Korku Filmleri – En iyi ve Son Çıkanlar (2020)

Korku Filmleri – En iyi ve Son Çıkanlar (2020)

Korku Filmleri dediğimiz zaman gerilimi hissedebiliyoruz, son çıkan ve en iyi filmlerin listesini 2020 yılına özel hazırladık. Korku filmleri dehşet ve Türk gibi ayrı başlıklara bölerek sizler için detaylı hazırladık.

Türk Korku Filmleri dünya geneline baktığımız zaman biraz kötü bir imajı var fakat bu liste içerisine en dehşet verici filmleri sıraladık. En iyi Korku Filmleri listemizde bir birinden farklı konusu olan 100 filmi göreceksiniz. Eğer sizin öneri ve tavsiyeniz varsa aşağıdan yorum olarak yazabilirsiniz.

2020 Korku Filmleri listesini hazırlarken geçmişten günümüze kadar kesinlikle izlemeniz gerektiğini düşündüğümüz her yapım listeye eklenmiştir. Aynı zamanda Son Korku Filmleri için ayrı bir başlık açarak yenileri inceleyebilirsiniz.

Korku Filmleri sevenler için aradığınız her türlü filmi ve öneriyi göreceksiniz. Dehşet Korku Filmleri listemiz her hafta güncellenerek devam edecek.

Yazı Başlıkları:

Korku Filmleri

Korku Filmleri dediğimiz zaman içerisinde gerilim olmazsa olmazlardan kabul ediliyor, bizde sizler için en iyileri bir araya getirmeye çalıştık. Korku Filmleri için böylesine detaylı bir öneri sayfası hazırlamamızın sebebi çok sayıda istek gelmesinden kaynaklanıyor.

Film sevenlerin bizlerden istediği Dehşet Korku Filmleri serisini yerli ve yabancı kaynaklardan araştırıp karşınıza muhakkak izlemeniz gerekenlere öncelik verdik. En iyi Korku Filmleri için listemizin sonuna kadar göz atmanızı öneriyoruz. En sonunda Türk Korku Filmleri sizleri bekliyor.

Eğer sizin önereceğiniz veya tavsiye edeceğiniz Korku Filmleri varsa aşağıdan yorum olarak yazabilirsiniz. Eğer gece izleyecekseniz tuvaletin ışığını açık bırakın, karanlıklar sizi gerebilir. 2020 yılına özel hazırladığımız güncel listemiz başlıyor.

En iyi Korku Filmleri

En iyi Korku Filmleri dediğimiz zaman bu yıl çıkanlar ile sınırlandırmak saçma olur, geçmişten günümüze kadar uzanan efsanevi yapımları göreceksiniz.

En iyi korku filmleri, listemizin içerisine kesinlikle izlemenizi tavsiye ettiğimiz 100 farklı yapım bulunmaktadır.

En iyi Korku Filmleri 100. Teksas Katliamı

En iyi Korku Filmleri: Teksas Katliamı
En iyi Korku Filmleri: Teksas Katliamı

Yıl: 1974

Süresi: 83 dakika

Konusu: Teksas’da bulunan büyük babalarının mezarına gitmek isteyen 2 kardeş ve 3 arkadaş bu yolculukta karşılaştıkları yamyam ailesinin yeni kurbanları oluyor.

En iyi Korku Filmleri 99. Yabancı

En iyi Korku Filmleri: Yabancı
En iyi Korku Filmleri: Yabancı

Yıl: 1978

Süresi: 91 dakika

Konusu: Cadılar Bayramı gecesinde kız kardeşini öldürüp akıl hastanesine kapatılan Michael Myers üzerinden 15 yıl geçtikten sonra hastaneden kaçarak yeni cinayetler için eski kasabasına dönüyor.

En iyi Korku Filmleri 98. 13. Gün

En iyi korku filmleri: 13. gün
En iyi korku filmleri: 13. gün

Yıl: 1980

Süresi: 95 dakika

Konusu: Eskiden kamp konusunda uzman olan bir grup kişi dehşet bir katliam sonrasında kapatılan yaz kamplarını yıllar sonra tekrar açmak istiyorlar fakat bilmedikleri bir kişi tarafından öldürülmeye başlıyorlar.

En iyi Korku Filmleri 97. Çığlık

En iyi Korku Filmleri: Çığlık
En iyi Korku Filmleri: Çığlık

Yıl: 1996

Süresi: 111 dakika

Konusu: Genç kadın, annesinin ölümünün üzerinden 1 yıl geçmişken bir katil tarafından tehdit edilerek bir ölüm oyununun içerisine dahil edilir.

En iyi Korku Filmleri 96. Biz 2

En iyi korku filmleri: Biz 2
En iyi korku filmleri: Biz 2

Yıl: 2019

Süresi: 116 dakika

Konusu: Bir aile yaz tatili için sakin bir plaja gidiyorlar ve hiç beklemeyen bir grup bu aileye musallat oluyorlar. Sakin tatilleri yerini kaosa bırakıyor.

