Mamalarda 18 KDV Kaldırılsın İnstagram Sende Ekle

 Mamalarda 18 KDV Kaldırılsın İnstagram Sende Ekle
Okunuyor Mamalarda 18 KDV Kaldırılsın İnstagram Sende Ekle

Mamalarda 18 KDV Kaldırılsın İnstagram Sende Ekle sloganlarıyla başlatılan bu ses duyurma kampanyasına sizde katılabilirsiniz. İnstagram uygulamasında sende ekle özelliği ile hikayede Mamalarda %18 KDV Kaldırılsın diyebilirsiniz. Eğer sizde bu kampanyaya nasıl katılacağınızı ve sesin yükselmesinde nasıl katkınızın olacağını bilmiyorsanız aşağıdaki anlattığımız adımları uygulayın. Dünyanın en popüler sosyal medya platformu ülkemizde de milyonlarca kullanıcı bulunan ve en aktif kullanılan platformların başında gelmektedir. Burada başlatılan ses duyurma etkinliği tüm dünyada da yapılıyor. Bizde ülkemizdeki hayvanların sesi olmak adına sende ekle ile Mamalarda 18 KDV Kaldırılsın kampanyası sayesinde artan mama fiyatlarına dur demenin bir yolunu arıyoruz.

İnstagram Sende Ekle: Mamalarda 18 KDV Kaldırılsın

İnstagram Sende Ekle: Mamalarda 18 KDV Kaldırılsın şuanda uygulamada olan bir özellik değildir. Tabi ki de çeşitli efektler kullanılarak paylaşılacak olan görseller veya videolar karartılabilmektedir. Fakat Fiyatı artan mamaları eleştirmek için olaylarının ardından tüm dünyada da başlatılan bu tür paylaşımlar ülkemizde de paylaşılmaya başlandı. Herkes diğer insanların da ilgisini çekebileceğini düşündüğü resim, fotoğraf veya videoları paylaşırken Hikayelerinde olayı protesto etmek adına paylaşım gerçekleştiriyor. Konuyla ilgili detayları aktarmaya devam edeceğiz.

İnstagram Hikaye Karartma (Şiddete Karşı)
İnstagram Hikaye Karartma (Şiddete Karşı)

Dünyada başlatılan bu dikkat çekici akım aslında birer ses duyuruş çabasıdır. Mama fiyatlarının böylesine artması gibi olaylarının artması ve bu olayların önleminin alınamaması herkesin canını oldukça sıkıyor. Artık bu duruma bir dur demek için sosyal medyada başlatılan akıma, sosyal medya platformlarının da ayak uydurması istenmektedir. Yüz binlerce kullanıcı İnstagram uygulamasında mamaların fiyatının düşmesi gerektiğiyle ilgili dayanışma adına ilgi çekmesi için sende ekle özelliğinin eklenmesini istiyor. Şuanda böyle bir özellik mevcut olmasa da, İnstagram gibi kullanıcılarına değer veren bir sosyal medya platformunun bu isteğe kayıtsız kalacağını düşünmüyoruz. Aynı zamanda bu sende ekle özelliği ile paylaşım yapmak isteyenler aşağıdaki yöntemi izleyebilirler. Eğer instagram tarafından bu konuda bir açıklama yapılırsa sizlere buradan bildireceğiz.

İnstagram Sende Ekle: Mamalarda 18 KDV Kaldırılsın Nasıl Yapılır?

İnstagram Sende Ekle: Mamalarda 18 KDV Kaldırılsın gibi bir özellik genel anlamda bir tepki olarak mevcut değildir. Fakat İnstagram uygulamasının hikaye efektlerini kullanarak nasıl yapabileceğinizi anlatmaya çalıştık. Kısa süre sonra bu konuda sizlerle bir video da paylaşacağız. Bu sayede mamaların fiyatlarının yükselmesine karşı bir hikaye paylaşmak istediğiniz zaman nasıl sende ekle işlemini uygulayabileceğinizi daha iyi anlayacaksınız.

İnstagram Sende Ekle: Mamalarda 18 KDV Kaldırılsın Nasıl Yapılır?
İnstagram Sende Ekle: Mamalarda 18 KDV Kaldırılsın Nasıl Yapılır?

İnstagram uygulamasında hikaye paylaşırken mamalarda 18 KDV Kaldırılsın gibi bu tepkiyi özel sağlayacak bir efekt bulunmamaktadır. Herhangi farklı bir program kullanmadan İnstagram üzerinden nasıl paylaşacağınız video veya görsele bu tag uygulayabileceğinizi anlatacağız. Fakat uygulama mağazasından indireceğiniz herhangi bir video veya görsel efekt düzenleme uygulaması sayesinde bu işlemleri daha kolay yapabilirsiniz.

  • İnstagram uygulamasına girin,
  • Profilinize gelin,
  • Sağ yukarıdaki “+” işaretine tıklayın ve gönderi paylaş deyin,
  • Hikayede paylaşacağınız gönderiyi seçin ve ilerleyin.
  • Ardından “Moon, Willow veya İnkwell efektlerinden bir tanesini seçin. Ardından ekran görüntüsü alın ve hikayenizde kırparak paylaşın.

Eğer daha kaliteli bir İnstagram hikaye karartma işlemi istiyorsanız bunun için görselinizi veya videonuzu bu işlemi yapan farklı uygulamalarla karartmayı denemelisiniz. İnstagram hikaye özelliğinde paylaşacağınız görseli karartmayı sağlayacak bir efekt şuanda bulunmamaktadır.


Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın