Lego ile CS:GO Dust 2 Haritası Yaptılar ve Oynadılar

Lego ile CS:GO Dust 2 Haritası Yaptılar ve Oynadılar

Lego ile CS:GO oyununun en sevilen Dust 2 haritasını tasarlayıp oynayan bir adamı izlemenin bu kadar zevkli olacağını düşünmezdim. İzleyince yapasınız gelecek.

Lego, yalnızca çocukların değil, yetişkinlerinde oynadığı çok efsane çalışmalara vesile olan bir oyuncak türü. Değişik şekillerdeki lego parçalarını birleştirerek farklı boyutlarda dilediğimiz tasarımları yapabiliyoruz. Hayal gücümüzün yettiği kadar tasarımların ucu bucağı olmaması bizi küçük bir Minecraft evrenine sokuyor aslında.

Lego ile gerçek araba yapıp kullananlar, evler yapıp içerisinde yaşayan insanları gördükten sonra CS:GO Dust 2 haritası yapıp oynayan bir adama çok’da şaşırmamak gerekiyor.

Lego ile yapılan CS:GO Dust 2 Haritası

Lego kullanılarak yapılan CS:GO Dust 2 haritası sadece sıradan görsellerden ibaret değil. Hazırladığı video ve kurgu ile bizi çok çekişmeli bir maçın içerisine çekiyor. Maça girdiğimiz zaman haritada doğma anımız, antrenman süresince oyuncuların yaptığı hareketler, sesler ve takım oyunu ile inanılmaz bir emek harcanmış.

Lego ile yapılan CS:GO Dust 2 Haritası

Lego ile hazırlanan CS:GO Dust 2 haritasında sis bombası kullanılması ve ona hazırlanan akıl dolu pamuklu efekti seveceksiniz. Yurt dışında bu tür kurgusal videolar oldukça popüler. Ülkemizde’de yetişkinler için bazı güzel örnekleri bulunuyor.

Lego ile CS:GO dust 2 Haritası

Lego evrenini CS:GO gibi bir oyunla süslemek, özellikle Dust 2 gibi herkesin adım adım ezberlediği bir haritayı tasarlamak her oyuncunun dikkatini kolaylıkla çekiyor. Eski bir oyuncu olarak bu tür hazırlanan videoları kolay kolay sevmeyiz fakat bunları izlemek oldukça zevkli. Günümüzde televizyonda yayınlanan yaz dizilerinden daha iyi bir kurgu ve senaryoya sahip.

İlginizi Çekebilir: CS:GO İstemcinin Güncellenmesi Gerekiyor Hatası [2020] Çözümü

CS:GO Nedir?

Tam açılımı Counter Strike Global Offensive (CS Küresel saldırı) olan Counter Strıke serisinin en çok satan ürünüdür. Oyunun Geliştiricileri, Valve ve Hidden Path Entertainment’dir. Oyun Ağustos 2012 de piyasaya sürülmüştür. Arkadaşlarınızla birlikte oynayabileceğiniz ben dahil dünya çapında birçok kişinin beğendiği bir oyundur. Her sene dünya çapında Takımlar arası Türkiye Takım’ınında birinci olduğu izlemesi zevkli turnuvaları vardır.Şu sıralar büyük ama henüz gelmeyen betaları olan bir güncellemeyle gündemdedir .

CS:GO Övgü Botu
CS:GO Övgü Botu

Oyunda yetenek grupları vardır.İlk başladığınızda sizin bir yetenek grubunuz olmaz bunun için 10 tane rekabetçi maç oynamanız gerekmektedir gerekmektedir.Bu rekabetçi maçları oynadıktan sonra sizi yetenek grubunuza yerleştirir.Yetenek grubunuza yerleştikten sonra oynadığınız rekabetçi maçlara yetenek grubunuza göre insanlar gelir ve onlarla oynarsınız.Oyun ilk zamanlarda hemen ölmeniz gibi sebeplerden zor gelebilir ama oynamaya alıştıktan sonra sizde oyundan çoğu insan gibi zevk alabilirsiniz.Ben oyuna arkadaşlarım önerdiği için başladım.İnanın arkadaşlarınızla oynamak çok zevkli bir olay.

Lego Nedir?

Lego, Danimarka merkezli The LEGO Group adlı şirket tarafından 1949’dan beri üretilen bir oyuncak çeşididir. Üzerlerindeki girinti ve çıkıntılar sayesinde birbirine kolayca kenetlenebilen, çeşitli renklerdeki yapı parçalarından oluşur. İlk başta oyma tahtadan yapılmış kaba prizmalardan oluşan LEGO parçaları, zamanla plastikten yapılmaya başlandı.

Lego Nedir?
Lego Nedir?

Plastiğin kolayca aynı şekilde üretilebilir olması parçaları tek örnek haline getirdi. Bu sayede 1960’larda ve günümüzde üretilen parçaların birbirine uyumlu olmasını sağlandı. İlk başta yalnızca Avrupa’da üretim yapılırken, Amerika pazarına giren şirket burada yeni bir fabrika açmak yerine yeni parçaların üretimini Samsonite’e devretti. İlk başta tuğla şeklinde olan basit tanelere çarklar, çubuklar, tekerlekler, küçük adamlar ve elektrikli aksamlar gibi daha ayrıntılı bölümler de eklendi.

Böylece hemen hemen her şeyin inşa edilebileceği bir çeşitlilik sağlandı. Genel olarak 7-16 yaş civarını hedefleyen LEGO, aslında her kitleyi kendine bağımlı kılacak nitelikte ürünler çıkarmaya çalıştı. Amerika ve Dünya pazarı geliştikçe, çizgi romanlarla ve bilgisayar oyunlarıyla büyüyen neslin ihtiyaçlarına cevap vermek piyasada LEGO’nun tutunmasını biraz zorlaştırdı. Bunun üstesinden her ihtiyaç grubuna yönelik setler üreterek, LEGO Baby (0-3 yaş), LEGO Duplo (0-6 yaş), LEGO City, LEGO Creator, LEGO System, LEGO Technic, LEGO Bionicle, LEGO Belville, LEGO Mindstorms gibi, gelmiştir.

Son zamanlarda ise medya dünyasının ve küreselleşmenin yıktığı bir oyuncak olarak kalmamak için Harry Potter, Star Wars, Batman, Örümcek Adam, Winnie The Pooh, Spongebob Squarepants, Ben 10 gibi ünlü temaları da bünyesine kattı. Hatta şu an günümüz teknolojisi sayesinde, Lego Digital Designer adlı program ile bilgisayar üzerinde sınırsız Lego yapılabiliniyor. Bunların yanı sıra çeşitli platformlar için oyun ve filmleri de yapılmaktadır.

11
A+
A-
Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.