Kırmızı Oda Kumrunun Babaannesi Kimdir?

Kırmızı Oda Kumrunun Babaannesi Kimdir?

Kırmızı Oda Kumrunun Babaannesi Kimdir? son bölüm sonrasında oldukça merak edilmeye başlandı. Hem geçmiş hem de şimdiki zamanda gerçek adını öğrenin. Reyting rekorları kıran Kırmızı Oda dizisindeki Kumru karakterinin babaannesi oldukça merak edilmeye başladı. Ünlü oyuncu her ne kadar yüzü bir çok dizi ve filmden tanıdık gelse de seyirciler gerçekte kim olduğunu araştırmaya başladılar.

Kırmızı Oda Kumrunun Babaannesi Kimdir? (Bilge Şen)

Kırmızı Oda Kumrunun Babaannesi Kimdir? sorusu izleyicilerin en merak ettikleri sorular arasına girdi bile. Son bölümün ardından dizinin hemen bitmesiyle Kurunun babaannesi hakkında araştırmalara başlayan izleyiciler için bir içerik hazırladık.

Kırmızı Oda Kumrunun Babaannesi Kimdir? (Bilge Şen)
Kırmızı Oda Kumrunun Babaannesi Kimdir? (Bilge Şen)

Kırmızı Oda Kumrunun Babaannesi; Bilge Şen (1945, İzmir), Türk oyuncudur.

1945 yılında İzmir’de doğdu. 1963 yılında Devlet konservatuvarı tiyatro bölümünü bitirdi. Aynı yıl, Arena Tiyatrosu’nda başladığı oyunculuğunu Gen-ar, Ulvi Uraz, Devekuşu Kabare, Dostlar, Gülriz Sururi-Engin Cezzar vb. topluluklarda sürdürdü. 1979’da Devlet Tiyatrosu’na girdi. Önce Ankara’da, sonra İstanbul’da sahneye çıktı.

Gölge Ustası‘ndaki rolüyle 1982 yılında Avni Dilligil En İyi Kadın Oyuncu Ödülü‘nü aldı. Çağan Irmak’ın Kabuslar Evi serisinde emlakçı rolünü üstlendi. Ayrıca Harry Potter ve Felsefe Taşı filminde Türkçe seslendirme yapmıştır. Oyuncu 2013 yılında Star TV’de yayınlanan Aramızda Kalsın adlı dizide Elmas karakterini canlandırmıştır. 2015 yılından beri Fox TV‘de yayınlanan İnadına Aşk dizisinde Pembe Sultan rolünü canlandırmaktadır.

22
A+
A-
Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.