En iyi Korku Filmleri 95. Lanetli Çocuk

En iyi Korku Filmleri: Lanetli Çocuk
En iyi Korku Filmleri: Lanetli Çocuk

Yıl: 2016

Süresi: 97 Dakika

Konusu: Amerikalı bir dadı, yeni İngiliz ailesinin oğlunun aslında gerçek boyutta bir bebek olduğu için şaşırır. Katı kuralların bir listesini ihlal ettikten sonra, rahatsız edici olaylar onu bebeğin gerçekten canlı olduğuna inandırır.

En iyi Korku Filmleri 94. Testere

En iyi Korku Filmleri: Testere
En iyi Korku Filmleri: Testere

Yıl: 2004

Süresi: 103 dakika

Konusu: Oraya nasıl ulaştıklarını hatırlamayan bir odada uyanan iki yabancı, kötü şöhretli bir seri katil tarafından öldürülen ölümcül bir oyunda piyon olduklarını keşfederler.

En iyi Korku Filmleri 93. Haute tension

Yıl: 2003

Süresi: 91 dakika

Konusu: En yakın arkadaşlarım Marie ve Alexia sakin bir hafta sonunu Alexia’nın ebeveynlerinin gözlerden uzak çiftlik evinde geçirmeye karar verirler. Ancak geldikleri gece, kızların pastoral kaçışı sonsuz bir korku gecesine dönüşüyor.

En iyi Korku Filmleri 92. Troll Avı

Yıl: 2003

Süresi: 103 dakika

Konusu: Bir grup öğrenci bir dizi gizemli ayı cinayetini araştırır, ancak çok daha tehlikeli şeylerin olduğunu öğrenir. Gizemli bir avcıyı takip etmeye başlarlar, aslında bir trol avcısı olduğunu öğrenirler.

En iyi Korku Filmleri 91. Mumya Evi

Yıl: 2005

Süresi: 113 dakika

Konusu: Bir grup farkında olmayan genç, garip bir balmumu müzesinin yakınında mahsur kalır ve yakında hayatta kalmak ve bir sonraki sergi olmaktan kaçınmak için savaşmalıdır.

En iyi Korku Filmleri 90. Şeytan Çarpması

Yıl: 2005

Süresi: 119 dakika

Konusu: Bir avukat, genç bir kıza şeytan çıkarma yapan bir rahiple ilgili ihmalkâr bir cinayet davası alır.

En iyi Korku Filmleri 89. Korku Kapanı 1

Yıl: 2003

Süresi: 84 dakika

Konusu: Altı kişi kendilerini Batı Virginia’nın ormanlarında hapsolmuş buluyor, “nesiller boyu üreme yoluyla büyük ölçüde deforme olmuş yamyamlık dağ adamları” tarafından avlanıyor.

En iyi Korku Filmleri 88. Dabbe: Cin Çarpması

Yıl: 2013

Süresi: 120 dakika

Konusu: Düğüne hazırlanırken, Kübra bilinmeyen yaşama sahip olur. Bir psikiyatr olan Kübrayı tedavi etmek için Ebru yola çıkar. Ebru aynı zamanda Kübra’nın eski bir arkadaşıdır.

En iyi Korku Filmleri 87. Saklambaç

Yıl: 2005

Süresi: 101 dakika

Konusu: Bir dul kadın karısının intiharının ardından hayatını bir araya getirmeye çalışırken, kızı ilk başta hayali arkadaşında teselli bulur.

En iyi Korku Filmleri 86. Fakülte

Yıl: 1998

Süresi: 104 dakika

Konusu: Öğrenciler tuhaf olaylardan sonra öğretmenlerinin uzaylı olduğundan şüphelenir.

En iyi Korku Filmleri 85. Lanetli Topraklar

Yıl: 2008

Süresi: 90 dakika

Konusu: Bir turist ile birlikte, harabeler arasında kötü bir şey yaşadığı ormanda uzak bir arkeolojik kazı yapmaya başladıklarında, yavaşça Meksika tatili daha da kötüleşen bir grup arkadaş.

En iyi Korku Filmleri 84. Halka

Yıl: 2002

Süresi: 115 dakika

Konusu: Bir gazeteci gizemli bir video kasetini incelemek zorundadır.

En iyi Korku Filmleri 83. The Ritual 1

Yıl: 2017

Süresi: 94 dakika

Konusu: Bir grup üniversite arkadaşı orman gezisi için tekrar bir araya gelirler, ancak ormanda onları takip eden tehditkar bir mevcudiyetle karşılaşırlar.

En iyi Korku Filmleri 82. Kan Gölü

Yıl: 2008

Süresi: 91 dakika

Konusu: Bir şeylerin romantik hafta sonu molalarını bozmasına izin vermeyi reddeden genç bir çift, korkunç bir şekilde acımasız sonuçlara sahip bir genç gençler çetesiyle yüzleşir.

En iyi Korku Filmleri 81. Soldaki son ev

Yıl: 2009

Süresi: 110 dakika

Konusu: İki genç kadını kaçırıp vahşice saldırıya uğradıktan sonra, bir çete bilmeden kurbanlardan birinin ebeveynlerine ait bir tatil evine sığınır: giderek korkunç bir intikam taktiği tasarlayan bir anne ve baba.

En iyi Korku Filmleri 80. Yetimhane

Yıl: 2007

Süresi: 105 dakika

Konusu: Bir kadın ailesini, özürlü çocuklar için yetimhane olan çocukluk evine geri getirir. Çok geçmeden oğlu görünmez yeni bir arkadaşla iletişim kurmaya başlar.

En iyi Korku Filmleri 79. The Human Centipede (First Sequence)

Yıl: 2009

Süresi: 92 dakika

Konusu: Çılgın bir bilim adamı, ağızlarını birbirlerinin rektumlarına dikerek yaratılan bir insan kırkayak haline getirmek için birkaç turisti kaçırır ve sakatlar.

En iyi Korku Filmleri 78. V/H/S Viral

Yıl: 2014

Süresi: 81 dakika

Konusu: Los Angeles polis kovalamaca, kız arkadaşını sibernetik bir terörden kurtarmak için vahşi bir yolculuğa şöhret takıntılı bir adam gönderir.

En iyi Korku Filmleri 77. Kurt Kapanı

Yıl: 2005

Süresi: 99 dakika

Konusu: Avustralya taşralarında mahsur kalan üç sırt çantalı gezgin, sadist bir psikopatik yerel tarafından cehennem gibi bir acımasız işkence kabuğuna daldı.

En iyi Korku Filmleri 76. Shutter 2

Yıl: 2004

Süresi: 97 dakika

Konusu: Genç bir fotoğrafçı ve kız arkadaşı trajik bir kazadan sonra fotoğraflarında gizemli gölgeler keşfederler. Yakında geçmişinizden kaçamayacağınızı öğrenirler.

En iyi Korku Filmleri 75. Korku Seansı 2

Yıl: 2016

Süresi: 134 dakika

Konusu: Ed ve Lorraine Warren, doğaüstü bir ruhun rahatsız olduğu bir evde tek başına 4 çocuk yetiştiren bekar bir anneye yardım etmek için Kuzey Londra’ya gider.

En iyi Korku Filmleri 74. Lanet 2

Yıl: 2015

Süresi: 97 dakika

Konusu: Genç bir anne ve ikiz oğulları ölüm için işaretlenmiş kırsal bir eve taşınırlar.

En iyi Korku Filmleri 73. Belko Deneyi

Yıl: 2016

Süresi: 89 dakika

Konusu: Bükülmüş bir sosyal deneyde, seksen Amerikalı, Bogotá, Kolombiya’daki yüksek katlı şirket ofisine kilitlendi ve şirketin interkom sisteminden gelen bilinmeyen bir sesle ölümcül bir öldürme veya öldürme oyununa katılmaları için emredildi.

En iyi Korku Filmleri 72. Şeytanın Ölüsü

Yıl: 1981

Süresi: 85 dakika

Konusu: Beş arkadaş, bilmeden ete sahip şeytanları serbest bıraktıkları ormanda bir kabine gider.

En iyi Korku Filmleri 71. 30 gün gece

Yıl: 2007

Süresi: 113 dakika

Konusu: Bir Alaska kasabası bir ay boyunca karanlığa gömüldükten sonra, kana susamış bir vampir çetesi tarafından saldırıya uğrar.

En iyi Korku Filmleri 70. Canavar

Yıl: 2008

Süresi: 85 dakika

Konusu: Bir grup arkadaş, şiddetli bir canavar saldırısı sırasında kurtarma görevinde New York sokaklarına girer.

En iyi Korku Filmleri 69. Ölüm Korkusu

Yıl: 1958

Süresi: 128 dakika

Konusu: Eski bir polis dedektifi kişisel şeytanlarıyla güreşir ve akıl almaz derecede güzel bir kadınla takıntılı hale gelir.

En iyi Korku Filmleri 68. Otopsi

Yıl: 2016

Süresi: 86 dakika

Konusu: Baba ve oğul, her ikisi de koroner, görünüşe göre karanlık sırları barındıran genç bir kadının cesedini tanımlamaya çalışırken karmaşık bir gizem içine çekiliyor.

En iyi Korku Filmleri 67. Sessiz Bir Yer

Yıl: 2018

Süresi: 90 dakika

Konusu: Kıyamet sonrası bir dünyada, bir aile ultra hassas işitme ile canavarlardan saklanırken sessizce yaşamak zorunda kalır.

En iyi Korku Filmleri 66. Sapık

Yıl: 1960

Süresi: 109 dakika

Konusu: Bir Phoenix sekreteri işverenin müşterisinden kırk bin doları zimmetine geçirir, kaçar ve annesinin egemenliği altında genç bir adam tarafından işletilen uzak bir motele bakar.

En iyi Korku Filmleri 65. Grave Encounters 2

Yıl: 2012

Süresi: 95 dakika

Konusu: Grave Encounters filmine takıntılı bir film öğrencisi, orijinal filmde tasvir edilen psikiyatri hastanesini ziyaret etmek için arkadaşlarıyla yola çıkar.

En iyi Korku Filmleri 64. Üçüncü Göz

Yıl: 2000

Süresi: 112 dakika

Konusu: Ekstra algıya sahip bir kadından ortadan kaybolan genç bir kadının bulunmasına yardım etmesi istenir.

