LoL PBE Ping Düşürme Yöntemleri (2022)

 LoL PBE Ping Düşürme Yöntemleri (2022)
Okunuyor LoL PBE Ping Düşürme Yöntemleri (2022)

Birçok bilgisayar oyununda olduğu gibi LoL PBE Ping Düşürme yani lol oyununda da oyuncuların en çok sorun yaşadığı nokta LoL PBE Ping Düşürme oluyor. Oyuncular çoğu zaman ne yaparlarsa yapsın düşük fps sorunu ile karşı karşıya kalıyorlar. Bu sorunu yaşıyorsanız ya da bu sorunla karşılaşmak istemiyorsanız şimdi yazacağımız tavsiyeleri dikkate almanızda fayda var.

İlk olarak ; Oyun esnasında bilgisayarınızın arka planını kapattığınızdan kesinlikle emin olmalısınız. Arka planda çalışan sayfa ve uygulamalar fps ‘yi olumsuz  yönde etkilemekte.

İkinci olarak ; Mevcut internetinizin hızı yavaş olmamalı. Kablo bağlantılarınızın sağlıklı olduğundan emin olun. Yavaş internet hızı aynı şekilde fps ‘yi olumsuz etkiler.

Üçüncü olarak ; Ram hızınızın yüksek olması gerekiyor. Eğer yeterli ram hızına sahip değilseniz bu da fps’yi olumsuz etkiler.

Bu üç maddeyi uyguladıktan sonra hala sorun yaşamaya devam ediyor olursanız o zaman geriye ekran kartınızı güncellemeniz ya da işlemcinizden destek almayı denemeniz gerekiyor.

LoL PBE Ping Düşürme – FPS Arttırma Yöntemleri (2022)

LoL FPS Arttırma Yöntemleri (2020)
LoL PBE Ping Düşürme – LoL FPS Arttırma Yöntemleri (2022)

Ekran kartınızın güncellemesini düzenli şekilde takip etmeniz ve güncellemeleri uzun aralıklar bırakmaksızın kontrol edip yapmanız gerekiyor.

İşlemcinizden destek alabilmek içinse NVIDIA denetim masası ayarlarını kullanabilirsiniz.

Bu ayarlar ve  yöntemler genellikle ufak tefek de olsa etkisini gösteriyor. Fakat söylenen her şeyi yapmış olmanıza , tüm yolları doğru şekilde ilerletmiş olmanıza rağmen yine de istediğiniz gibi bir sonuç elde edemiyorsanız o zaman son çare olarak bilgisayarınızı yükseltme zamanınız gelmiş demektir. Eğer diğer oyunlarda böyle bir sıkıntı yaşamıyor sadece lol oynarken bu sorunla karşılaşıyorsanız da daha önce de belirttiğimiz gibi oyuna girdiğinizde oyunun ayarlar kısmından ses efektlerini ve müziği kıstığınızdan, arka planda çalışır vaziyette herhangi bir şey bırakmadığınızdan, oyunun sesini kapattığınızdan, görüntü kalitesini düşürdüğünüzden gibi ilk akla gelebilecek olan durumlardan küçük hamleler yaparak kesinlikle emin olun.

FPS arttırma yöntemleri ile ilgili en çok işe yarayan uygulamaları sizinle paylaştık. Genelde bu tarz durumlarda gözden kaçırılmış ufak bir ayar bile çoğu zaman oyunun kalitesini, hızını bozabiliyor. Özellikle tutkunlarının oldukça fazla olduğu League Of Legends gibi bir oyundan en çok beklenen performans görüntü kalitesi ve hızı olduğu için, fps düşüklüğü oyuncuları olumsuz yönde etkiliyor ve oyunun keyfini tam anlamıyla alamamalarını sağlıyor

Şunu da belirtmemizde fayda var ki düşük işlemcili ekran kartına sahipseniz söylediğimiz ayarları birebir uygulamış olsanız da fps de bir artış olmayabilir. Hatta olmaz olmasını da beklememeniz gerekli. 60 hatta 50 seviyeleri fps bile oyunu rahat ve oynanabilir şekilde ilerlemeniz için yeterli olacaktır. Ama bu seviyelerin altında fps’ ye sahipseniz maalesef oyunu kalitesiz ve zar zor oynamaya katlanmak zorunda kalırsınız. Bu durumun tek çözümü açıklamak gerekirse ; güçlü bir işlemci desteği, ekran kartı güncellemesi, yeterli hızda ram ve yeterli hızda internetinizin olması. Yazımızdan faydalanmanız ve yüksek fps ile sorunsuz bir oyun keyfi yaşayabilmeniz dileklerimizle..


Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın