şubat 1987’de İstanbul’da doğdu. Ailesi Yugoslavya göçmeni, annesi Sırbistan göçmeni, babası ise Karadağ göçmenidir. Lise eğitiminden sonra üniversite sınavına girdi ve İstanbul Bilgi Üniversitesi Halkla İlişkiler bölümünü kazandı. Üniversite öğreniminin son yılında öğrenci değişim programları sayesinde Avrupa Üniversitesi’nde eğitim aldı.

Müge Dereli (Rüzgar Irmakoğlu) Kimdir?

Şöför Hamit (Umut Avcı) Kimdir?

Efsane (Demir Karahan) Kimdir?

Demir Karahan (gerçek adı: Demir Görgün; d. 25 Mart 1944, Adana), Türk sinema ve dizi oyuncusu.

Avusturya Lisesi’nin ardından İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde okurken yönetmen ve senarist Duygu Sağıroğlu ile tanışan Karahan, öğrenimini yarıda bırakarak, 20’li yaşlarında kamera karşısına geçti. Türk – Fransız ortak yapımı bir filmde oynamak üzere Fransa’ya giderek orada 4 filmde rol aldı, yönetmen asistanlığı yaptı ve evlendi. Askerlik nedeniyle Türkiye’ye döndü. Sinemanın krize girdiği süreçte ticaret ve çiftçilikle uğraştı ve politikayla da ilgilenerek Adana DSP İl Başkanlığı görevinde bulundu, bu arada bir de gazete çıkardı. Strazbourg Türk Filmleri Haftasında yönetmen Osman Sınav ile karşılaşmasıyla aldığı teklif üzerine yeniden bir dizi filmle sinemaya döndü.

Oyuncu Melih Görgün’ün babası olan Demir Karahan, Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi mezunu olup, sanat hayatında oyunculuk dışında “Çark” adlı bir film senaryosu yazmış (1971) ve aynı filmin yönetmenliğini de üstlenmiştir.

Cengiz Topel (Kemal Uçar) Kimdir?

Kemal Uçar (d. 29 Mart 1985, Adana), Türk oyuncu, oyun yazarı ve senaristtir. Tiyatro kökenli olan Kemal Uçar Sınıf ve Ezel dizilerinde başladığı televizyon kariyerine son olarak Payitaht Abdülhamit ve Bir Zamanlar Kıbrıs dizilerinde devam etmiştir. Oyuncu olarak yer aldığı Dublörün Hikayesi adlı tiyatro oyunun yazarı ve yönetmenidir.

Şef Tekin Bey (Sanlı Baykent) Kimdir?


Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın

Bilgiler
26 okunma
okunma4794
0 yorum