Microsoft Xbox Canlı Yayına Girmiyor: Hata

 Microsoft Xbox Canlı Yayına Girmiyor: Hata
Okunuyor Microsoft Xbox Canlı Yayına Girmiyor: Hata

Microsoft Xbox Canlı Oyun Yayına Girmiyor Hatası ile oyuncuların tepkisini çok çekmeye başladı. Bu sorunların önüne geçmek adına gerekli çalışmaları yapmaya başladı. Microsoft Xbox Canlı Yayınlarını kullanan kullanıcılar yaşadıkları bu kesinti ve kopma problemlerini geçtiğimiz günlerde bildirdiler. Henüz sorunun farkında olmayan Microsoft Xbox Canlı Yayın teknik ekibi bu mesajlar sonrasında durumu fark ederek düzenleme çalışmalarına başladılar.

Microsoft bu hatayı fark etmesinin hemen ardından resmi Twitter hesaplarından konuyla ilgili bir açıklamada bulundur. Bu hatanın eşleştirme, grup sohbetleri ve grup arama bölümlerinde meydana geldiğini ve çözmek için üzerinde çalıştıklarını söylediler.

Cuma günü yaşanan bu problemin ardından Pazar günü bir farklı hata daha yaşandı. Xbox One kullanıcıları cihazlarına giriş yaparken bir hata ile karşılaştıklarını ve giriş yapamadıklarını söylemeye başladılar. Microsoft Xbox Canlı Yayın platformunun ana sayfasında hala hatanın devam ettiği ve bunun üzerinde çalıştıklarını açıkladıkları bir uyarı yazısı vardı.

Microsoft Xbox Canlı Yayın Hatası

Microsoft Xbox Canlı Yayın Hatası
Microsoft Xbox Canlı Yayın Hatası

Microsoft Xbox Canlı Yayın Hatası için çalışmalarını sürdürüyordu, bugün yapılan güncellemelerle birlikte canlı yayınlarda görülen eşleştirme ve grup sohbetleri hatalarının giderildiği açıklandı. Sistemde hatanın karşılaşıldığı grup arama bölümüyle ilgili bir açıklama henüz yapılmadı. Üzerinde çalıştıklarını ve kısa sürede bu hatayı ortadan kaldıracaklarını düşünüyoruz.

Korona virüsü yüzünden oyun piyasası hiç görmediği kadar fazla bir oyuncu kitlesiyle karşılaşmış durumda. Bunu önceden fark edemeyenler yoğun ilgi ile sunucuları kitleniyor veya çeşitli hatalar gözükebiliyor. Dışarıda virüs tehlikesi varken insanları evde tutarken onların sıkılmasını engellemek adına bu tarz oyun platformları çeşitli etkinlikler düzenliyorlar. Tüm gelişmelerden sizleri güncel olarak haberdar edeceğiz.


Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın