Lenovo Legion Telefon Fiyatı ve Özellikleri

 Lenovo Legion Telefon Fiyatı ve Özellikleri
Okunuyor Lenovo Legion Telefon Fiyatı ve Özellikleri

Lenovo Legion Telefon Fiyatı ve Özellikleri. Olarak adlandırılan telefon çok meşhur oldu. Tabi bir cihaz meşhur oluyorsa bunun sebepleri vardır. Isınmıyordur, işlemcisi iyidir veya ekranı iyidir. Peki hepsi iyi olursa? Hadi hep beraber bu dikkat çekici tasarımlı telefon Lenovo Legion Duel adlı cihaza yakından bakalım.

Lenovo Legion İncelemesi

Lenovo Legion İncelemesi
Lenovo Legion İncelemesi

Telefon dünyadaki en iyi mobil işlemci ve grafik kartlarından birine sahip olduğundan ısınması gerekir ama bu telefonda bu sorunu aşağı yukarı halletmişler gibi gözüküyor. Peki ekran deneyimi nasıl? Ekran hakkında konuşulacak çok şey var. Teknik özellikleri aşağıda yazıyor olacak. Deneyime gelirsek ekra’nın çok hızlı olduğunu ve hz değeri ile dünyada bir ilk olduğunu söylemem lazım. Diğer inanılmaz olan şey ise telefon’un hoparlörleri daha önce hiçbir telefondan böyle bir ses çıktığına şahit olmadım.

Öyle bir sesten bahsediyorum ki telefon’un ilk açılışına yüksek kalite, baslı bir video koymuşlar. İlk açılışta android ayarları açılmadan önce oynuyor. Kullanıcılar ses kalitesini anlasın diye yerleştirilmiş. Eklemem gereken bir şey varsa o da kutusudur. Üreticiler kutu açılırken ses efekti çıkarsın diye kutuya hoparlör yerleştirmiş. Nasıl güç alıyor? Bataryası mı var? Ne kadar süre daha öyle ses çıkarır. Açıkçası merak etmiyor değilim. Süper hızlı şarj olmasından bahsetmeden geçmek olmaz. Biraz da diğer başlıklar ile devam edelim. 

Lenovo Legion Telefon Fiyatı

Çin sınırları içerisinde Lenovo Legion Pro dünyanın geri kalanında Lenovo Legion Duel olarak adlandırılan telefon net bir türkiye fiyatına sahip değil ama 1-2 ay içerisinde pazarda olacak. Onun dışında yurt dışı çıkış fiyatı 500 Euro olabilir. Bu fiyat yeni nesi İPhone telefonlardan daha ucuz. 

Lenovo Legion Telefon Fiyatı
Lenovo Legion Telefon Fiyatı

Lenovo Legion Telefon Özellikleri

Öncelikle şarj oluşundan bahsetmek istiyorum. İki tane 2500 mAH bataryası var ve cihaz yek şarj adaptörüne iki adet USB Type-C kablosu takılıp iki kablo girişi ile aynı anda 90 W ile hızlı şarj edebiliyor. 10 dakika içerisinde %50 30 dakika içerisinde %100 şarj olabilen cihazın herkesi etkiliyor olmasına şaşmamalıyız.

Lenovo Legion Telefon Özellikleri
Lenovo Legion Telefon Özellikleri

Ekrana gelirsek ise dünyadaki ilk 144 hz mobil telefon ekranına sahip cihaz. Daha önce en yüksek hz değerine sahip cihazlar 120 hz ekranlı telefonlardı. Lenovo oyuncu notebooklarındaki Legion serisini anlaşılan telefon marketine taşımak istemiş. Yayın yaparken kendi görüntünüzü verin diye yandan çıkan kameradan Snapdragon 865+ işlemci, Adreno 650 grafik kartı ve 16 gb ram ile bu telefon küçük bir canavar olarak cebinize geliyor. Söylemem lazım böyle bir donanım uzun süre yavaşlamaz. 64 mb arka kamera desteği ise ayrı bir güzellik.

Lenovo Legion Telefon Kullanıcı Yorumları

Telefon hakkında kullanıcı yorumlarını düşününce olumsuz yorum bulmak oldukça zor. Öncelikli olarak belirtmem lazım ki bu telefon herkes için değil belli ki video oyunları oynayan oyuncu kitle için üretilmiş ve oyuncuların yorumlarına bakınca telefon’un neden dikkat çektiğini anlayabiliyoruz. 


Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın