LGS Sınav Sonuçları 2020 Linki

 LGS Sınav Sonuçları 2020 Linki
Okunuyor LGS Sınav Sonuçları 2020 Linki

LGS Sınav Sonuçları 2020 Linki ile aldığınız puanı hemen öğrenebilirsiniz. Liselere Giriş Sınavından kaç puan aldığınızı kontrol etmeniz için kısa yol linki. Liselere Geçiş Sistemi kısa adı ile LGS, Türkiye’de liselere geçiş sistemindeki büyük değişikliği ifade eder. Mili Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz tarafından açıklanan sistemde TEOG yerine Liselere Kayıt Sistemi uygulanacak. Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, TEOG yerine liselere geçiş için uygulanacak yeni sistemin ayrıntılarını açıkladı.

Bu yeni sisteme eğitim uzmanları, akademisyenler ve öğretmenlerin katkı sağladığını belirten Yılmaz bunun yanı sıra velilerden gelen önerileri de dikkate aldıklarını söyledi. Liseye kayıt uygulamasında sınav öğrencinin isteğine bağlı olacak ve adrese dayalı yerleştirme yapılacak.

LGS Sınav Sonuçları 2020 Linki

LGS Sınav Sonuçları 2020 Linki ile kaç puan aldığınızı öğrenin. Mili Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz’ın yaptığı açıklamaya göre öğrencilerin yüzde 90’ı adresine yakın okullara gidecek.

LGS Sınav Sonuçları 2020 Linki
LGS Sınav Sonuçları 2020 Linki

Liseye yerleştirme okul başarı puanı ile yapılacak. Öğrencilerin kalan yüzde 10’u ise proje okullarını da kapsayan bir sınav yapılarak yerleştirilecek. İsteyen öğrenciler, haziran ayında gerçekleştirilecek sınava girecek. Öğrenciye 5 tercih hakkı verilecek. Sorular Milli Eğitim Bakanlığı tarafından hazırlanacak. Sorular, 6, 7 ve 8. Sınıf müfredatından hazırlanacak. Yukarıda verdiğimiz 2020 yılına ait LGS Sınav Sonuçları Linki ile ilgili yaşadığınız sorunları bizlere bildirin.


Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın