Klavye Hız Testi Rehberi

Klavye Hız Testi Rehberi

Klavye Hız Testi, Aslında bakarsanız bu test arkadaş arasında eğlence olsun diye bile yapılabilir. Günümüzde bilgisayarların çevre bileşenleri kalitesine göre bazı bilgisayar parçaları ile aynı fiyatlara ulaştı. Durumlar böyle olunca insanlar bu yeni taptaze ürünler ile kendilerine eğlence çıkardılar. Özellikle mekanik klavyelerin yazma eylemini inanılmaz hale getirdiğini söylemem lazım. Durum böyle olunca insanlar hem bu klavyelerin seslerini hızlı hızlı duymak için ve kendilerini ne kadar hızlı yazabiliyorlar görebilmek için böyle testler yapmaya başladılar.

Klavye Hız Testi Nedir?

Klavye Hız Testi
Klavye Hız Testi

Klavye hız testi belli bir süre içerisinde gördüğünüz kelimeleri ne kadar hızlı yazıp yazamadığınızı görmenizi ve kendinizi geliştirmenizi sağlayan bir testtir. Bu testi arkadaşlarınız arasında oyuna çevirerek bir dakika içerisinde en çok kim kelime yazdı gibi eğlenceler çıkarabilirsiniz.

Klavye Hız Testi Neden Önemli?

Bu test bazı insanlarca oyun olarak görülse bile bence göz ve el koordinasyonu için çok önemli bir konuma sahiptir. Tabi ki el ve göz koordinasyonu sadece bu test ile gelişmez. Bilgisayar oyunlarının bu koordinasyonu geliştirmede çok büyük etkisi vardır. Özellikle de fps oyunu adı altında adlandırılan oyunların etkisi çok fazla bulunur.

Klavye Hız Testi Yapabileceğiniz Siteler

Klavye Hız Testi Yapabileceğiniz Siteler
Klavye Hız Testi Yapabileceğiniz Siteler

Elbette Google içerisinde klavye hız testi diye aratarak bir sürü site bulabilirsiniz ama ben şahsen bu “ https://www.m5bilisim.com/tr/on-parmak/hiz-testi/ “ isimli siteyi denedim. Oldukça eğlenceli gözüküyor. Bir ara uğrayıp bakmanızı tavsiye ederim.

Klavye Hız Testi Mobil Android Versiyonları

Bahsettiğim siteye veya herhangi bir test sitesine mobil ile girerek aynı testi yapabilirsiniz elbette ama ne yazık ki test sanki sizler klavye kullanıyormuşsunuz gibi algılayacaktır.

Klavye Hız Testi Yarışması

Arkadaşlarınız arasında böyle bir konudan yarışma çıkarmak oldukça eğlenceli ve zaman öldürücü bir aktivite olabilir. Böyle bir aktivite arkadaşlıklarınız geliştirmenin dışında ek olarak size el ve göz koordinasyonu da sağlanabilir. 

Klavye Hız Testi Rekoru Kaç?

Klavye Hız Testi Rekoru Kaç?
Klavye Hız Testi Rekoru Kaç?

Gezegen çapında en hızlı klavye kullanan kişi unvanına sahip Adalet Bakanlığı personeli Celal Aşkın, 30 dakikada 23 bin 800 vuruşluk rekorunu kırarak, bir kez daha dünya şampiyonu olmak istediğini geçtiğimiz dönemlerde bildirdi. Açıkçası bir adalet bakanlığı personeli olarak bu adam fps oyunlarında çok iyi hizalama yapabilir.

Klavye Hız Testi Hilesi Nasıl Yapılır?

Belirtmem lazım ki araştırmalarım esnasında hiçbir yazılım geliştiricisi tarafından böyle bir yazılım geliştirildiğine rastlamadım. Böyle bir durumda ya bir yazılım geliştiricisine bunu yapması için ödeme yapacaksınız yada kendiniz böyle bir yeteneğe sahip yazılım geliştirmek zorundasınız. 

10
A+
A-
Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.