Laptopta Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır?

Laptopta Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır?

İnsanlar günlük hayatta bilgisayar kullanırken istedikleri bazı işlemleri gerçekleştirmek için bazı soruların cevaplarına ihtiyaç duyaralar. Bunlardan birisi ise laptopta ekran görüntüsü nasıl alınır? Bu soruyu genel olarak bilgisayar da ekran görüntüsü nasıl alınır? Diye de düşünebiliriz. Ekran görüntüsü almak Windows 10 işletim sistemine sahip bütün cihazlarda genel olarak aynıdır. Şimdi sizlere bu konu hakkında bilgi verelim. Keyifli okumalar.

Laptopta Ekran Görüntüsü Alma

Laptopta Ekran Görüntüsü Alma
Laptopta Ekran Görüntüsü Alma

Cihazınızın Chromebook veya Samsung desk işletim sistemleri ile değil de direkt Windows 10 ile çalıştığını varsayarak size yardımcı olacağım. Öncelikle ekran görüntüsü almak için herhangi bir ek yazılıma veya donanıma ihtiyaç duymamaktasınız. Bunun için gerekli altyapı zaten hali hazırda Windows 10 işletim sistemi içerisinde yer almaktadır. Laptopta ekran görüntüsü alabilmek için iki yöntemi vardır.

Laptopta Ekran Görüntüsü Farklı Şekillerde Nasıl Alınır?

Bu iki yöntem sayesinde laptopta ekran görüntüsü farklı şekillerde nasıl alınır? Sorusu da cevaplanabilir. Bu iki yöntem içinde herhangi bir yazılım veya donanım gerekmez çünkü gerekli altyapı Windows 10 işletim sistemi tarafınca sağlanır. Bu yöntemler sırasıyla;

1)Program Yöntemi: Bu yöntem için gerekli program Windows 10 işletim sistemi içerisinde hazır şekilde bulunur. Windows ara kısmına “ Ekran Alıntısı Aracı “ yazarak, açabilir ve gölünüzce kullanabilirsiniz.

2)Klavye Yöntemi: Bu yöntem için klavyedeki bazı tuşlara belli kombinasyonlarda basmanız lazım. Windows 10 işletim sistemi’nin en güncel sürümde olduğuna emin olunuz. Basmanız gereken tuşlara sırasıyla ve parmaklarınızı kaldırmadan basmalısınız. Tuş kombinasyonu ise Windows Tuşu – Shift Tuşu – S Tuşu’dur.

Bu kombinasyon ile istediğiniz şekillerde ekran görüntüsü alabilirsiniz. İsterseniz Mouse ile ekranda gezinerek isterseniz ise tam ekran şekilde ekran görüntüsü alabilirsiniz.

Laptopta Ekran Görüntüsü Alamıyorum Sorunu ve Çözümü

Laptopta Ekran Görüntüsü Alamıyorum Sorunu ve Çözümü
Laptopta Ekran Görüntüsü Alamıyorum Sorunu ve Çözümü

Laptopta ekran görüntüsü alamıyorum sorunu diğer günlük kullanımınız için de bir sorun oluşturabilir. Sebebi Windows 10 kaynaklı dediğim gibi bahsettiğim iki yöntemde Windows 10 işletim sistemine dahil olarak son kullanıcıya ulaşıyor.

Durum böyle olunca büyük ihtimal ile günlük kullanımınızı gerçekleştirdiğiniz zaman zarfında yanlışlık ise bazı program veya sistem dosyalarına zarar vermiş olabilirsiniz ve sisteminiz için bu zarar pek önemli olmadığından çok büyük sorunlara neden açmamış olabilir ancak ekran görüntüsü almak için gerekli destek bir şekilde silinmiş. Böyle durumlarda temiz bir Windows 10 işletim sistemi kurulumu kısa adı ile format atılmasını tavsiye ederim.

16
A+
A-
Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 2 Yorum
  1. Ceylan dedi ki:

    Çok teşekkürler

    1. ORHUN ANGUNER dedi ki:

      İşinize yaradıysa ne mutlu bize