Maymun Çiçeği Türkiye Vaka Sayısı (2022) Güncel

Maymun Çiçeği Türkiye Vaka Sayısı (2022) Güncel

Maymun Çiçeği Türkiye Vaka Sayısı ve güncel tablosunu bu sayfa altından sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz. 2022 yılı boyunca Maymun Çiçeği Virüsü olanların listesini buradan şehir, şehir öğrenebileceksiniz. Aynı zamanda bu virüs hakkındaki güncel bilgileri ve gelişmeleri de yine bu sayfa altından sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

Maymun Çiçeği Türkiye Vaka Sayısı güncel olarak her gün buradan verilecek. Bir ay boyunca her gün güncel tabloya ait rakamları sizlerle paylaşacağız. Maymun Çiçeği Türkiye Vaka Sayısı hakkında bilmeniz gereken önemli gelişmeleri takip edebilirsiniz. Sormak istediğiniz soruları yorum olarak yazın.

Maymun Çiçeği Türkiye Vaka Sayısı

Maymun Çiçeği Türkiye Vaka Sayısı olarak açıklanacak olan tüm verileri gün gün aşağıdan takip edebilirsiniz. Maymun Çiçeği ile ilgili son gelişmeleri ve hakkında bilmeniz gereken her şeyi de buradan paylaşacağız.

Ağustos Korona Tablosu
Maymun Çiçeği Türkiye Vaka Sayısı (2022)

Maymun Çiçeği Türkiye Vaka Sayısı (2022)

Maymun Çiçeği Türkiye Vaka Sayısı, Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde günlük olarak halka duyurulan Test sayısı, Hasta Sayısı, Vefat Sayısı ve İyileşen sayısının açıklandığı bilgilendirici bir tablodur. Maymun Çiçeği virüsünün ülkemizdeki ilerleyişini tüm halka duyurmak ve tüm halkı bu konuda bilinçlendirmek için hazırlanmıştır.

Maymun Çiçeği Türkiye Vaka Sayısı

  • Bugünkü Test Sayısı:
  • Bugünkü Hasta Sayısı:
  • Bugünkü Vefat Sayısı:
  • Bugünkü İyileşen Sayısı:
1 Ağustos Korona Tablosu
Maymun Çiçeği Türkiye Vaka Sayısı

Maymun Çiçeği virüsü (MPV veya MPXV), çift sarmallı bir DNA, zoonotik virüs ve Poxviridae ailesindeki Orthopoxvirus cinsinin bir türüdür. Variola (VARV), sığır çiçeği (CPX) ve vaksinya (VACV) virüslerini içeren insan ortopoks virüslerinden biridir. Çiçek hastalığına neden olan variola virüsünün doğrudan atası veya doğrudan soyundan değildir. Maymun çiçeği virüsü, çiçek hastalığına benzer ancak daha hafif bir döküntü ve daha düşük ölüm oranı olan bir hastalık olan maymun çiçeğine neden olur. Virüs ilk defa 1958 yılında bir maymun üzerinde görülmüştür. 1970 yılında ilk kez insan üzerinde Demokratik Kongo Cumhuriyeti’nde görülmüştür. Afrika dışında ilk kez ise 2003 yılında görülmüştür. Ölümcüllük oranı %1’dir ve bulaşıcılık oranı düşüktür.

Maymun çiçeği virüsünden korunmanın en önemli yolu, virüsü taşıdığından şüphelenilen kişilerle fiziksel temas kurmamaktır. Bu nedenle, Sağlık çalışanları ve virüsü taşıyanlarla birlikte yaşayanların, lezyonlarla doğrudan temas etmemesi ve maske takması, virüsü taşıyanların yaralarının üzerine kapatması, kendilerini izole etmesi ve maske takması önerilmektedir. Fiziksel temasın gerekli olduğu anlarda, tek kullanımlık eldivenlerin giyilmesi gerekmektedir.

Maymun Çiçeği Türkiye Vaka Sayısı verileri paylaşıldığı zaman güncel olarak gün gün girilmeye devam edeceğiz. Sormak istediğiniz soruları, şikayet ve isteklerinizi yorum olarak yazabilirsiniz.

4
A+
A-
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.