LoL Wild Rift Dereceli (Rank) Sistemi

LoL Wild Rift Dereceli (Rank) Sistemi

League of Legends’ in mobile sürümü olan LoL Wild Rift, birkaç gün önce Türkiye kullanıcılarına açıldı. 5V5 Maçlar atabileceğiniz dereceli sistemde şuan oynanabilir durumdadır. PC versiyonu rank sisteminde derece kasmak fazlasıyla rekabet halindeydi. Mobil versiyonunun geldiğini öğrenen eski ve yeni oyuncular bir an önce dereceli sistemde rank kasmaya başladılar. Bizde mobil versiyonda LoL Wild Rift Dereceli Sistem Nedir? Dereceli maç atabilmek için şartları karşılıyor muyuz? Bunun gibi akılda kalabilecek sorulara cevap vermeye çalışacağız.

LoL Wild Rift Dereceli (Rank) Sistemi Nedir?

LoL Wild Rift Dereceli (Rank) Sistemi Nedir?
LoL Wild Rift Dereceli (Rank) Sistemi Nedir?

Bilgisayar sürümünde olduğu gibi mobil oyuncular içinde dereceli sistem olmazsa olmazlardan dı. Oyuncuların bir çoğu normal oyun atmak dan daha çok dereceli maçlar atmayı isterler. LoL Wild Rift Dereceli Sistem, oyuncular arasında rekabet edip, oyunun belirlemiş olduğu rütbe’ lere ulaşma yolunda savaşlar yaptığınız sistemdir. LoL Wild Rift Dereceli Sistemde 10 lwl olmanız gerekmektedir. 10 lwl olmadan ne yazık ki ranked girememektesiniz. Şartları karşıladıktan sonra artık dereceli girebilirsiniz. Yerleşeceğiniz lig 10 maç üzerinden hesaplanmaktadır, 10 maç sonunda aldığınız win ve lose sonuçlarına göre liginiz belirlenir ve üst elolara çıkmak için maçlar atarsınız.

LoL Wild Rift Dereceli (Rank) Sıralaması

LoL Wild Rift Dereceli (Rank) Sıralaması
LoL Wild Rift Dereceli (Rank) Sıralaması

Rekabet düzeyi yüksek olan LoL’ de oynadığımız maçlara göre bir eloya ve sıralamaya yerleştirebilirsiniz. Bronz, Gümüş, Gold vs elolar bulunur ve sizin oyun deneyiminize ve başarınıza göre bir sıralamada yer almaya hak kazanırsınız. Her oyuncunun istediği şey her zaman üst sıralarda olmaktır ve başarılı olmak için iyi bir oyuncu olmak gerekir. Yerleştirildiğiniz sıralamaya göre oyunda hediye kazanırsınız, bu hediyeler, çerçeve ve çeşitli kozmetik ürünler kazanırsınız. Ayrıca yüksek sıralamalara ulaşmanız daha çok tanınmanız anlamına gelir.

LoL Wild Rift Dereceli (Rank) Nasıl Yükseltilir?

LoL Mobil dereceli oynayıp rank nasıl yükselir merak ediyorsanız sizler için birkaç ipucu vermek istiyorum. Öncelikle Mobil versiyona katılımcılarının yüksek kesimi Bilgisayar versiyonundan gelen oyunculardan oluşmaktadır. O kadar iyi bir oyuncu değilsiniz fakat sizde yüksek ranklara ulaşmak istiyorsanız dereceli sistemde kendinize iyi oynayan bir oyuncu arkadaş edinmelisiniz. Özellikle Destek Rolünü alıp oyunu kazandırabilecek kapasitede oyuncuları korumaya çalışabilirsiniz.

LoL Wild Rift Dereceli (Rank) Nasıl Yükseltilir?
LoL Wild Rift Dereceli (Rank) Nasıl Yükseltilir?

Ayrıca oyunda belirli şampiyonlarda neredeyse her ay düzenli güncelleme gelerek şampiyonlar güçlendirilir veya zayıflatılır. Bu şampiyonlardan bir meta oluşturulur ve sizde meta şampiyonlarını takip edip, oyunda seçerek daha yüksek ranklara ulaşabilirsiniz. Acele edip oyunu iyice öğrenmeden ranked girmekten kaçının çünkü bu sizin oyunu kaybetmenize ve düşük eloda kalmanıza sebep olur. Sizlere tavsiyemiz öncelikle normal oyun oynayıp hangi şampiyon nerede oynar, hangi şampiyona hangi item alınır?Orman Nasıl Dönülür? Gibi durumları öğrenmelisiniz. Koridor nasıl itilir ve taktiksel bilgileri öğrenmeye başladıkça kendinizi daha iyi geliştirebilir ve yüksek ranklara ulaşabilirsiniz.

21
A+
A-
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.