e
sv

MEB Sınıf Bursluluk Sınavı Soruları ve Cevap Anahtarı (2021)

1127 Okunma — 05 Eylül 2021 17:30
MEB Sınıf Bursluluk Sınavı Soruları ve Cevap Anahtarı (2022)
avatar

ORHUN ANGUNER

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

MEB 7. veya 8. Sınıf Bursluluk Sınavı Cevap Anahtarı arayanlar için 2021 yılında düzenlenen sınava ait tüm cevapları bir araya getirip paylaştık. Aynı zamanda güncel soruları da yine bu listeden görebileceksiniz. Her yıl düzenli olarak yapılan bu sınava katılım sağlayarak başarılı olan öğrencilere maddi destek imkanı sağlanabiliyor. Ülkemizde yüz binlerce öğrencinin başvurduğu Bursluluk sınavı ile ilgili güncel cevap anahtarı ve sorularına ait detayları bu sayfada sizlerle paylaşıyoruz. MEB tarafından duyurulan resmi kitapçıklarda yer alan Sorular ve cevaplara aşağıdan ulaşabileceksiniz. Aynı zamanda sormak istediğiniz veya aklınıza takılan bir sorunuz olursa yorum olarak yazmanız halinde cevaplanacaktır. 2021 yılında düzenlenen Bursluluk sınavı toplam da 120 dakika sürdü. 100 soru sorulan bu sınava giren öğrenciler sonuçları büyük bir merakla bekliyorlar. Burada yalnızca sizlere MEB Bursluluk sınavında sorulan soruları ve cevap anahtarını paylaşmakla kalmayacağız. Aynı zamanda sınavın sonuçlarını ne zaman ve nerede öğrenebileceğinizi de söyleyeceğiz.

MEB Bursluluk Sınavı Cevap Anahtarı (2021) ve Soruları

MEB Bursluluk sınavı cevap anahtarı 2021, aşağıda kendi sınıfına ait sayıyı seçtiğinizde karşınıza çıkacaktır. 5, 6, 7, 8, 9, 10 ve 11. sınıfların katılabildiği bu bursluluk sınavında sorulan sorular ve cevapları aşağıda yer alıyor. Tüm sınıflar aşağıda kendilerine göre paylaşılan cevap anahtarı ve soruları kısmından yararlanabilirler. 2021 Yılı İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavında aday öğrencilerimizin sorumlu olacakları konu, kazanım ve açıklamalar yayımlandı. 2021 İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı konu, kazanım ve açıklamalarına aşağıdan ulaşabilirsiniz.

MEB Bursluluk Sınavı Cevap Anahtarı (2021) ve Soruları
MEB Bursluluk Sınavı Cevap Anahtarı (2021) ve Soruları

Eğer girdiğiniz 2021 yılındaki bursluluk sınavında aklınıza takılan ve cevabını bulamadığınız bir sorunu varsa onu da yorumlarda belirtmekte özgürsünüz. Takıldığınız soruda usta öğretmenlerimiz sizin için yorumlarda cevabı ve çözümünü paylaşacak. Böylelikle bursluluk sınavında takıldığınız sorular aklınızı kurcalamaktan çıkacak. Aynı zamanda sonuçları nasıl öğreneceğinizi de zamanı gelince bu sayfadan sizlere anlatacağız. Konuyla ilgili size yardımcı olacak bir video da hazırlamak istiyoruz. Çok yakında MEB Bursluluk Sınavı Cevap Anahtarı için hazırladığımız videoyu yine bu sayfadan sizlerle paylaşmış olacağız.

2021 Bursluluk Sınavı Soruları ve Cevap Anahtarı: 5, 6 ve 7’nci Sınıf

2021 Bursluluk Sınavı Soruları ve Cevap Anahtarı: 8. Sınıf

2021 Bursluluk Sınavı Soruları ve Cevap Anahtarı: Hazırlık Sınıfı

2021 Bursluluk Sınavı Soruları ve Cevap Anahtarı: 9, 10 ve 11’nci Sınıf (Lise)


okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

MEB Sınıf Bursluluk Sınavı Soruları ve Cevap Anahtarı (2021)