Knights of Light: The Prologue Duyuruldu

 Knights of Light: The Prologue Duyuruldu
Okunuyor Knights of Light: The Prologue Duyuruldu

7. yüzyıl da Irak’ta gerçekleşmiş olan kısa süreli ama büyük El Kaidya savaşından esinlenerek bu savaşı konu alacak olan oyun.

Oyunun savaş öncesini konu alarak başlatılacağı ve ilerleyen bölümlerde , zamanında Sassani İmparatorluğunun çöktüğü savaşın oyunda  ilerleyerek gidişatına şahit olacağımız duyuruldu. 

Oyunun ana karakterleri iki kardeş. Karakterlerin isimleri ; Qaikaa ve Aassem

Oyunun konusu orta çağ dönemlerinde Irak konumlarında gerçekleşecek.

İki ana karakterin de kendine özgü olacak şekilde yetenekleri olacak. Bir tanesi hız ve esneklik bir tanesi ise güce dayalı yöntemler ile savunma gerçekleştirecek. 

Aynı zamanda bu karakterler oyun içerisinde ordulara da hükmedebilecek.

Silahların ve yakın dövüş tekniklerin de oldukça fazla olduğu savunma ve saldırı şekilleri her aksiyon oyununda olduğu gibi bu oyunda da sık sık görebileceğimiz sahnelere yer verecek.

Savaş esnasında ve oyunun bireysel bölümlerinde bazı zamanlar ordu ile hareket edilirken bazı zamanlar da bireysel hareket edilebilecek.

Oyunun geliştiricileri aynı zamanda The Witcher  ve Mount&Blade gibi efsanevi  oyunlardan ilham alarak oyunu geliştirdiklerini de belirtmişler. 

Görsellik açısından idare eder olarak tanımlanabilecek olan oyunun  grafik motoru Unreal Enginee 4. 

Henüz Türkiye’de oyun ile ilgili çok fazla bir gündem yaşanmamış olsa da merak edenler ve bekleyenler de yok değil. 

Knight Of Light : Prologue oyunu için nasıl yorumlar yapılır oynayanları ne derecede memnun bırakabilir tam olarak bundan emin olmasak da , oyunun yayınlanan oynanış videolarından da görüleceği gibi geliştiricilerin çok daha fazla ilerlemesi gerektiği kanısındayız. Günümüzde çok ileri derecede kaliteli ve yüksek donanımlı oyunların piyasaya çıktığını düşünürsek konu olarak güzel ve merak uyandırıcı olsa da oynanış rahatlığı olarak çok fazla ses getirebileceğini sanmıyoruz. En azından ilk versiyon için geçerli daha sonrasında oyunun sevilmesi ve tutulması durumunda tabiki gelişim gösterecektir. 

Oyunun bu sene içerisinde yani 2020’de Steam içerisinde erken erişime açılacağı da duyuruldu. Bakalım bu oyunu ve oyunda havada uçuşan kılıç kalkan sahnelerini, dört nala koşan savaş atlarını, üstümüze üstümüze atılacak olan mızrakları kullanıcılar ne kadar benimseyip sevecek. Oyunun bir açıdan çok yönlü olması tek bir savunma şekline değil de hem silahların kullanılabileceği hemde yakın dövüş tekniklerinin de çoğu zaman işe yarayacağı düşünülecek olursa iyi gibi duruyor. Yayınlanan tanıtım videolarında bahsettikleri gibi çok fazla Witcher esintisi görülemiyor olsa da bazı bazı Assasian’s Creed’e daha çok  özenilmiş gibi gözüküyor. Hemen hemen her oyunda olduğu gibi eski zaman kahramanlarına özel kıyafetler ve savaş mantığı bu oyunda da oldukça fazla var. Dövüşebiliyor ,at binebiliyor ve genelde oyunun neredeyse tüm etaplarını yürüyerek ilerletiyorsunuz. Ortalama bir yapıma sahip olan oyun diyebiliriz.

Oyunun geliştiricisi Rumbling Games Studio. Steam ve Rumbling Games Studio tarafından reklamları ve tanıtımı yapılan oyunun ne denli ses getireceği de ayrıca merak konusu. Yayınlandıktan sonra eksikleri olumlu ve olumsuz yönleriyle de eleştirilecek olan oyun hakkında şimdilik bu kadar bilgiyi aktarabiliyoruz.


Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın