Microsoft, Cyberpunk 2077 için Para İadesi Yapacak

 Microsoft, Cyberpunk 2077 için Para İadesi Yapacak
Okunuyor Microsoft, Cyberpunk 2077 için Para İadesi Yapacak

Microsoft, Cyberpunk 2077 için para iadesi yapacak, isimli haber birçok insanın dört gözle beklediği bir haber haline geldi. Ne yazık ki 7 senedir geliştirilen Cyberpunk 2077 optimizasyon olarak o kadar kötü geldi ki insanlar oyunu resmen oynayamadılar. Konunun ayrıntıları makalemizde bulunuyor.

Microsoft, Cyberpunk 2077 için Para İadesi Neden Yapılıyor?

Microsoft, Cyberpunk 2077 için Para İadesi
Microsoft, Cyberpunk 2077 için Para İadesi

Oyun şu an için sadece bu sene 2020 yılında çıkan oyun konsollarında ve 10.000 TL üstündeki bilgisayarlar kasalarında 60 FPS ve yüksek görüntü kalitesi sunabiliyor. Oyun Playstation 4 ve orijinal Xbox One içinde çıkacak diyerek tanıtıldı ve oyun bu konsollara çıkarıldı da ama durum bu kadar basit değil.

Microsoft, Cyberpunk 2077 için Para İadesi Playstation

Bahsettiğimiz bu konsollar neredeyse 8 yaşına girmek üzereler. Sahip oldukları donanım zaten oldukça düşük ama burada en çok suçu olan oyun yapımcısı eğer oyunu en çok kişiye satmak istiyorsan 100 milyon adet Playstation 4 ve serisi olan Playstation 4 Pro veya Playstation 4 Slim kullanan kullanıcıyı yok sayamazsın.

Playstation 5 konsolunun da yeni çıktığını ve stok sıkıntısı olduğunu düşünürsek oyunun satılması için Playstation 4 serisine de satılması gerekiyor. Madem durum böyle o zaman kullanıcılara kabul edilebilir grafik ve stabil 30 FPS değerini sağlamanız gerekiyor. Bırakın grafik paketlerinin düzgün çalışmasını oyun zaten 10 dakikada bir çöküyor.

Microsoft, Cyberpunk 2077 için Para İadesi Xbox

Bu durumun aynısı Microsoft tarafından üretilen Xbox One konsolu içinde geçerli. Xbox Series X, Xbox Series S ve hatta Xbox One X bile oyunu düzgün çalıştırırken orijinal Xbox One içerisinde oyun kendini parçalıyor. Bu sebeplerden dolayı Cyberpunk 2077, Sony tarafında Playstation 4 serisi için marketten kaldırıldı ve geri para iadesi yapıldı. Aynı hareketi MicrosoftXbox One serisi için gerçekleştirdi.


Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın