Metaverse Arsa Nasıl Alınır? (Güncel Fiyatları)

 Metaverse Arsa Nasıl Alınır? (Güncel Fiyatları)
Okunuyor Metaverse Arsa Nasıl Alınır? (Güncel Fiyatları)

Metaverse Arsa Satın Al hakkında çıkan haberler sonrasında insanlar nasıl satın alınır? sorusunu sormaya başladılar. Biz sizlere hem güncel fiyatları hem de nasıl alabileceğiniz yönündeki tüm önemli bilgileri bu başlık altında sunuyoruz. Bu sayede geleceğin İnterneti olarak gözüken Metaverse evreninden sizde şimdiden arsanızı satın alarak ileride işletebilir veya değeri yükseldiğinde bir yatırım aracı olarak kullanabilirsiniz. Metaverse kelimesinin ne anlama geldiğini bilmiyorsanız veya bunu ilk defa duyduysanız öncelikle bunun ne olduğunu iyi anlamanız gerekiyor. Çünkü yakın gelecekte bizi içerisine çekecek olan Metaverse tek bir dünyadan ibaret olmayacak. Tüm sanal dünyaları birleştirmeyi hedefleyen bu projede arsa satın almak için de bir birinden fazla seçenekler bulunmaktadır. Bu sebeple arsa satın almadan önce veya arsayı nasıl satın alabileceğinizi araştırmadan önce bu arsaları içerisinde barındıracak olan geleceğin İnternetinin ne olduğunu daha iyi anlamalısınız.

Metaverse Nedir?

Metaverse, tüm sanal dünyaların, artırılmış gerçeklik ve İnternet’in toplamı da dahil olmak üzere, neredeyse geliştirilmiş fiziksel gerçeklik ve fiziksel olarak kalıcı sanal alanın yakınsamasıyla oluşturulan kolektif bir sanal paylaşılan alandır. “Metaverse” kelimesi, “meta” (ötesinde anlam) ve “evren” önekinin bir portmantosudur; terim tipik olarak algılanan bir sanal evrene bağlı kalıcı, paylaşılan, 3D sanal alanlardan oluşan, gelecekteki internet yinelemesi kavramını tanımlamak için kullanılır.

METAVERSE temel seviyede birçok bilim kurgu filminde gördüğümüz gerçeklikten kaçış sağlayan ‘sanal bir dünya’ olarak nitelendirilebilir. Metaverse merkezli sanal dünyalara girişi, akıllı gözlükler, VR yani sanal gerçeklik ya da AR yani arttırılmış gerçeklik başlıkları üzerinden sağlayacak Meta, burada herkesi özelleştirilebilir bir dijital avatar/karakter haline getirecek. Bu arkasında gerçek insanların olduğu dijital avatarlar, metaverse’ye özel “Horizon” ağı içerisinde etkileşime girebilecek, farklı sanal olarak yaratılan ortamlara gezmeye gidebilecek, oyun oynayabilecek, konser izleyebilecek, sanal olarak sosyalleşilebilecek ya da ortak çalışma yapabilecek.

Metaverse Arsaları Nelerdir?
Metaverse Arsaları Nelerdir?

Metaverse Arsaları Nelerdir?

Metaverse Arsaları dediğimiz şeyler gelecekte herkesin içerisinde bulunacağı sanal dünyalardaki arazilerin günümüzde gerçek parayla satılmasını kapsamaktadır. Yani gerçek hayatta bir yerde arsa alırmış gibi bu sanal dünyada da size ait bir arsa satın alabileceksiniz. Metaverse arsası diye bir şey yoktur, Metaverse son zamanlarda adını sıkça yan yana duyduğumuz Facebook’a da ait değildir. Metaverse tanımı gelecekte bizi bekleyen tüm bu sanal dünyaları kapsayan bir evren olarak bakabiliriz. Bu sebeple Metaverse evreninde hizmet sağlayacak olan bir proje içerisinden arsa satın alabilirsiniz. Tabi ki bu konuda hüsrana uğramamak için arsayı satın almadan önce arsayı alacağınız projeyi araştırmanız gerekmektedir. Biz sizlere dünyada popüler olan ve bilinen bir kaç projeyle ilgili tanıtımlar yapacağız. Fakat burada tanıttığımız veya tanıtmadığımız Metaverse projelerinden sizlere ev almanızı yada almamanızı önermiyoruz. Bu tamamen sizin fikrinize kalmıştır. Tek bulunduğumuz tavsiye, arsa almadan önce arsayı alacağınız projeyi iyi araştırmanız olacaktır.

MatrixWorld Land Sale

MatrixWorld dünyasındaki alanı kontrol edebilmenizi sağlayan bölge üzerinde bir hak iddiasında bulundurtmaktadır. Hem dünyanın daha da değerlenmesi hem de ilginin artmasıyla değerlenebilir. Fakat hayalleri kurulan türde boş bir arazi gibi değildir. Daha detaylı bir şekilde araştırılmasını öneriyoruz.

  • Aavegotchi Land Sale
  • Walking Dead Sandbox Land
  • Ember Sword
  • Thai Virtual Words: Thailand’s

Metaverse Arsa Nasıl Alınır?

Metaverse arsaları almak için öncelikle arsa satışını yapacak olan bir proje bulmanız gerekmektedir. Genellikle bu tür projeleri çeşitli Metaverse çalışmalarını açıklayan ve yatırımcılar arayan siteler üzerinden bulabilirsiniz. Yukarıda bazı arsa satışı gerçekleştiren ünlü isimleri de sizlerle paylaştık. Öncelikle satı sitedeki gibi arsayı bulup sonrasında sahibiyle görüşmüyorsunuz tabi ki. Tüm süreç İnternetten yürüyor ve arsanız da sanal olarak sizin oluyor. Zaten satın almayı düşünüyorsanız bunları biliyorsunuzdur fakat yine de biraz konuyla ilgili bahsetmek istedik.

Metaverse evreninde arsa atışı yapacak projeyi seçmeniz gerekmektedir. Örnek olarak yukarıda da bahsettiğimiz ” MatrixWorld Land Sale” ile bir arsa alabilmek için resmi sitesini ziyaret etmeli ve oradaki adımları takip ederek satın alma işlemini gerçekleştirmelisiniz. Metaverse arazi satışlarına aracılık eden yabancı şirketler de bulunuyor fakat boşuna komisyon ödemek istemiyorsanız öncelikle hangi projeden arsa alacağınıza karar vermeli ve daha sonra o projenin İnternet sitesini ziyaret etmelisiniz.

Metaverse arazi satın alma işlemleri sabit değildir. Her Metaverse arazi satışı yapan projedeki kurallar ve satış yöntemleri bir birinden farklılık gösteriyor.

Metaverse Arsa Fiyatları
Metaverse Arsa Fiyatları

Metaverse Arsa Fiyatları

Metaverse arsa fiyatları NFT veya Coin üzerinden yapılmaktadır. Genellikle metaverse arsası satan projeler kendilerine ait sanal para birimi de çıkartıyorlar ve satışlarını bu para birimi üzerinden gerçekleştiriyorlar. Örneğin “SiberStar Metaverse Arazisi” satışı yapıyoruz buradan arsa satın alabilmeniz için “SiberStar Coin” almanız gerekmektedir. Bu sanal para birimimizle sanal arazilerimizi satın alabilirsiniz. Verdiğimiz örnek kendi üzerimizdendir ve gerçek değildir, sanal paramız veya arsa satışımız bulunmuyor. Konuyu daha iyi anlayabilmeniz adına örneklendirmek isteidik.


Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın