Kraliçe Elizabeth Öldü mü? (Son Dakika) 2022

 Kraliçe Elizabeth Öldü mü? (Son Dakika) 2022
Okunuyor Kraliçe Elizabeth Öldü mü? (Son Dakika) 2022

Kraliçe Elizabeth Öldü mü? iddiaları sonrasında insanlar son dakika haberlerini araştırmaya başladılar. Kraliçe Elizabeth İnstagram Hesabı üzerinden onun hakkında yapılan öldü iddialarının gerçek olup olmadığını anlamaya çalışıyorlar. Konuyla ilgili güncel bilgileri sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz. Düşüncelerinizi yorum olarak yazabilirsiniz.

İngiltere’nin en uzun süre tahtta kalan hükümdarı Kraliçe II. Elizabeth öldü. Buckingham Sarayı haberi Perşembe öğleden sonra duyurdu. Grid yakında daha fazla raporlamaya ve yansımaya sahip olacak – ancak şimdilik bu görüntüleri uzun bir yaşamdan ve tarihsel olarak uzun bir saltanattan paylaşıyoruz.

Alman saldırısı sırasında gösterdiği dayanışmadan, yaklaşık seksen yıl sonra, normal hayatın geri döneceğini vurgulayan covid-19 salgını sırasında verdiği mesaja kadar, kraliçe, krizler ne şekilde olursa olsun, diğer şeylerin yanı sıra kriz sırasında bir istikrarı temsil etti. Kraliçe, yükselen enflasyon ve enerji maliyetlerinden doğan modern bir krizde göreve başlayan yeni İngiltere Başbakanı Liz Truss’un göreve başlamasından birkaç gün sonra öldü. Truss, Elizabeth tahttayken görev yapan 15. başbakan; ilki Winston Churchill’di. Saltanatı, Harry Truman’dan Joe Biden’a kadar 14 ABD başkanının görev süresi boyunca sürdü.

Buradaki görüntüler arasında Churchill ile bir görüşme, birkaç kraliyet düğünü -kendisi de dahil- ve Prens Charles’ın Kasım 1948’de doğumundan sonraki ilk resmi Buckingham Sarayı fotoğrafı var. Charles şimdi tahta geçecek.

Britanya’daki anketler uzun süredir monarşinin kendisiyle ilgili endişeleri yansıtsa da, hükümdar – bu hükümdar – popüler ve hatta saygı duyulan bir figür olarak kaldı. Kraliçe Elizabeth 96 yaşındaydı. Kraliçe Elizabeth Öldü mü? sorusuyla ilgili detayları sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

Kraliçe Elizabeth Öldü mü? (Son Dakika)

İngiltere’nin en uzun süre görevde kalan hükümdarı olan Kraliçe II. Elizabeth, 96 yaşında vefat etti. 

“Kraliçe bu öğleden sonra Balmoral’da huzur içinde öldü. Kral ve Kraliçe Eşi bu akşam Balmoral’da kalacak ve yarın Londra’ya dönecek” dedi. 

Kraliçe Elizabeth Öldü mü? (Son Dakika)
Kraliçe Elizabeth Öldü mü? (Son Dakika)

Perşembe günü erken saatlerde, Buckingham Sarayı doktorların Majestelerinin sağlığı için endişe duyduklarını ve tıbbi gözetim altında kalmasını tavsiye ettiklerini söyledi. 

Tüm güncellemeleri buradan takip edin:

  • 09 Eylül 2022 02:14 ISTKraliçe II. Elizabeth öldükten sonra birçok spor etkinliği iptal edildiKraliçe II. Elizabeth’in ölümünün açıklanmasının ardından Perşembe günü birçok spor etkinliği iptal edildi. Yabancı ajansların bildirdiğine göre, bu iptaller kriket, altın ve ragbi genelinde gerçekleşirken, diğer birçok kişi bir dakikalık saygı duruşunda bulundu.
  • 09 Eyl 2022 12:52 IST73 yaşındaki Kral Charles, İngiliz tahtına oturan en yaşlı kişi oldu.İngiltere’nin yeni Kralı Charles’ın adı Kral III. Charles olacak, Kraliyet yetkilileri, annesi ve ülkenin en uzun süre tahtta kalan hükümdarı Kraliçe II. Elizabeth’in 96 yaşında vefat etmesinin hemen ardından Perşembe günü doğruladı. 73 yaşındaki yeni Kral, ölen en yaşlı kişi oldu. Associated Press’in bildirdiğine göre, tahtı hiç üstlenmedi.
  • 09 Eylül 2022 12:41 ISTParis Eyfel Kulesi’nin ışıkları Kraliçe’ye saygıyla kapatıldıParis Eyfel Kulesi’nin kapatıldığını ve gece boyunca öyle kalacağını söyleyen Belediye Başkanı Anne Hidalgo, 96 yaşında vefat eden İngiltere’nin en uzun süre görev yapan hükümdarı Kraliçe II. Elizabeth’e saygı duruşunda bulundu
Kraliçe Elizabeth Öldü mü? (Son Dakika)
Kraliçe Elizabeth Öldü mü? (Son Dakika)

200 yıllık savaş, ölüm ve imparatorluk inşası boyunca, İngiliz monarşisinde veraset nadiren düz bir çizgi olmuştur. 

Taç, 37 nesil boyunca zikzak çizdi ve zımbaladı ve meshedilmiş bir azınlığın başlarına indi. 

Bazıları babalarının son nefesinde miras aldı. Diğerleri orduları fethetti ve kendilerine kapmak için rakiplerini öldürdü. 

Ama küçük bir kız için, bu karmaşık altın, ermin ve 440 değerli taştan oluşan taç, bir kraliyet skandalıyla yolunu buldu. 

2,3 kilogram ağırlığındaki St Edward’s Crown, Kraliçe II. Elizabeth’in Lilibet Windsor’dan hükümdara dönüşmesini sağlayan eski bir tören sırasında bir anlığına başına yerleştirildi. 

Kraliçe Elizabeth Öldü mü? (Son Dakika)
Kraliçe Elizabeth Öldü mü? (Son Dakika)

Britanya’nın hazinelerinin en kutsalı, daha sonra nihai halefi için dikkatlice paketlendi. 

Ancak her hükümdar, saltanatının geri kalanında o kısa anın ağırlığını taşır. 

Elizabeth’in omuzlarında krallığının umutlarını, halkının sevgisini, hayal gücünü ve beklentilerini taşıyordu. Bazen kendi hayal kırıklıklarını bile taşıyordu. 

Ancak yedi yıllık saltanatı boyunca Elizabeth, bir zamanlar genç bir prenses olarak verdiği yemini yerine getirdi. 

“Kısa olsun, uzun olsun, bütün ömrüm senin hizmetine adanacak.” 

Hayatı belki de beklediğinden çok daha uzundu, ama bağlılığı asla sarsılmadı.


Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın