e
sv

March Dump İnstagram Ne Demek? (2023)

2017 Okunma — 28 Mart 2023 17:21
March Dump İnstagram Ne Demek? (2023)
avatar

ORHUN ANGUNER

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

March Dump İnstagram Ne Demek? yeni güncellemelerin ardından milyonlarca kullanıcının karşısına çıkan sorudan, doğan popüler bir soru oldu. Neden doğum gününüzü öğrenmek istediğini anlayacaksınız. Dünyanın en popüler sosyal medya platformlarının başında gelen İnstagram son gelen güncellemelerin ardından bazı politika değişikliklerine gitti. Bu politika farklılıklarının kullanıcılara yansıyan ilk etkisi ise doğum günü tarihi belli olmayan hesapların karşısına doğum günü ile ilgili bir doğrulama yaptırması. Gelişen teknolojiler ile kullanıcıların da sayısı eş değer olarak artmaya başladı. Yalnızca popüler sosyal medya uygulaması olan İnstagram değil benzeri çoğu sosyal medya platformu da bu tür yaş doğrulamalarını zorunlu kılmaya başlıyor. March Dump İnstagram Ne Demek? sorusunun detayları ve konu hakkındaki resmi açıklamaları aşağıdan öğrenebileceksiniz. Aynı zamanda konuyla ilgili tüm gelişmeler ve merak edilen sorularınız da buradan aktarılmaya devam edilecek.

March Dump İnstagram Ne Demek?

İnstagram uygulamasında her şey yolunda giderken gelen küçük bir güncellemenin ardından kullanıcılarının karşısına doğum günü doğrulaması çıkardı. Ülkemizde olduğu gibi hizmet verdiği diğer ülkelerdeki kullanıcılarından da bu doğrulamayı istiyor. İnstagram daha önce yaptığı açıklamalar da sosyal medya platformunu kullanan milyonlarca 18 yaşından küçük olduğunu söylemişti. Kendi bünyesinde barındırdığı reklam verenlerin reklamlarını da kullanıcılarının karşısına çıkartırken yalnızca benzer zevklerden ziyade reklamın uygunluğunu da dikkate alıyor. Aslında tam bu sorunun cevabını vermiş olmasalar da March Dump İnstagram Ne Demek? sorusunu daha önce cevaplamış oldular.

İnstagram uygulamasının doğum günü tarihini öğrenmek istemesinin sebebi, sizin yaşınızı öğrenmek. Bu sayede yaşınızla orantılı olarak 18 yaşından küçüklerde reklam kısıtlamaları veya yaşınıza uygun verilen reklamların karşınıza çıkabilmesinden kaynaklı. Herhangi bir özellik kısıtlaması veya içerik kısıtlaması şuan için söz konusu değil. Fakat ilerleyen zamanlarda 18 yaşının altındaki kullanıcılara bazı özellik kısıtlamalarının geleceği iddia ediliyordu.

İnstagram Neden Doğum Günü İstiyor?
March Dump İnstagram Ne Demek?

Eğer bu işlemi yapmaya çalışırken bir hata ile karşılaşıyorsanız sizler için daha önce hazırladığımız “İnstagram Doğum Günü Ekle Hatası (2023)” içeriğimizi ziyaret edebilirsiniz. Doğum günü bilgisini doğru girmelerine rağmen kabul etmeyen veya çeşitli sebeplerden bu işlemlerin yapılmamasını sağlayan bir çok hata görülmeye başladı.

Yeni Mesajlaşma Özellikleri

 • Bugün, müzik önizlemelerini paylaşma, sessizce mesaj gönderme, kimin çevrimiçi sohbet ettiğini görme yeteneği ve daha fazlasını içeren birkaç yeni mesajlaşma özelliği sunuyoruz.
 • Bu duyuru, en yakın arkadaşlarınızla bağlantı kurma ve paylaşma şeklinizi iyileştirmeye yönelik devam eden çalışmalarımızın bir parçasıdır.

Bugün yedi yeni mesajlaşma özelliği sunuyoruz. Geçen yılın sonunda duyurduğumuz gibi , en yakın arkadaşlarınızla daha sorunsuz ve eğlenceli yollarla bağlantı kurmanıza yardımcı olmak için Instagram’da mesajlaşmaya daha fazla yatırım yapıyoruz.

 1. Gezinirken yanıtla: Akışınıza göz atarken yeni bir mesaj mı alıyorsunuz? Artık gelen kutunuza gitmeden ve yerinizi kaybetmeden cevap verebilirsiniz. Bu yeni özellik, uygulamada sohbet etmeyi çok daha kolay ve rahat hale getiriyor.
 2. Arkadaşlarına hızla gönder: İnsanların, Instagram deneyimlerini kesintiye uğratmadan ilginç içerikleri yeniden paylaşmasına yardımcı olmak istiyoruz. Paylaş düğmesine dokunup basılı tutarak, gönderileri en yakın arkadaşlarınızla zahmetsizce yeniden paylaşabilirsiniz.
 3. Kimlerin çevrimiçi olduğunu görün: Gelen kutunuzun üst kısmında, o anda kimlerin sohbet etmekte özgür olduğunu görebilir ve arkadaşlarınızla bağlantı kurmak için tesadüfi fırsatlar bulmanıza yardımcı olabilirsiniz.
 4. Çalın, duraklatın ve yeniden çalın: Yakında çıkacak olan Apple Music, Amazon Music ve Spotify ile entegrasyonlarla etkinleştirilen, artık aklınızdan çıkaramadığınız o şarkının ve arkadaşlarınızın 30 saniyelik bir önizlemesini paylaşabilirsiniz. doğrudan sohbetinizden dinleyebilirsiniz.
 5. Sessizce mesaj gönderin: Mesajınıza “@silent” ekleyerek, gece geç saatlerde veya meşgul olduklarında arkadaşlarınıza haber vermeden mesaj gönderin. Artık istenmeyen bildirimler gönderme konusunda endişelenmeden ulaşabilirsiniz.
 6. Lo-fi’de tutun: Üşüüyor musunuz? Sohbetlerinizi daha kişisel hissettirmek için yeni lo-fi sohbet temasını deneyin.
 7. Ekibinizle bir anket oluşturun: Akşam yemeğine nereye gideceğinize veya ne zaman buluşacağınıza karar vermek mi? Doğrudan grup sohbetinizde bir anket oluşturabilmeniz için Messenger’ın en sevilen grup sohbeti özelliklerinden birini Instagram’a getiriyoruz.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

March Dump İnstagram Ne Demek? (2023)