En iyi Korku Filmleri 63. Gerald’s Game

Yıl: 2017

Süresi: 103 dakika

Konusu: Bir çift evliliklerini uzak bir göl evinde renklendirmeye çalışır; kocası beklenmedik bir şekilde öldükten sonra, karısı yatak çerçevesine kelepçelenir ve hayatta kalmak ve özgür kalmak için savaşmalıdır.

En iyi Korku Filmleri 62. Göz 1

Yıl: 2013

Süresi: 104 dakika

Konusu: Bir kadın, cinayetten hüküm giymiş olan erkek kardeşi, suçun doğaüstü bir fenomen tarafından işlendiğini kanıtlayarak temize çıkarmaya çalışır.

En iyi Korku Filmleri 61. O Bölüm 2

Yıl: 2019

Süresi: 169 dakika

Konusu: Korkunç Pennywise ile ilk karşılaşmalarından yirmi yedi yıl sonra, Kaybedenler Kulübü, yıkıcı bir telefon görüşmesi onları geri getirene kadar büyüdü ve uzaklaştı.

En iyi Korku Filmleri 60. Gerilim Hattı

Yıl: 2009

Süresi: 90 dakika

Konusu: Tatilde bir grup arkadaş, onarım için kapatılmış dağlarda yüksek bir patikaya girmeye karar veriyor. Tırmanış, planlanandan daha tehlikeli, özellikle de yakında

En iyi Korku Filmleri 59. Küçük Kıyamet

Yıl: 2006

Süresi: 90 dakika

Konusu: Bilge, eşi Zeki, kızı Eda ve yeni doğan çocuk Alp ile İstanbul’da sakin ve rahat bir yaşam sürüyor. Ama ağır olduğu için uzun süre tatile gidemezlerdi

En iyi Korku Filmleri 58. Rosemary’nin Bebeği

Yıl: 1968

Süresi: 137 dakika

Konusu: Genç bir çift, sadece tuhaf komşular ve olaylarla çevrili bir daireye taşınır. Karısı gizemli bir şekilde hamile kaldığında, doğmamış çocuğunun güvenliği üzerinde paranoya hayatını kontrol etmeye başlar.

En iyi Korku Filmleri 57. Ölüm Kitabı

Yıl: 1990

Süresi: 107 dakika

Konusu: Ünlü bir yazar, romanlarının bir hayranı tarafından bir araba kazasından kurtarıldıktan sonra, aldığı bakımın esaret ve istismar kabusunun sadece bir başlangıcı olduğunu fark ediyor.

En iyi Korku Filmleri 56. Kuşlar

Yıl: 1963

Süresi: 119 dakika

Konusu: Zengin bir San Francisco sosyalisti, her türlü kuş aniden insanlara saldırmaya başladığında tuhaf bir şekilde yavaş yavaş değişen küçük bir Kuzey Kaliforniya kasabasına potansiyel bir erkek arkadaş peşinde.

En iyi Korku Filmleri 55. Ölülerin Şafağı

Yıl: 2004

Süresi: 101 dakika

Konusu: Agresif, et yiyen zombi üreten bir hemşire, bir polis memuru, genç bir evli çift, bir satıcı ve dünya çapında bir vebadan sağ kalanlar mega Midwestern alışveriş merkezine sığınırlar.

En iyi Korku Filmleri 54. Dehşet Sokağı

Yıl: 2005

Süresi: 90 dakika

Konusu: Yeni evliler, bir yıl önce korkunç bir toplu cinayetin bulunduğu büyük bir eve taşındıktan sonra şeytani güçler tarafından terörize edilir.

En iyi Korku Filmleri 53. Suspiria 1

Yıl: 2018

Süresi: 152 dakika

Konusu: Dünyaca ünlü bir dans şirketinin merkezinde, sanat yönetmenini, hırslı bir genç dansçıyı ve yas tutan bir psikoterapisti içine alacak bir karanlık girer. Bazıları kabusa boyun eğecek. Diğerleri sonunda uyanacak.

En iyi Korku Filmleri 52. Şeytan Üçgeni

Yıl: 2009

Süresi: 99 dakika

Konusu: Bir grup arkadaş yatçılık kazası geçirir ve açık denizde sürüklenen bir yolculuğa sığınır, ancak hızla kalkmakta olan yatta daha iyi olduklarını fark eder.

En iyi Korku Filmleri 51. Manyak

Yıl: 2012

Süresi: 89 dakika

Konusu: Yaklaşan sergisiyle genç bir sanatçıya yardım ederken, manken dükkânının ölümcül, bastırılmış arzuları ortaya çıkıyor.

En iyi Korku Filmleri 50. Davetsiz

Yıl: 2009

Süresi: 87 dakika

Konusu: Anna bir akıl hastanesinde iz bıraktıktan sonra eve döner, ancak iyileşmesi acımasız üvey annesi ve ölü annesinin korkunç vizyonları tarafından tehlikeye girer.

En iyi Korku Filmleri 49. Kaptan 1

Yıl: 2017

Süresi: 104 dakika

Konusu: Genç bir Afrikalı-Amerikalı, beyaz kız arkadaşının ebeveynlerini hafta sonu için ziyaret ediyor, burada onu almasıyla ilgili kaygı verici bir şekilde kaynama noktasına ulaşıyor.

En iyi Korku Filmleri 48. Ölümcül Oyunlar

Yıl: 1997

Süresi: 108 dakika

Konusu: Şiddet uygulayan iki genç, bir anne, baba ve oğlu tatil kabinlerinde rehin alır ve onları kendi eğlenceleri için birbirleriyle sadist “oyunlar” oynamaya zorlar.

En iyi Korku Filmleri 47. Zombi

Yıl: 1978

Süresi: 127 dakika

Konusu: Ölümden yükselen zombi salgınının ardından iki Philadelphia S.W.A.T. ekip üyeleri, trafik muhabiri ve televizyon yöneticisi kız arkadaşı tenha bir alışveriş merkezine sığınır.

En iyi Korku Filmleri 46. Mungo Gölü

Yıl: 2008

Süresi: 87 dakika

Konusu: Bir kız gölde boğulduktan sonra garip şeyler olmaya başlar.

En iyi Korku Filmleri 45. Gizli Gerçek

Yıl: 2000

Süresi: 130 dakika

Konusu: Üniversite araştırma bilim adamının karısı, göl kenarında Vermont evinin bir hayalet tarafından perili olduğuna ya da aklını kaybettiğine inanıyor.

En iyi Korku Filmleri 44. Boş Oda

Yıl: 2007

Süresi: 85 dakika

Konusu: Evli bir çift izole bir motelde mahsur kalır ve odalarında gizli video kameralar bulur. Yakında, kaçırmadığı sürece enfiye filminin bir sonraki kurbanı olacağını anlayacaklar.

En iyi Korku Filmleri 43. Dehşet Kapanı

Yıl: 2011

Süresi: 95 dakika

Konusu: Beş arkadaş uzak bir kabinde mola verir, burada pazarlıktan daha fazlasını alırlar, ormanda kabinin arkasındaki gerçeği keşfederler.

En iyi Korku Filmleri 42. Aynalar 1

Yıl: 2008

Süresi: 110 dakika

Konusu: Eski bir polis ve ailesi, aynaları evlerine açılan bir kapı olarak kullanan kötü bir gücün hedefidir.

En iyi Korku Filmleri 41. Altıncı His 1999

Yıl: 1999

Süresi: 107 dakika

Konusu: Eski bir polis ve ailesi, aynaları evlerine açılan bir kapı olarak kullanan kötü bir gücün hedefidir.

En iyi Korku Filmleri 40. Korku Hikayeleri

Yıl: 2019

Süresi: 108 dakika

Konusu: 1968 Cadılar Bayramı’nda, münzevi Stella ve iki arkadaşı gizemli bir damlatıcı Ramón ile tanışır ve uğursuz bir hikaye defteri ortaya çıkarır.

En iyi Korku Filmleri 39. Don’t Breathe

Yıl: 2016

Süresi: 88 dakika

Konusu: Büyük bir servetle uzaklaşmayı ümit eden bir üçlü hırsız, göründüğü kadar çaresiz olmayan kör bir adamın evine girer.

En iyi Korku Filmleri 38. 28 Gün Sonra

Yıl: 2002

Süresi: 113 dakika

Konusu: Gizemli, tedavi edilemez bir virüsün İngiltere’ye yayılmasından dört hafta sonra, bir avuç kurtulan sığınak bulmaya çalışır.

En iyi Korku Filmleri 37. 28 Hafta Sonra

Yıl: 2007

Süresi: 100 dakika

Konusu: Öfke virüsünün Büyük Britanya nüfusu üzerine uygulanmasından altı ay sonra, ABD Ordusu, hayatta kalanların yeniden nüfus kazanması ve yeniden başlaması için Londra’nın küçük bir bölgesini korumaya yardımcı oluyor. Ancak her şey plana göre gitmez.

En iyi Korku Filmleri 36. Evdeki Düşman

Yıl: 2009

Süresi: 123 Dakika

Konusu: Yakın zamanda bebeklerini kaybeden bir karı koca, iddia ettiği kadar masum olmayan 9 yaşındaki bir kızı evlat edinir.

En iyi Korku Filmleri 35. İskelet Anahtar

Yıl: 2005

Süresi: 104 Dakika

Konusu: Ürkütücü bir New Orleans plantasyon evinde çalışan bir bakıcı hemşire, evin karanlık geçmişini içeren bir gizeme karışmış bulur.

En iyi Korku Filmleri 34. [Rec] 2

Yıl: 2009

Süresi: 85 dakika

Konusu: İçerideki mevcut durumu tespit etmek için, sözde bir sağlık görevlisi ve bir GEO ekibi karantinaya alınan ve kötü niyetli apartmana adım atıyor.

En iyi Korku Filmleri 33. Zombi Ekspresi

Yıl: 2016

Süresi: 118 dakika

Konusu: Güney Kore’de bir zombi virüsü patlarken, yolcular Seul’den Busan’a giden trende hayatta kalmak için mücadele ediyorlar.

En iyi Korku Filmleri 32. Cehenneme 2 adım

Yıl: 2009

Süresi: 118 dakika

Konusu: Mağarada yaşayan canavarlarla ilgili hikayesine inanmayı reddeden, korkunç bir şekilde yanlış giden bir spelunking keşifinden kurtulan tek kişi, yetkilileri bir şeyin beklediği mağaralara geri takip etmek zorunda kalıyor.

En iyi Korku Filmleri 31. 39. Dosya

Yıl: 2009

Süresi: 109 Dakika

Konusu: Bir sosyal hizmet uzmanı bir kızı küfürlü ebeveynlerinden kurtarmak için sadece durumun beklediğinden daha tehlikeli olduğunu keşfetmek için savaşır.

En iyi Korku Filmleri 30. İşkence Odası

Yıl: 2008

Süresi: 99 dakika

Konusu: Genç bir kadının, onu çocukken kaçırıp işkence gören insanlara karşı intikam alma arayışı, onu ve aynı zamanda çocuk istismarı kurbanı olan bir arkadaşı, yaşayan bir ahlaksızlık cehennemine korkunç bir yolculuğa götürür.

En iyi Korku Filmleri 29. Tepenin Gözleri

Yıl: 2006

Süresi: 107 dakika

Konusu: Bir aile, medeniyetten uzak bir çölde bir grup mutasyona uğramış yamyamın kurbanı olur.

En iyi Korku Filmleri 28. Costantine

Yıl: 2005

Süresi: 121 dakika

Konusu: Doğaüstü şeytan ve şeytan bilimci John Constantine, bir polis memurunun kız kardeşinin ölümünün bir intihar değil, daha fazlası olduğunu kanıtlamasına yardımcı olur.

En iyi Korku Filmleri 27. Mezar Buluşmaları

Yıl: 2011

Süresi: 92 dakika

Konusu: Hayalet avcılık gerçeklik şovları için, bir üretim ekibi, perili olduğu düşünülen terk edilmiş bir akıl hastanesinin içinde kendilerini kilitler – ve bunların çok doğru olduğu kanıtlanabilir.

En iyi Korku Filmleri 26. Películas para no dormir: La habitación del niño

Yıl: 2006

Süresi: 69 dakika

Konusu: İspanya’da spor gazetecisi Juan, karısı Sonia ile mükemmel bir hayata sahip: sadece bir bebekleri vardı ve süslü bir mahallede onarılması gereken eski bir eve taşındılar.

En iyi Korku Filmleri 25. O 1

Yıl: 2017

Süresi: 135 dakika

Konusu: 1989 yazında, bir grup zorbalık çocuğu, kendisini bir palyaço olarak gizleyen ve küçük Maine kasabası Derry’nin çocuklarını avlayan şekil değiştiren bir canavarı yok etmek için bir araya geliyor.

En iyi Korku Filmleri 24. Rose Red

Yıl: 2002

Süresi: 254 dakika

Konusu: Medyum güçleri olan bir grup insan geceyi perili bir evde geçirmeye davet edilir.

En iyi Korku Filmleri 23. 1408

Yıl: 2007

Süresi: 104 dakika

Konusu: Paranormal olayların debunkasyonunda uzmanlaşmış bir adam, Dolphin Hotel’deki efsanevi odaya (1408) bakar. Yerleştikten kısa bir süre sonra gerçek bir terörle yüzleşir.

En iyi Korku Filmleri 22. Korku Seansı

Yıl: 2013

Süresi: 112 dakika

Konusu: Paranormal araştırmacılar Ed ve Lorraine Warren, çiftlik evlerinde karanlık bir varlıktan korkan bir aileye yardım etmek için çalışıyorlar.

En iyi Korku Filmleri 21. Lanet 1

Yıl: 2012

Süresi: 110 dakika

Konusu: Yıkanmış gerçek suç yazarı Ellison Oswalt, şu anda araştırdığı cinayeti, işi 1960’lı yıllara dayanan bir seri katilin işi olduğunu gösteren bir süper 8 ev filmi bulur.

En iyi Korku Filmleri 20. Diğerleri

Yıl: 2001

Süresi: 101 dakika

Konusu: İki ışığa duyarlı çocuğuyla kararmış eski aile evinde yaşayan bir kadın, evin perili olduğuna ikna olur.

En iyi Korku Filmleri 19. Kabuslar Evi – Hayal-i Cihan

Yıl: 2014

Süresi: 93 dakika

Konusu: Şehir merkezinden uzakta sakin bir ev arayan Cihan (Okan Yalabik), bir köyün tanınmış emlak acentesi Sema Emlak’ta ihtiyacı olan konağı bulur.

En iyi Korku Filmleri 18. Derin Kabus

Yıl: 2014

Süresi: 93 dakika

Konusu: Kaşiflerden oluşan bir ekip Paris sokaklarının altındaki yer altı mezarlarına girince, ölülerin bu şehrinde bulunan karanlık sırrı ortaya çıkarırlar.

En iyi Korku Filmleri 17. Son Ayın

Yıl: 2010

Süresi: 87 dakika

Konusu: Sorunlu bir evanjelik bakan, son şeytan çıkarma işleminin bir belgesel ekibi tarafından çekilmesine izin vermeyi kabul eder.

En iyi Korku Filmleri 16. Şeytan Geçidi

Yıl: 2013

Süresi: 100 dakika

Konusu: 5 kişilik bir grup, belgesel yapmak için kötü şöhretli “dyatlov geçiş olayı” nın yerine geçiyor ama işler orada ne olduğuna dair sırları ortaya çıkarmanın daha da kötüsü oluyor.

En iyi Korku Filmleri 15. Dehşet Kaseti

Yıl: 2013

Süresi: 96 dakika

Konusu: Kayıp bir öğrenci ararken, iki özel müfettiş evine girer ve VHS kaset koleksiyonunu bulur. Her kasetin korkunç içeriğini inceleyerek, öğrencinin ortadan kaybolmasının arkasında koyu nedenler olabileceğini fark ediyorlar.

En iyi Korku Filmleri 14. Kara Büyü

Yıl: 2016

Süresi: 156 dakika

Konusu: Bir yabancı küçük bir köye geldikten kısa bir süre sonra, gizemli bir hastalık yayılmaya başlar. Olaya çekilen bir polis, kızını kurtarmak için gizemi çözmek zorunda kaldı.

En iyi Korku Filmleri 13. It

Yıl: 1990

Süresi: 192 dakika

Konusu: 1960 yılında, yedi gençlik öncesi hava durumu kurucusu, çocuk öldüren bir palyaço gibi görünen kötü bir şeytanla savaşır. Otuz yıl sonra, iblislerini memleketlerine döndüğünde bir kez ve herkes için durdurmak için tekrar bir araya gelirler.

En iyi Korku Filmleri 12. V/H/S

Yıl: 2012

Süresi: 116 dakika

Konusu: Issız bir evi soymak ve nadir bir VHS kaseti almak için bilinmeyen bir üçüncü şahıs tarafından bir grup uyumsuzluk işe alındığında, pazarlık ettiklerinden daha fazla bulunan görüntüler keşfederler.

En iyi Korku Filmleri 11. Öldüren sis

Yıl: 2007

Süresi: 126 dakika

Konusu: Issız bir evi soymak ve nadir bir VHS kaseti almak için bilinmeyen bir üçüncü şahıs tarafından bir grup uyumsuzluk işe alınacaktır, pazarlık ettiklerinden daha fazla bulunan görüntüler keşfederler.

En iyi Korku Filmleri 10. The VVitch: A New-England Folktale

Yıl: 2015

Süresi: 92 dakika

Konusu: 1630’larda bir aile New England büyücülük, kara büyü ve bulundurma güçleri tarafından parçalara ayrıldı.

En iyi Korku Filmleri 9. Storm of the Century

Yıl: 1999

Süresi: 257 dakika

Konusu: Tehlikeli bir kar fırtınası izole bir kasabaya çarpar ve gizemli bir yabancıyı kendi arzuları için insanları terörize etme niyetini beraberinde getirir.

En iyi Korku Filmleri 8. Rec – Ölüm Çığlığı

Yıl: 2007

Süresi: 78 dakika

Konusu: Bir televizyon muhabiri ve kameraman, acil durum işçilerini karanlık bir apartmanda takip ediyor ve hızla korkunç bir şeyle içeri kilitleniyor.

En iyi Korku Filmleri 7. Cehenneme bir adım

Yıl: 2005

Süresi: 99 dakika

Konusu: Kaşifler tuzağa düşürüldükçe ve nihayetinde garip bir yırtıcı hayvan cinsi tarafından takip edildikçe, mağaracılık seferi korkunç derecede yanlış gidiyor.

En iyi Korku Filmleri 6. Sessiz tepe

Yıl: 2006

Süresi: 125 dakika

Konusu: Bir kadın, Rose, Silent Hill adlı garip, ıssız bir kasabanın sınırları içinde evlatlık kızını arıyor.

En iyi Korku Filmleri 5. Blair Cadısı

Yıl: 1999

Süresi: 81 dakika

Konusu: Üç film öğrencisi, yerel Blair Witch efsanesi hakkında bir belgesel çekmek için Maryland ormanlarına seyahat ettikten sonra kaybolur ve sadece çekimlerini geride bırakır.

En iyi Korku Filmleri 4. Şeytan

Yıl: 1973

Süresi: 122 dakika

Konusu: Bir genç kızın gizemli bir varlığı varsa, annesi kızını kurtarmak için iki rahip yardım ister.

En iyi Korku Filmleri 3. Ayin

Yıl: 2018

Süresi: 127 dakika

Konusu: Yaslı bir aile trajik ve rahatsız edici olaylarla perili.

En iyi Korku Filmleri 2. Ritüel 1

Yıl: 2019

Süresi: 147 dakika

Konusu: Bir çift, kırsal bir memleketin efsanevi yaz ortası festivalini ziyaret etmek için İsveç’e gider. Pastoral bir geri çekilme olarak başlayan şey, bir pagan kültünün elinde giderek şiddetli ve tuhaf bir rekabete dönüşüyor.

En iyi Korku Filmleri 1. Cinnet

Yıl: 1980

Süresi: 146 dakika

Konusu: Bir aile, uğursuz bir varlığın babayı şiddete maruz bıraktığı kış için izole bir otele giderken, psişik oğlu hem geçmişten hem de gelecekten korkunç ön sözler görür.

Dehşet Korku Filmleri

Dehşet Korku Filmleri izlerken hikayesi ve işleyişi ile sizi sürükleyecek en güzel yapımları listeledik. Konusu gereğiyle liste Dehşet Korku Filmleri ile hazırlanmıştır. Sizin önerdiğiniz korku filmleri varsa yorum olarak yazabilirsiniz.

Dehşet Korku Filmleri – 8: Nosferatu, Bir Dehşet Senfonisi

Yıl: 1922

Süresi: 1 saat 32 dakika

Konusu: Nosferatu, 1922 yılında Almanya’da çekilen, Alman dışavurumculuğu akımının başyapıtlarından biri sayılan ve korku sinemasının sayılı klasiklerinden olan bir korku filmidir. F. W. Murnau’nun yönettiği filmde Max Schreck, vampir kont Kont Orlok rolündedir.

Dehşet Korku Filmleri – 7: Dehşet Sokağı

Yıl: 2005

Süresi: 1 saat 34 dakika

Konusu: Amityville Horror, Andrew Douglas’ın yönettiği ve Ryan Reynolds, Melissa George ve Philip Baker Hall’un oynadığı 2005 Amerikan korku filmi. Scott Kosar tarafından yazılmıştır. Jay Anson’un Amityville Korku romanına dayanıyor ve aynı ismin 1979 filminin yeniden yapımı.

Dehşet Korku Filmleri – 6: Dehşetin Treni

Yıl: 2008

Süresi: 1 saat 43 dakika

Konusu: Midnight Meat Train, aynı adı taşıyan Clive Barker’in 1984 kısa öyküsüne dayanan ve Barker’in Kan Kitapları Cilt Biriminde bulabileceğiniz 2008 korku filmi. Film, “Metro Kasabı” adı verilen bir seri katili izlemeye çalışan ve şehrin sokaklarında pazarlık ettiğinden fazlasını keşfeden bir fotoğrafçıyı takip ediyor.

Dehşet Korku Filmleri – 5: Dehşet

Yıl: 1980

Süresi: 1 saat 45 dakika

Konusu: John Russell, işinde oldukça başarılı bir müzik profesörüdür. Bir gün eşini ve kızını ağır bir trafik kazası sonrasında kaybeder. Aylar boyu bu korkunç kazanın etkisinden kurtulamayan Russell, birazcık olsun bu sorunlarından uzaklaşabilmek adına bir üniversitede ders vermeye başlar. Sakin bir çalışma alanı için yeni bir ev ararken uzun zamandır boş olan bir malikaneye taşınır. Bir süre sonra bu malikanede yalnız olmadığını anlayacak ve evin sırrını çözebilmek adına çaba sarf etmek zorunda kalacaktır.

Dehşet Korku Filmleri – 4: Dehşet Odası

Yıl: 2015

Süresi: 1 saat 35 dakika

Konusu: Green Room, Jeremy Saulnier tarafından yazılmış ve yönetilen ve Neil Kopp, Victor Moyers ve Anish Savjani tarafından hazırlanan 2015 Amerikan korku-gerilim filmi.

Dehşet Korku Filmleri – 3: Terrified

Yıl: 2017

Süresi: 1 saat 27 dakika

Konusu: Buenos Aires’teki bir mahallede tuhaf şeyler yaşanmaya başlayınca, normal dışı olaylarda uzman olan araştırmacılar ve eski bir polis ürkütücü bir soruşturma başlatır.

Dehşet Korku Filmleri – 2: Meg

Yıl: 2018

Süresi: 1 saat 58 dakika

Konusu: Meg, 1997 yılında Meg: Steve Alten’in Derin Terör Romanı kitabına dayanan Dean Georgaris, Jon Hoeber ve Erich Hoeber’ın senaryosuyla Jon Turteltaub tarafından yönetilen 2018 bilim kurgu aksiyon filmi. Filmde Jason Statham, Li Bingbing, Rainn Wilson, Ruby Rose, Winston Chao ve Cliff Curtis yer alıyor.

Dehşet Korku Filmleri – 1: Dehşet Kapanı

Yıl: 2011

Süresi: 1 saat 35 dakika

Konusu: Ormanda Kabin, Drew Goddard’ın yönettiği ilk filminde Joss Whedon tarafından hazırlanan ve Whedon ve Goddard tarafından yazılan 2012 Amerikan korku komedi filmidir. Filmde Kristen Connolly, Chris Hemsworth, Anna Hutchison, Fran Kranz, Jesse Williams, Richard Jenkins ve Bradley Whitford yer alıyor.

2020 Yılında Çıkan Son Korku Filmleri

2020 yılında çıkan veya çıkacak olan son korku filmleri ile ilgili özel bir liste hazırladık.

 • Underwater
 • a quiet place 2
 • the boy 2
 • The New Mutants
 • Korku Seansı 3
 • Antlers
 • Halloween Kills
 • The Turning
 • fantasy island
 • last night in soho
 • gretel and hansel
 • Gece Gelen: Cin Bebek
 • Görünmez Adam
 • Ghost Stories
 • mulan
 • Candyman
 • Rem 2020
 • morbius
 • antebellum
 • the organ donor
 • escape room 2
 • Fear Street
 • Run Sweetheart Run

Korku Filmleri ile ilgili hazırladığımız yazı detaylanarak ve artmaya devamedecek. Takipte kalın.

10
A+
A-
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.