Korona Aşısı İçin Hangi Numara Aranır?

 Korona Aşısı İçin Hangi Numara Aranır?
Okunuyor Korona Aşısı İçin Hangi Numara Aranır?

Korona Aşısı İçin Hangi Numara Aranır? sorusu çok fazla sorulmaya başladı. 2021 yılında hangi telefon numarası ile randevu alabileceğinizi anlatıyoruz. Korona virüsü tüm hayatı etkilediği gibi özellikle yaşlılar ve kronik rahatsızlığı olan vatandaşlarımızı da çok büyük tehlike altına sokuyor. Türkiye Cumhuriyeti, bu zor zamanlarda vatandaşına sahip çıkmak adına Çin üzerinden getirdiği Korona Virüs Aşısını ilk etapta belirlediği risk kriterlerine giren vatandaşlarına yapmaktadır. Vatandaşlarımız da korona virüsü aşısı olabilmek için Aşı İçin Hangi Numara Aranır? sorusunu çok fazla soruyor. Bizde sizlere bu sorunun cevabını aradık ve bulduk.

Aşı İçin Hangi Numara Aranır?

Aşı İçin Hangi Numara Aranır? sorusunun cevabını sadece basit bir numara olarak vermeyeceğiz. Aynı zamanda bu numara üzerinden Korona Virüs Aşısı için başvuru nasıl yapılır ve randevu nasıl alınır? sorularını da yanıtlayacağız. Eğer bir sorun veya aksilik yaşarsanız bize bildirebilirsiniz. Araştırmalar yaparak sizlere en doğru bilgileri verebilmek adına sürekli çalışmalarımızı sürdürüyor olacağız.

Aşı İçin Hangi Numara Aranır?
Aşı İçin Hangi Numara Aranır?

Yukarıda belirttiğimiz “183” numarasını telefonlarınızda tuşlayarak Korona virüsü aşısı için bilgi ve randevu alabilirsiniz. Aşı İçin Hangi Numara Aranır? sorusunun yanıtını artık öğrendiğinize göre bu numarada başka neler yapabileceğinizi de aşağıda öğreneceksiniz.

Alo 183 Hattı 7 gün 24 saat kesintisiz hizmet vermektedir. Alo 183 Hattına yurt içinden yapılan aramalar ücretsizdir. Kürtçe ve Arapça bilen personel bu dillerde gelen çağrıları cevaplamaktadır.

Alo 183 Hattına işaret dili bilen personel görevlendirilerek, işitme ve konuşma engelli vatandaşlarımızla, 3G uyumlu telefonlar ile hafta içi 08:00 – 24:00 saatleri arasında, Cumartesi günleri ise 08:00-17:00 saatleri arasında 0 549 381 0 183 nolu hat üzerinden görüntülü görüşme yapılabilmektedir.

Alo 183 hattına internet tabanlı mesajlaşma uygulaması Whatsapp üzerinden 7 gün 24 saat kesintisiz olmak üzere 0 501 183 0 183 nolu hat üzerinden ulaşılabilmektedir.

2021 yılı boyunca Aşı İçin Hangi Numara Aranır? sorusuyla alakalı sormak istediğiniz başka sorularınız varsa yorum olarak yazabilirsiniz.

Korona Virüsü Aşısı İçin Hangi Numara Aranır?

Korona Virüsü Aşısı İçin Hangi Numara Aranır? yukarıda verdiğimiz “183” numarasından bu işlemleri gerçekleştirebileceğinizi anlatmıştık. Aynı zamanda ALO 183 tarafından verilen hizmetlerde daha kolay iletişim de sağlayabilirsiniz. WhatsApp İletişim adresleri aracılığıyla Sosyal Destek Hattı hizmet vermektedir.

Korona Virüsü Aşısı İçin Hangi Numara Aranır?
Korona Virüsü Aşısı İçin Hangi Numara Aranır?

Sormak istediğiniz sorularınızın cevaplarını en doğru olarak ALO 183 ile iletişim sağlayarak alabilirsiniz. Aynı zamanda sistem veya uygulamalar üzerinde bir sorunla karşılaşırsanız bize bildirebilirsiniz. Sizler için 2021 yılı boyunca araştırmalar yaparak destek sunmaya devam edeceğiz.

ALO 183 Nedir?

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Çağrı Merkezlerinden Alo 183 Sosyal Destek Hattı aracılığı ile aile, kadın, çocuk, engelli, yaşlı, şehit yakınları ile gaziler ve gazi yakınlarına yönelik hizmetlere ilişkin çağrılar değerlendirilerek rehberlik ve danışmanlık hizmeti sunulmaktadır.

Ayrıca İhmal, istismar ve şiddet vakaları veya töre ve namus cinayetlerinin önlenmesi için tedbir mahiyetindeki ihbarlar da alınmakta, durumun aciliyeti göz önünde bulundurularak vakanın bulunduğu ilde görevli Acil Müdahale Ekip Sorumlusuna ve/veya kolluk kuvvetlerine bildirilmektedir. Acil Müdahale Ekibi vakayı değerlendirmekte, gerekli durumlarda emniyet veya jandarma birimleri ile koordinasyon sağlayarak, en kısa zamanda müdahale edilmesi sağlanmaktadır.


Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın