Mi Box İnternete Bağlanmıyor Sorunu (2021)

 Mi Box İnternete Bağlanmıyor Sorunu (2021)
Okunuyor Mi Box İnternete Bağlanmıyor Sorunu (2021)

Mi Box kullanıcılarının en sık karşılaştıkları sorunlardan bir tanesi de İnternete Bağlanmıyor problemi oluyor. 2021 yılı için güncel bir çözüm ürettik. Kullanıcılar sırf bu sorun yüzünden cihazlarını bakıma yolluyorlar fakat geri aldıklarında yine Mi Box İnternete Bağlanmıyor sorununu devam ettiklerini görüyorlar. Bu durum genellikle kullanıcı kaynaklı bir sorundur. Eğer daha öncesinde böyle bir problem yaşamıyorken bir anda İnternete bağlanma problemleri yaşamaya başladıysanız aşağıdaki güncel çözüm yöntemlerini uygulayabilirsiniz.

Mi Box İnternete Bağlanmıyor

2021 yılı ve daha öncesinde Mi Box İnternete Bağlanmıyor sorunları yaşayan kullanıcıların tam şikayetlerini araştırdık. Bu sayede sorunu çözebilecek olan yöntemlerin hepsini aşağıda sıralamış olduk. Sizde teker teker deneyerek bu sorundan kurtulabilirsiniz.

Mi Box İnternete Bağlanmıyor
Mi Box İnternete Bağlanmıyor

Cihazı fabrika ayarlarına döndürseniz dahi bu problem devam edebilir. Bunun için verilen yöntemlerin işe yarama olasılığı yüksektir. Eğer hepsini denemenize rağmen hala Mi Box cihazınız İnternete Bağlanmıyorsa teknik destek ekibine olayı bildirin. Belki de sorun cihazdadır.

Çözüm Yöntemi

Mi Box İnternete Bağlanmıyor sorunu modeminizden kaynaklı bir problemdir. Bunun için aşağıda tavsiye edilen ayarları modem ayarlarınızdan güncelleyerek sorunu çözmeye çalışacağız.

1- Modem Kablosuz Ağ Frekansınızı 40mhz den 20 MHz’e düşürün.

Eğer yukarıdaki işlem işinize yaramadıysa ayarları eski haline getirerek bir sonraki çözümü uygulayın.

2- Modem Kanal Ayarını 10’un altına ayarlayın.

Eğer verilen yöntemlerden sonra hala Mi Box İnternete Bağlanmıyor ise teknik destek ekibine durumu bildirin.


Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın