Kürşat Ayvatoğlu İnstagram Hesabı

Kürşat Ayvatoğlu İnstagram Hesabı son günlerin en çok aranan sosyal medya hesaplarının başında gelmektedir. Hakkında yapılan haberlerden dolayı çok merak edilen bir isim haline geldi. AK Parti millet vekili olan Hamza Dağ’ın özel kalemi olduğu iddialarında bulunulan Kürşat Ayvatoğlu ismini duyanlar İnstagram adresinden onu yakından tanımak istiyorlar. Twitter üzerinden yasa dışı madde kullandığı iddia edilen videolar şuanda gündemde. Olayın hukuki ve haber boyutunu zaten hali hazırda tüm haber siteleri paylaşmaktadır. Bizden istenilen İnstagram adresiyle ilgili soruları yanıtlayacağız. Bu konuda sormak istediğiniz farklı sorularınız varsa yorum olarak yazabilirsiniz.

Kürşat Ayvatoğlu İnstagram

Kürşat Ayvatoğlu İnstagram profili merak edip araştıranlar tarafından bulunamıyor. Günümüzde sosyal medya hesaplarının aktif kullanılması insanlar hakkında daha detaylı bilgiler edinilmesini sağlamaktadır. Bu yüzden insanlarda duydukları ve merak ettikleri isimleri araştırırken önce İnstagram hesabı gibi popüler uygulamalardaki sosyal medya hesaplarını arıyorlar. Kürşat Ayvatoğlu isminin de gündemde olmasından dolayı İnstagram ile ilgili soruları çok fazla artmaya başladı.

Kürşat Ayvatoğlu İnstagram Hesabı
Kürşat Ayvatoğlu İnstagram Hesabı

Öncelikle sosyal medya hesabına ulaşabilmeniz uygulamanın özelliklerinden yararlanmanız demektir. Fakat küfür, hakaret veya tehdit gibi suç teşkil edecek yorumlarda bulunmayınız. Her ne kadar sosyal medya olsa da bu işin hukuki boyutu bulunmaktadır. Kürşat Ayvatoğlu İnstagram hesabı şuanda askıya alınmış durumda. Fakat kapatıldı mı, yoksa donduruldu mu? bilinmemektedir. Detaylar eklenmeye devam edilecek.

Reklam Alanı

İnstagram Nedir?

Instagram, sosyal medyada ücretsiz fotoğraf ve video paylaşma uygulaması. Ekim 2010’da kurulduğunda, kullanıcılarına çektikleri bir fotoğraf üzerinde dijital filtre kullanma ve bu fotoğrafı Instagram’ın da dahil olduğu, sosyal medya servisleri ile paylaşma imkânı tanımıştır. Kevin Systrom ve Mike Krieger tarafından kurulan Instagram Nisan 2012 yılında Facebook tarafından 1 milyar dolara satın alındı. 6 Eylül 2012’de Instagram ile Facebook arasındaki anlaşma, 300 milyon dolarlık nakit satın alma fiyatı ve 23 milyon hisse senedi ile resmen kapandı.

Facebook’a satılmadan önce 30 milyon kullanıcısı olan Instagram’ın Eylül 2017 itibarıyla 800 milyon kullanıcısı bulunmaktadır. 20 Haziran 2018’de San Francisco’da düzenlenen etkinlikte Instagram’ın 1 milyar kullanıcı sayısına ulaştığı açıklandı ve yeni nesil televizyon IGTV tanıtıldı.

İnstagram Hakaret Suçu ve Cezası

Son zamanlarda, internet ve sosyal medya hayatımızda büyük bir yer edinmiştir. Dolayısıyla internet ve sosyal medya üzerinden işlenen suçlarda da büyük bir artış meydana gelmiştir. İnternet ve sosyal medya üzerinden işlenen suçlardan birisi de hakaret suçudur. Hakaret suçu , failin mağdurun onur, şeref ve saygınlığını zedeleyecek şekilde  mağdura bir  somut fiil ya da olgu isnat etmesi ya da sövmesi suretiyle gerçekleştirilir. Hakaret suçu şikayete tabi bir suçtur. Yani, hakaret suçundan dolayı soruşturma ve kovuşturma başlatılabilmesi için mağdurun şikayette bulunması gerekmektedir Hakaretin sosyal medya yoluyla yapılması durumunda sosyal medyada hakaret söz konusu olur.

Reklam Alanı
3
A+
A-
Reklam Alanı
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.