LoL Wild Rift Giriş Zaman Aşımına Uğradı Hatası

LoL Wild Rift Giriş Zaman Aşımına Uğradı Hatası

League of Legends ‘in mobil versiyonu uzun zamandır merakla bekleniyordu ve oyuncuların denemeleri için bazı ülkelerde LoL Wild Rift beta aşaması başladı. Birçok oyuncu Wild Rift test aşamasına akın etti fakat bazıları oyuna giriş yapmaya çalışırken LoL Wild Rift Giriş Zaman Aşımına Uğradı hatası ile karşılaştı. Oyuna giriş yapamayanlar için biraz araştırma yapıp giriş zaman aşımına uğradı hatası nasıl çözülür yöntemini konumuzda paylaştık.

LoL Wild Rift Giriş Zaman Aşımına Uğradı Hatası Nedir?

LoL Wild Rift Giriş Zaman Aşımına Uğradı Hatası Nedir?
LoL Wild Rift Giriş Zaman Aşımına Uğradı Hatası Nedir?

Riot Games LoL Wild Rift beta aşamasını başlatırken oyuna bu kadar da aşırı oyuncu geleceğini tahmin etmiyordu. Yoğunluğun her geçen gün artması nedeniyle Sunucular yoğunluğu kaldıramadı ve oyuncuların farklı ülkeden, beta sürecinde olan ülkelerdeki Wild Rift’ e girmelerini engellemek için birkaç adım attı. Bunlardan biride VPN engellemesi oldu. Yani farklı ülkeden oyuna katılmak isteyenler bir şekilde VPN sayesinde giriş yapıp oyunu dene fırsatı olduğundan, bu işlem hızla yayıldığı için Riot Games sunucuları yoğunluğu kaldıramadı ve oyuna giriş yapılamadı.

LoL Wild Rift Giriş Zaman Aşımına Uğradı Hatası Çözümü

Oyunun mevcut olmayan ülkeler dışında denenmesi yoğunluk sebebi ile engellenmeye çalışıldığından, bu ülkelerde yaşayanların çıkış tarihinden önce oyuna giriş yağmıştı. Ülkelerinde olmamasına rağmen giriş yapma nedenlerinden dolayı engelleme işlemi yapması ve aşırı oyuncu yoğunluğu nedeniyle sunucuların kaldırmaması durumu yüzünden Giriş yapılamıyordu. Sizler için bu durum nasıl atlatılır yardımcı olacağız.

LoL Wild Rift Giriş Zaman Aşımına Uğradı Hatası Çözümü
LoL Wild Rift Giriş Zaman Aşımına Uğradı Hatası Çözümü

·         Kullanmış olduğunuz cihaza göre, App Store ve ya Google Play uygulamalarından Panda VPN indiriniz.

·         Sonrasında Korea 1 sunucusuna giriş yapıyoruz.

·         Wind Rift Oyun önbelleğini temizleyiniz.

·         Daha sonra Google hesabınız ile oyuna giriş yapın ve giriş esnasında VPN’ i kapatın.

Riot Games yeni güncelleme ile VPN üzerinden giriş yapmaya çalışanları engelledi ve sonrasında LoL Wild Rift Giriş Zaman Aşımına Uğradı hatası alınmaya başladı. Yukarıda bulunan işlem sayesinde, oyuna giriş yapma esnasında VPN kapattığınızda oyuna sorunsuz şekilde giriş yapıldığı gözlemlenmiştir.

LoL Wild Rift Nedir?

Ünlü oyun firması Riot Games tarafından ilk PC sürümü olarak geliştirilen League of Legends’ in Mobil versiyonu olarak piyasaya sürülen Sürümüdür LoL Wild Rift. Mobil sürümü şu andan itibaren birçok ülkede oynanmaktadır. Beta aşaması biten ve birkaç gün önce Türkiye oyuncuları oyuna dahil olmuştur. PC sürümüyle pekte fark bulunmaya oyunda 5v5 maçlar atıyorsunuz ayrıca bazı farklı modlarda mevcuttur. Rakip kuleleri kırdığınızda oyunu kazanırsınız fakat kuleleri almak için önce karşınızdaki 5 kişiden oluşan oyuncularla baş etmek zorundasınız. Son kuleyi Alan kazanır.

4
A+
A-
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.