League of Legends Zoe Rehberi ve Build 2018

League of Legends Zoe Rehberi ve Build 2018

Bu başlık altında League of Legends (LoL) Karakteri/Şampiyonu Zoe Rehberi ve Build 2018 güncellenmiş halini sizlere sunup tanıtacağız.


[vurgu color=”#f427ed”]ZOE: Alaca Karanlığın Sureti[/vurgu]

Can: 526 (+92 seviye başına) Can Yenileme: 6.5 (+0.6 seviye başına)
Saldırı Gücü: 56 (+3.3 seviye başına) Zırh: 20.8 (+3.5 seviye başına)
Saldırı Hızı: 0.625 (+2.5% seviye başına) Büyü Direnci: 30 (+0.5 seviye başına)
Hareket Hızı: 340

[vurgu color=”#f427ed”]ZOE Hikayesi[/vurgu]

Şirin bir afacan görüntüsünün ardında muzırlığın olduğunu ve bunun eşsiz bir hayal gücüyle birleştiğini hayal edin, evet o Targon’un kozmik habercisi Zoe. Gezegenlerin hatta evrenlerin düzenini değiştirebilecek haberlerin elçisi olarak bilinir. Yaşamının ışıltıları dahi evrenin o gizli matematiksel işlemlerini yanıltmaya yetiyor, bazı zamanlarda hiç istemediği halde yaptıkları felaketle sonuçlanıyor. Bu tür olaylar ona verilen görevleri hiç önemsemezmiş gibi yanaşmasının ve fani hayata sahip insanlarla bir oyuncak gibi eğlenmeye vakit bulabilmesini açıklıyor. Zoe arkadaşınız olsaydı belki çok eğlene bilirdiniz, her anınızı onunla birlikte dolu dolu yaşayabilirdiniz fakat onun karşılaştığı ve sebep olduğu tehlikeli olaylar herkesi olduğu gibi sizi’de korkutacaktır.

Tıpkı bir Targonlu gibi o eşsiz güçlerini atalardan gelen geleneksel yöntemler ile kazanmadı. Ne zorlu bir zafere önderlik edip kahraman oldu, nede soyunun ona verdiği bir unvana sahipti. Zoe oldukça sıradan, şans eseri seçilmiş bir kızdı.

Lunari’deki öğretmenleri onun hakkında hayal gücünün sınırlarını zorlayabilecek fakat bir o kadarda tembel ve dik başlı oluşundan bahsederlerdi. Zoe kutsal büyüler dersini ekip gezerken Targon’un Alaca Karanlık sureti onu birden bire fark etti ve onu biraz gözlemlemeye başladı.

O küçücük kızın kendisini sinirle kovalayan Lunari Rahipleriyle eğlenceli bir şekilde eğlenmesini izledi. Neredeyse bir saatlik bir koşuşturmacanın sonunda Zoe’yi köşeye sıkıştıran rahipler tam yakalarken suret küçük kızın karşısına 6 adet nesne çıkardı: bir kese altın, bir kılıç, bitirilmiş bir ders kitabı, dua yaygısı, ipek urgan ve bir top oyuncak. Bu nesnelerden beşi onun o durumdan kurtulmasını sağlayacak nesnelerdi fakat o altıncı nesneyi seçti.

Rahiplerin onu yakaladığında neler yaşayabileceğini düşünmeden topu alarak karşı binaya doğru sert bir şut çekti ve güle güle şarkı mırıldanmaya başladı. Suret kızın gamsızlığından oldukça etkilendi ve mest oldu, kıza Targon dağının zirvesine gidebileceği ve evreni izleyebileceği bir boyut açtı. Zoe karşısında açılan bu boyut kapısından hiç düşünmeden sırt üstü atladı ve atlarken ona şaşkınlıkla bakan rahiplere karşı dil çıkararak kayboldu.

Daha önce hiç görülmemiş bir alamet olan bu durumda Zoe Targon hükümdarlığının sınırlarındaki boyutları bir bir gezdi ve insan aklının eremeyeceği oyunlar oynadı. Üzerinden binlerce yıl geçti, evine döndüğünde hala aynı yaştaydı. Runeterra onun için hala aynıydı fakat insanlar ve diğer suretleri oldukça merak ediyordu.

Belkide en zevkli arkadaşlığı Aurelion Sol ile olandı fakat onun bu yalancılığı ve hayattan bezmiş halleri Zoe’yi oldukça sinir ediyordu. Fakat buna rağmen devasa güçlerde ve boyutlardaki yaratıklarla dalga geçtiği halde onun yarattığı yıldızları Pantheonun gazabından koruyordu. Böylesine bir yardımı keyfi istediği için mi yoksa gerçekten sevdiği için mi yaptığını kimse bilemiyordu. Onu anlamak güç gerektirir.

[infobox color=”#000000″]”Kimse istemiyorsa büyümek zorunda değil. Belki de zorunda. Ben istemiyorum ama.”

-ZOE[/infobox]

 


[vurgu color=”#f427ed”]ZOE Yetenekleri[/vurgu]

Pırıltı Şenliği :

Zoe herhangi bir yeteneğini kullandıktan sonra bir sonraki normal saldırısında rakibe ilave büyü hasar verir.

 

Uçarı Yıldız :

Mana Bedeli : 50-55-60-65-70 / Menzil : 800

Bir atış gerçekleştirir ve onu havada yönlendirebilir, fakat yaptığı atış düz bir hatta ilerlediği kadar fazla hasar oluşturur.

 

Büyü Hırsızı :

Mana Bedeli : 0 / Menzil : 3000-4500-6000-3000-3000

Rakiplerinin yaptığı sihirdar büyülerini ve aktife olabilen eşyalarının kalıntılarını bir defaya mahsus kullanabilir. Kullandığı her sihirdar büyüsü ile en yakın hedefine doğru 3 atış gerçekleştirir.

 

Hınzır Uyku Baloncuğu : 

Mana Bedeli : 80 / Menzil : 800

Kullanıldığı hedefi ilk başta uyuşturup sonrasında uyutur. Uyuyan rakibe verdiği hasar artar.

 

Bi’ Ordayım Bi’ Burda :

Mana Bedeli : 50 / Menzil : 575

1 Saniye süreliğine yakındaki işaretlenen yere ışınlanır ve sonrasında eski konumuna geri döner. Bu sırada rakibe saldırabilir fakat hareket edemez.


[vurgu color=”#f427ed”]ZOE Kostümleri[/vurgu]


[vurgu color=”#f427ed”]ZOE Build[/vurgu]

19
A+
A-
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.