e
sv

Metin2 Torrent Güncellemesinde Hata 2021

1945 Okunma — 31 Aralık 2020 21:13
Metin2 Torrent Güncellemesinde Hata 2022
avatar

ORHUN ANGUNER

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Metin2 Torrent Güncellemesinde Hata yaşayanlar için 2021 yılına özel çözüm yöntemini sunuyoruz. Hatayı tamamen ortadan kaldırmak için büyük fırsat. Metin2 belli bir süre önce Steam bünyesine eklenmiş. Tarihi çok eskiye dayanan bir oyundur. Şahsen küçük bir çocukken bende Metin2 oynadığımı hatırlıyorum. Peki artık steam dahilinde bulunan bu oyunda güncelleme sorunu ile açılmama olayı gerçekleşirse neler yapabiliriz? Bugün sizlere bunları anlatacağım.

Metin2 Torrent Güncellemesinde Hata Sorunu Nedir?

Bu sorun aslında bir çeşit internet veya steam kaynaklı bir sorun olabilir. Böyle bir durumda bütün oyunu silip tekrar yüklemeye kalkışmadan önce ilk olarak Google içerisinde arama yapmanız güzel olmuş. İsterseniz sizleri daha fazla bekletmeden çözüm yöntemlerimize geçelim.

Metin2 Torrent Güncellemesinde Hata Sorunu Nedir?
Metin2 Torrent Güncellemesinde Hata

Metin2 Torrent Güncellemesinde Hata Çözümü 2021

Bu işlem için en mantıklı ve hızlı çözümü ilk olarak anlatmak isterim. Bilgisayarınızı kapatın ve modeminizin fişini bir dakikalığına çekin. Bir dakika sonra fişi geri takıp bilgisayarı çalıştırınız. Devamında oyuna steam ile girmektense oyun’un yüklü olduğu dosyaları bularak oradan metin2.exe ile oyunu çalıştırın. Steam olmadan çalışacağı için ve modem önbelleği temizlendiği için sıkıntısız girmesi gerekir. 

İkininci bir çözüm ile DNS ve VPN kullanmaktır. Klasik bir VPN kurup çalıştırabilirsiniz zaten önemli olan DNS ayarlarınızı değiştirmektir. DNS ayarlarınıza erişmek için ağ paylaşım merkezi diye Windows ara kısmından aratınız. Sonrasında ethernet>özellikler>internet protokolü sürümü 4 (TCP/IPv4) kısmına iki kere tıklayarak veya bir kere tıklayıp özellikle kısmına basarak DNS değiştirme ekranınızı açınız. DNS adresleri bölümüne ilk kısma 8.8.8.8 ikinci kısma ise 8.8.4.4 yazarak işlemi onaylayınız ve kapatınız. Sonrasında VPN çalıştırarak oyun’un orijinal dosyalarına açıp, metin2.exe programını çalıştırarak oyuna girebilirsiniz.

Bize ait olmayan fakat işinize yarayabilecek bir video:

YouTube video
Metin2 Torrent Güncellemesinde Hata Çözümü

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Metin2 Torrent Güncellemesinde Hata 2021