Martı TAG Aracım Bağlanır mı? (Ceza Yer miyim?)

 Martı TAG Aracım Bağlanır mı? (Ceza Yer miyim?)
Okunuyor Martı TAG Aracım Bağlanır mı? (Ceza Yer miyim?)

Martı Tag Aracım Bağlanır mı? ve ceza yer miyim? soruları oldukça insanların kafasını kurcalayan bir soru haline geldi. Ülkemizde popülerliğiyle bilinen Martı yeni çıkardığı Tag isimli uygulama sayesinde aynı yere gitmek isteyen yolcuları bir araya getirmeyi hedefliyordu. Son zamanlarda Martı Tag ile yolculuk yapan veya oradan yolculuk arkadaşı bulan bazı insanların aracının bağlanması veya ceza yeme korkularının olduğunu ve bu sebeplerle “Martı Tag Aracım Bağlanır mı? (Ceza Yer miyim?)” sorularının sorduğunu görüyoruz. Kaynaklarda bu konuyla ilgili yeterli bilgi olmaması insanların kafalarındaki soru işaretlerinin devam etmesine sebep oluyor.

Martı TAG Aracım Bağlanır mı? (Ceza Yer miyim?)

Martı Tag ile arabanızla gideceğiniz yöne gidecek olan çevrenizden yolcu bulabilir ve bu saye de yakıt için ücreti paylaşarak onunla seyahat edebilirsiniz. Lakin son gelen şikayetleri gördükten sonra Martı Tag kullananların ceza yediği ve araçlarının bağlandığı bilgileri artmaya başladı. Yani bir çevirme sırasında fark edildiği taktirde sürücüye ve eşlik edecek kişi para cezasının yanı sıra arabanın bağlanmasına kadar geniş bir yaptırım uygulanabildiğini görüyoruz. Gelişmeleri ve detayları sizlere aktarmaya devam edeceğiz.

Martı TAG Aracım Bağlanır mı? (Ceza Yer miyim?)
Martı TAG Aracım Bağlanır mı? (Ceza Yer miyim?)

Martı TAG Nedir?

Martı, TAG ile aracında boş koltuklarıyla yolculuk yapan sürücülerle aynı yöne gitmek isteyen yolcuları buluşturuyor. Artık bir yere yapacağınız yolculuk sırasında TAG üzerinden araç paylaşımı gerçekleştirebileceksiniz. Mesela, TAG Sürücü iseniz, aynı rotada giden Martı TAG kullanıcılarını anlaştığınız ücret karşılığında aracınıza kabul edebilir, birkaç yolcuyla seyahat edebilirsiniz. Bu sayede hem trafiğin azalmasında katkıda bulunacak hem de yakıt ücretinden tasarruf edebileceksiniz.

Martı TAG az öncede dediğimiz gibi BlaBlaCar’ın şehir içi versiyonudur. Örneğin Kadıköy’den Tuzla’ya gitmek istiyorsunuz ve toplu taşıma kullanmak istemiyorsunuz! Aynı yöne giden binlerce araç içerisinden bir tanesini Martı TAG sistemi kullanan birisiyle irtibata geçip konforlu bir şekilde aynı yöne gidebileceksiniz. Trafikteki araç sayısını azaltmak ve boş koltuk kalmadan seyahat etme sloganı ile yola çıkan Martı TAG’in çok ciddi bir sorunu olabilir. Martı TAG eğer başarılı bir gidişat yakalarsa ve UBER gibi popüler bir hizmet olursa konuya taksicilerde muhatap olabilir. İlk etapta mega şehir İstanbul’da hizmete girecek olan Martı TAG’i kullanmak için Martı uygulamasını telefonunuza indirmeniz gerekiyor. Martı’nın sosyal medya adreslerinde de duyurulan TAG yeniliği için herhangi bir araç kısıtlaması yok.


Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın