Microsoft Teams Nasıl Kullanılır?

Microsoft Teams Nasıl Kullanılır?

Microsoft Teams Nasıl Kullanılır? Microsoft Teams Nedir? Microsoft Teams Nasıl Oluşturulur? Microsoft Teams Ekipten Ayrılma sorularının çok meşhur olduğunu fark ettik.

Bir sorun meşhur hale geldiyse bu insanların bu sorunu çok sık yaşadığı veya bu bilgiye ihtiyaç duyduğu anlamına gelir. Bizde ekip olarak Microsoft Teams Nasıl Kullanılır? Sorusuna yanıtlar bulduk. Sizle beraber cevaplara bakalım.

Microsoft Teams Nedir?

Microsoft Teams Nedir?
Microsoft Teams Nedir?

Microsoft Teams ilk olarak piyasaya 2017 tarihinde piyasaya sürülmüş bir iş yeri sohbeti, toplantı, ekler ve notlar içeren temelde Slack’e rakip olarak yapılmış bir uygulamadır. Office 365 içerisinde bulunur. Toplulukla beraber çalışmak ve gerekli ihtiyaçları karşılamak için üretilmiştir. 

Microsoft Teams Nasıl Kullanılır?

Microsoft Teams aslında Office 365 dahilindeki grup çalışması yapmanı sağlayan uygulamaları bir arada ve düzenli bir tasarım ile karşımıza sunar. Kısıtlı el hareketi, görme engeli gibi duruma sahip insanlar için özelleştirilebilir bir uygulamadır.

Topluluk dahilinde çok kişili sohbet alanları oluşturulabilir ve yazılanları takip etmenin, sesli iletişimin yönlendirildiğinin, üstten alta olacak şekilde akmasının sağlanması ve güncellemeleri tüm kullanıcılara hatırlatabilir. Kullanıcıların yüz yüze görüşmeye ihtiyaç duymaları anında ise bir hareketle diğer kanal katılımcılarıyla doğrudan Skype dahilinde görüntülü sohbetlerine geçebilirler.

Microsoft Teams Nasıl Kullanılır?
Microsoft Teams Nasıl Kullanılır?

Microsoft Teams Toplantı Nasıl Oluşturulur?

Bu işlem için zamanlama formunu kullanmalısınız. Bu form toplantınıza başlık ayarladığınız yer veya kişileri davet ettiğiniz yer ile aynıdır. Gerekli alanları doldurduktan sonra işlemi tamamlayın. Sonrasında zamanlama formu kapanacak ve herkesin Outlook hesabına e-posta gidecektir.

Microsoft Teams Ekipten Ayrılma

Öncelikli olarak kullanıcı hub’ında oturum açın. Devamında (ekibinizin ismi) ve yanında ekipten ayrıl seçeneği olur. Tıklayarak açtığınız bölmede ekipten ayrılı onaylayın. Bu sayede o ekipten ayrılmış olursunuz. 

16
A+
A-
Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.